5 478 přečtení
Čvn 26 2012

V alžírské metropoli Alžíru otevřen druhý úsek tramvajové trati

Tramvaj v Alžíru

14. června 2012 byl otevřen v alžírské metropoli druhý úsek tramvajové trati. Tramvajová trať byla prodloužena ze zastávky “Bananiers – H Moukhtar Zerhouni – Lycée” – do zastávky “Les Fusillés”, kde je přestup na linku metra. Nový úsek je dlouhý 9,1 km. Na celé tramvajové trati jezdí tramvaje typu 41 Alstom Citadis, které jsou 40 m dlouhé. Alžír má 3,5 miliónu obyvatel.

Mapa metra, RER a tramvaje včetně budoucího rozšíření

Mapa metra, RER a tramvaje včetně budoucího rozšíření

Do budoucna se plánuje prodloužení jak tramvaje, tak i metra včetně nových tras.

Video z nového úseku alžírské tramvaje ze dne 12.6.2012:

Video z otevření prvního úseku v květnu 2011:

Projeďme se po úseku otevřeném v roce 2011. Není to sice z pohledu řidiče, ale může se podívat kudy tramvaj projíždí.

Videa o alžírské tramvaji  z května 2012:

V Alžírsku jezdí tramvaje ještě ve městech Oran a Constantine. Zde také jezdí tramvaje od firmy Alstom. Firma Alstom v této zemi dostala další zakázky na výstavbu tramvajových tratí v dalších městech.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
Share


Autor: městská doprava, příroda (www.biolib.cz, hmyz, biotopy, chráněná území), astronomie, hudba: 1. Hayley Westenra, André Rieu, dálší oblíbení: Il Divo, Celtic Woman, Katherine Jenkins, Andrea Bocelli, Gloria Estefan, ABBA, Celine Dion, Shania Twain, Queen, Marie Rotrová., J. Carreras, G. Puccini, A. Vivaldi, W. A. Mozart, Kelly Family, Tony Henry (GB) aj.


3 komentáře

 • Napsal Neetatista, 4. 7. 2012 @ 13:32

  Velká škoda, že ty peníze raději neponechali obyčejným lidem. Alžírské zemědělství (tak jako zemědělství prakticky každé jiné Africké země, i přes jistý pokrok) má ještě dost velké rezervy, stejně jako vybavenost drobných podnikatelů. Finance by se tak využily účelněji. Alžírsko je celkově poměrně chudý stát a na takové věci má ještě čas. Navíc pokud by se tolik financí nepřerozdělovalo v centru a úřady byly i více rozptýlené, tak by hlavní město nemělo ani tolik obyvatel a potřeby dopravy by byly menší.

 • Napsal Domažličák, 25. 7. 2012 @ 19:12

  Neetatista Vy jste totální utopista, v takových zemích je zázrakem jakákoliv investice jinam, než do armády a kapes vysokých politiků a úředníků. Krom toho právě MHD je přesně to, co obyčejným lidem usnadní přepravu do práce a tím jim zvýší možnosti zaměstnanosti a zlepší jejich životní úroveň.

 • Napsal Neetatista, 2. 8. 2012 @ 16:19

  To si nemyslím, že vše jde do armády a do kapes vysokých politiků. Méte nějaký zdroj pro vaše tvrzení? Obyvatelé hlavních měst jsou zpravidla bohatší (a zvlášťě v Africe) než ostatní obyvatelé, není proto důvod, aby chudší obyvatelé dotovali těm bohatším cestu do práce. Otázka také je, zda na to bude mít i městatká chudina Alžíru.

  Mimochodem v Alžírsku je gramotnost jen asi kolem 70-75%.

Odkazy k příspěveku

RSS komentářů k tomuto příspěvku | Zpětný odkaz

Děkujeme za komentář

*