3 936 přečtení
Čvn 26 2012

V alžírské metropoli Alžíru otevřen druhý úsek tramvajové trati

Tramvaj v Alžíru

14. června 2012 byl otevřen v alžírské metropoli druhý úsek tramvajové trati. Tramvajová trať byla prodloužena ze zastávky “Bananiers – H Moukhtar Zerhouni – Lycée” – do zastávky “Les Fusillés”, kde je přestup na linku metra. Nový úsek je dlouhý 9,1 km. Na celé tramvajové trati jezdí tramvaje typu 41 Alstom Citadis, které jsou 40 m dlouhé. Alžír má 3,5 miliónu obyvatel.

Mapa metra, RER a tramvaje včetně budoucího rozšíření

Mapa metra, RER a tramvaje včetně budoucího rozšíření

Do budoucna se plánuje prodloužení jak tramvaje, tak i metra včetně nových tras.

Video z nového úseku alžírské tramvaje ze dne 12.6.2012:

Video z otevření prvního úseku v květnu 2011:

Projeďme se po úseku otevřeném v roce 2011. Není to sice z pohledu řidiče, ale může se podívat kudy tramvaj projíždí.

Videa o alžírské tramvaji  z května 2012:

V Alžírsku jezdí tramvaje ještě ve městech Oran a Constantine. Zde také jezdí tramvaje od firmy Alstom. Firma Alstom v této zemi dostala další zakázky na výstavbu tramvajových tratí v dalších městech.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
Share


Autor: městská doprava, příroda (www.biolib.cz, hmyz, biotopy, chráněná území), astronomie, hudba v tomto pořadí: 1. Hayley Westenra, dálší oblíbení: Tony Henry (GB), Il Divo, Katherine Jenkins, Andrea Bocelli, Gloria Estefan, ABBA, Celine Dion, Shania Twain, Queen, Marie Rotrová., J. Carreras, G. Puccini, A. Vivaldi, W. A. Mozart aj.


3 komentáře

 • Napsal Neetatista, 4. 7. 2012 @ 13:32

  Velká škoda, že ty peníze raději neponechali obyčejným lidem. Alžírské zemědělství (tak jako zemědělství prakticky každé jiné Africké země, i přes jistý pokrok) má ještě dost velké rezervy, stejně jako vybavenost drobných podnikatelů. Finance by se tak využily účelněji. Alžírsko je celkově poměrně chudý stát a na takové věci má ještě čas. Navíc pokud by se tolik financí nepřerozdělovalo v centru a úřady byly i více rozptýlené, tak by hlavní město nemělo ani tolik obyvatel a potřeby dopravy by byly menší.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: -4 (from 6 votes)
 • Napsal Domažličák, 25. 7. 2012 @ 19:12

  Neetatista Vy jste totální utopista, v takových zemích je zázrakem jakákoliv investice jinam, než do armády a kapes vysokých politiků a úředníků. Krom toho právě MHD je přesně to, co obyčejným lidem usnadní přepravu do práce a tím jim zvýší možnosti zaměstnanosti a zlepší jejich životní úroveň.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +1 (from 1 vote)
 • Napsal Neetatista, 2. 8. 2012 @ 16:19

  To si nemyslím, že vše jde do armády a do kapes vysokých politiků. Méte nějaký zdroj pro vaše tvrzení? Obyvatelé hlavních měst jsou zpravidla bohatší (a zvlášťě v Africe) než ostatní obyvatelé, není proto důvod, aby chudší obyvatelé dotovali těm bohatším cestu do práce. Otázka také je, zda na to bude mít i městatká chudina Alžíru.

  Mimochodem v Alžírsku je gramotnost jen asi kolem 70-75%.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)

Odkazy k příspěveku

RSS komentářů k tomuto příspěvku | Zpětný odkaz

Děkujeme za komentář

*