4 766 přečtení
Lis 24 2009

Organizace auto-mat připomínkuje územní plán

Auta, auta, auta, ...

Auta, auta, auta, ...

Organizace auto-mat, která usiluje o větší podporu ekologických druhů dopravy, tedy veřejné dopravy a jízdních kol, podala připomínku vůči  chystanému pražskému územnímu plánu. K tomu se veřejnost může vyjádřit do 9. prosince 2009. To tohoto data se rovněž můžou podávat připomínky.

” Zdá se vám, že dopravní situace v Praze není dobrá? Pokud si přejete méně hluku a prachu z aut, více prostoru pro chodce a cyklisty a kvalitnější veřejnou dopravu, můžete podpořit námitky k územnímu plánu, které zveřejnila iniciativa Auto*Mat. Podepisovat je možné až do 9. prosince, kdy je nutné dokumenty předat magistrátu. Součástí námitek je i požadavek na zklidnění severojižní magistrály a zmrazení plánů na výstavbu dalších částí Městského okruhu a radiál v navržené podobě, tedy v podstatě dálnic v centru Prahy.”

To uvádí auto-mat na svých stránkách. Někomu se návrh zmrazení radiál a vnitřního městského okruhu může zdát “ekoteroristický” , ale skutečně pomohou tunely s heslem “auta schováme pod zem!” dopravě v Praze?  To je otázka pro dopravní odborníky…

Organizace bojující za lepší podmínky chodců a pořádající cyklojízdy mimojiné natočila film, který sleduje pomyslný boj o směr, kterým se ubírá doprava v české metropoli.

http://www.auto-mat.cz/

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 4.0/5 (1 vote cast)
Organizace auto-mat připomínkuje územní plán, 4.0 out of 5 based on 1 rating
Share


Autor: Doprava ho zajímá. A chce řešit její problémy.


Žádné komentáře

Zatím zde nejsou vloženy žádné komentáře.

RSS komentářů k tomuto příspěvku | Zpětný odkaz

Děkujeme za komentář

*