5 404 přečtení
Led 17 2011

Německo, Strausberg: tramvajová linka č. 89

Tramvaj Tatra T6C5 ve vozovně Strausberg

Strausberg je město v Německu, 30 km východně od Berlína. Má 26 000 obyvatel. S Berlínem je spojeno S-Bahnem linkou č. S5. Má také jednu tramvajovou linku č.89. Tramvaj v tomto městě byla uvedena do provozu jíž v roce 1893. Trať je dlouhá 5,8 km a rozchod kolejí je 1435 mm. V provozu jsou dva vozy  typu Tatra KT8 D5, které jsou nasazovány jen ve všední den a jsou koupeny z Košic. Celkem je těchto vozů 3ks. O víkendu jsou nasazovány sólo vozy Reko. Zajímavostí v provozu je i jeden obousměrný vůz Tatra T6C5, vyrobený původně pro New Orleáns v USA. Jedná se o prototyp. Tam měl problémy, tak se vrátil do ČR a byl pak odkoupen firmou Strausberger Eisenbahn provozující tramvajovou dopravu ve Strausbergu u Berlína, kde obržel ev.č. 30 a byl oficiálně uveden do provozu 27. 6. 2003. Linka patří do IDS Berlín – Braniborsko (VBB).

Projedeme se touto linkou v celé její trase a v zimě ze zastávky Strausberg S-Bahnhof do zastávky Lustgarten v centru města a zpět.

Strausberg S-Bahnhof – Lustgarten

Opačný směr  Lustgarten – Strausberg S-Bahnhof

Strausberg

Odkaz

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 4.0/5 (1 vote cast)
Německo, Strausberg: tramvajová linka č. 89, 4.0 out of 5 based on 1 rating
Share


Autor: městská doprava, příroda (www.biolib.cz, hmyz, biotopy, chráněná území), astronomie, hudba: 1. Hayley Westenra, André Rieu, dálší oblíbení: Il Divo, Celtic Woman, Katherine Jenkins, Andrea Bocelli, Gloria Estefan, ABBA, Celine Dion, Shania Twain, Queen, Marie Rotrová., J. Carreras, G. Puccini, A. Vivaldi, W. A. Mozart, Kelly Family, Tony Henry (GB) aj.


Žádné komentáře

Zatím zde nejsou vloženy žádné komentáře.

RSS komentářů k tomuto příspěvku | Zpětný odkaz

Děkujeme za komentář

*