5 951 přečtení
Bře 29 2009

V Praze možná bude další lanovka

Městská lanovka v Barceloně

Městská lanovka v Barceloně

Poslední dobou i u nás začínají vznikat nové městské lanovky, které navazují na tradici dávných výletních městských lanovek například v Karlových Varech nebo v Praze na Petřín. Další z nich možná bude lanovka v Praze na Pankrác.

O lanovce se hovoří od roku 2007, loni byla zpracována studie v několika variantách a v provozu by mohla být podle starosty městské části Praha 4 již v roce 2010. Nejdelší varianta lanovky vede z Prahy 5 od lihovaru, kde se uvažuje s výstavbou obchodně-administrativního centra Zlatý lihovar, přes Vltavu a končí u parku Družba v Praze 4. Naopak nejkratší trasa by začínala u paty plaveckého stadionu v Podolí a pokračovala by k horní hraně Kavčích hor.

Výstavba lanovky by měla být hrazena z rozpočtu hlavního města, případně z rozpočtu dopravního podniku. Lanovka bude součástí pražské integrované dopravy.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
Share


Autor:


2 komentáře

  • Napsal Vozka, 30. 3. 2009 @ 4:56

    No tedy nevím. Mám ten pocit, že nám tu nějak přebývají peníze. takže by snad se mohly dát na budování nových žst. zastávek v Praze, na rekonstrucki žel. tratí – třeba ihned na to Kladno a letiště. na nové tramvajové tratě, na zkrácení untervalů v MHD atd. A pokud by zrušili ten nesmysl metra do Ruzyně nebo třeba tu Blanku, tak sna dž i tu veřejnou dopravu budemem mít zadarmo a do každé ulice. Ach jo!

  • Napsal -FN-, 2. 4. 2009 @ 8:10

    Souhlas s Vozkou. Dopravně neopodstatněné vklady (cizím slovem investice) jsou v poslední době v Praze velice oblíbené. Praha do značné míry zneužívá svého postavení v rámci státu a ještě okázale plýtvá. Nákladná lanovka do parku na Kavčích horách, bez návaznosti na tamní autobusy, a ještě možná vedená od Lihovaru bez zastávky u Kublova, je naprostou rezignací na skutečné řešení dopravních problémů v této části Prahy. Dlouhodobé odmítání tramvajové tratě od Lihovaru přes Dvorce a Budějovické náměstí na Pankrác či jiné podobné varianty, v kombinaci s častými těsnými nepřípoji (stejný čas příjezdu i odjezdu při intervalech 7,5 až 30 minut) jak ve Dvorcích, tak na Budějovickém náměstí, již delší dobu vede zřejmě k nárůstu automobilové dopravy v oblasti. Zcela chybí spojení Pankráce a Smíchova. Toto nevyřeší lanovka z parku do obchodního střediska. Středisko naopak možná zhorší dopravní situaci, protože tam budou mířit další tisíce automobilů. Nedávno “Loch Ness” úsekem městské dálnice uvolněná Strakonická se bude moci opět utěšeně zaplnit. A zákazníci střediska jen zajedou na Kavčí hory na kávu a zpět… To i ten přívoz lépe plní – byť někdy s nepřípoji – spojovací funkci.

Odkazy k příspěveku

RSS komentářů k tomuto příspěvku | Zpětný odkaz

Děkujeme za komentář

*