7 164 přečtení
Srp 20 2010

Dny otevřených dveří na Vltavské vodní cestě v Českých Budějovicích

Vizualizace plavební komory České Vrbné

Přijďte oslavit otevření přístaviště Lannova loděnice vybudované v rámci projektu Dokončení vltavské vodní cesty v úseku České Budějovice – Týn nad Vltavou. Ve středu 25.8. od 14 hodin proběhne nejen slavnostní akt, ale budou připraveny i atrakce a soutěže pro děti, kulturní program a budete mít možnost se jako jedni z prvních svézt na lodi v novém úseku České Budějovice – České Vrbné!

Ředitelství vodních cest ČR Vás dále zve na Den otevřených dveří, který se bude konat v pátek 17.9. od 14 do 18 hodin na stavbách plavební komory, jezu a ochranného přístavu v Českém Vrbném (předměstí Českých Budějovic).

Budou pro Vás připraveny prohlídky s odborným výkladem. Dozvíte se například jak funguje plavební komora, co je to ochranný přístav a mnoho dalších zajímavostí. Připraven bude i doprovodný program pro děti i dospělé.

Cílem staveb I. úseku celého projektu je obnovit splavnost Vltavy mezi Českými Budějovicemi a Hlubokou nad Vltavou pro rekreační plavbu. Po dokončení, které se předpokládá v roce 2010, spojí tento úsek v délce 8,9 km dvě velká centra turistického ruchu Jihočeského kraje po vodní cestě a umožní tak rozvoj další oblasti dopravy – plavby po řece.

Vizualizace ochranného přístavu České Vrbné

Obnovením splavnosti v rámci celého projektu až po Týn nad Vltavou se jihočeská Vltava plavebně napojí na nádrž Vodního díla Orlík a tím výrazně rozšíří turistický potenciál plavby o celou Orlickou nádrž na Vltavě a Otavě.

Více o projektu:

Splavnění horní Vltavy – I. úsek: Dokončení vltavské vodní cesty v úseku České Budějovice – Hluboká nad Vltavou

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 5.0/5 (4 votes cast)
Dny otevřených dveří na Vltavské vodní cestě v Českých Budějovicích, 5.0 out of 5 based on 4 ratings
Share

Zdroj: Ředitelství vodních cest České republiky
Autor:


3 komentáře

  • Napsal konca, 23. 8. 2010 @ 11:18

    to bych tam musel ty manažery ŘSD uškrtit. Miliardy vylitý do vody…..

  • Napsal Martin Trávník, 24. 8. 2010 @ 22:27

    Přesně… Nemáme na opravu rozbitých okresek ani na nové železnice, ale na vodní dopravu to ano. Hlavně vyžrat peníze z operačního programu, aby se náhodou za ně nepostavilo něco užitečnýho, třeba překladiště silnice-železnice…

  • Napsal -fn-, 27. 8. 2010 @ 7:43

    Tak což o to, možnost doplout z Budějovic přes Hlubokou až ke Zvíkovu a Orlíku by byla turisticky jistě příjemná (záleží ovšem na časových rozměrech takové plavby), protože odjinud jsou zejména poslední dvě místa obtížněji dostupná (pokud chcete mít čas i na prohlídky zámků). Nabízí se ovšem připomenutí, že kdysi se již dalo po Vltavě plout až do Prahy, alespoň na lehčích plavidlech. Potom přišla energetická kaskáda, která Vltavu lodím uzavřela. A nyní se za hodně peněz plánuje opětovné splavnění. Škoda, že se na ně nemyslelo již s kaskádou. Myslím, že je to lepší investice než do zbytňování silniční dopravy dalšími dálnicemi, ovšem jak píše kolega, peníze jsou třeba na železnice a místní silnice. Sám bych tyto peníze vzal raději dálnicím než vodní dopravě obecně, nicméně i tam je třeba jako všude vážit účelnost staveb podle budoucí možné účinnosti a vlivu na přírodu a krajinu.

Odkazy k příspěveku

RSS komentářů k tomuto příspěvku | Zpětný odkaz

Děkujeme za komentář

*