8 395 přečtení
Bře 31 2010

Narkomani před Hlavním nádražím v Praze

Policie

Zásah Policie v parku

Podle informace iDNES.cz hodlá ředitel Městské policie pro Prahu 1 Miroslav Stejskal vyzvat drogově závislé, aby se přesunuli do parku před Hlavním pražským nádražím, protože je tam bude mít Městská policie pod lepší kontrolou. Nápad pana ředitele Stejskala považuje Centrum pro efektivní dopravu za naprosto nepřijatelný a velmi hloupý.

„Pevně věřím, že něco Prahu tak poškozujícího se nemůže stát skutečností. Poté, co rekonstrukce hlavníhonádraží prováděná Českými drahami začíná konečně přinášet plody mimo jiné i omezením výskytu problematických individuí v jeho prostorách, snaha o jejich opětovné soustředění v této lokalitě je naprosto nepřijatelná“, uvedl Petr Šlegr z Centra pro efektivní dopravu.

Je neuvěřitelné, že takový nápad vůbec mohl vzniknout. Vždyť hlavní nádraží je vstupní branou do města i pro mnohé i vstupní branou do ČR vůbec a tím pádem i jeho výkladní skříní. Proč pan ředitel tyto lidi nesoustředí raději před odbavovací halou letiště Ruzyně? Že je to nesmysl? Samozřejmě! Ale tato vstupní brána je alespoň mimo městské centrum, a navíc ji projde 4x méně 2 cestujících, než Hlavním nádražím (odbavovací halou pražského Hlavním nádraží denně projde cca 100.000 lidí denně, kteří cestují buď regionálními nebo dálkovými vlaky nebo metrem linky C, zdroj: ČD a ROPID).

Pevně doufáme, že České Dráhy, které začaly využívat k ochraně pořádku v prostorách procestující soukromou bezpečnostní službu ze svých zdrojů, budou tuto zvrhlou iniciativu městské policie ze všech sil mařit. O tom jaký dojem to udělá například na turisty přijíždějící do Prahy asi není pochyb. „Doufám, že šlo jen o neuvážený výrok, nikoliv rozhodnutí spojit jeden z nejvýznamnějších dopravních uzlů České republiky s odkladištěm konzumentů tvrdých drog.“, uvedl Petr Šlegr. Centrum pro efektivní dopravu chce věřit, že výše uvedené není součástí protidrogové politiky hlavního města Prahy.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 5.0/5 (1 vote cast)
Narkomani před Hlavním nádražím v Praze, 5.0 out of 5 based on 1 rating
Share

Tisková zpráva: Centrum pro efektivní dopravu, o.s.
Autor: dříve náměstek ministra dopravy, nyní působí v Centru pro efektivní dopravu, o.s., www.cedop.info


2 komentáře

  • Napsal Michal Nowak, 31. 3. 2010 @ 22:53

    V té vaší “výkladní skříní” jsem byl o víkendu a moc na mě dojem neudělala, když tři sekuriťáci s agresivním štěkajícím psem nedůstojně vyháněli člověka z nádraží, který si tam dovolil sednout na rantl, neb lavičku by tam jeden pohledal. Nechápu, co se vám zdá tak úžasného na tom, že tam patrolují soukromé ochranky, které kádrují lidi a pokud sedí mimo kavárnu a nejsou oblečení podle poslední módy, tak je buzerují: [video] http://2h.bloguje.cz/826827-hlavni-nadrazi-jen-pro-ty-co-nemaji-hluboko-do-kapsy.php

    Hlavní nádraží v Praze bych po rekonstrukci označil za prostě další obchoďák, ne za nádraží, to je až sekundárně a tato funkce je na tom místě trpěna jenom proto, že přitahuje masy lidí. Na faktu, že se další veřejný prostor zprivatizoval není nic oslavování hodného.

    Očekávat, že od fízlů přijde konstruktivní řešení čehokoliv, je naivní. Na druhou stranu vymezovat se černobíle machisticky vůči narkomanům a vykazovat je ze svého písečku je secondhandová argumentace. “Tady ne… tady je taky nedávejte… fůj, nechcu se na ně dívat…” Každý má právo se vyskytovat, kde chce, svět tu je pro lidi ne pro soukromníky.

  • Napsal Diego, 6. 4. 2010 @ 14:28

    Otazkou lidi ulice by se uz konecne mela zabyvat ministerstva spolu s obcemi. Maji sice pravo demokraticky byt kdekoli, ale v ramci zakonu. Casto porusuji nekolik zakonu najednou.

Odkazy k příspěveku

RSS komentářů k tomuto příspěvku | Zpětný odkaz

Děkujeme za komentář

*