Lis 11 2010

5. ročník soutěže o titul Nejkrásnější nádraží v ČR

Nejkrásnější nádraží roku 2009 Zahrádky u České Lípy

Rádi bychom vás informovali o možnosti zapojit se do 5. ročníku soutěže o titul Nejkrásnější nádraží v ČR.
Soutěž pořádaná Asociací Entente Florale CZ – Souznění, o.s. je součástí projektu Vlídná nádraží, jehož cílem je ve spolupráci se správcem železnice, místními organizacemi i jednotlivci postupně obnovovat krásu železničních zastávek a nádraží a podporovat návrat cestujících na železnici.

Své návrhy nádraží se třemi kvalitními fotografiemi a stručným komentářem zasílejte nejpozději do 31. března 2011 na adresu nejkrasnejsinadrazi [zavináč] cd.cz nebo dostalova_alena [zavináč] seznam.cz. 10 finalistů bude vybráno a zveřejněno 30. dubna. Poté bude veřejnost hlasovat pro jednoho z nich do 31. května 2011.

Slavnostní vyhlášení proběhne v Senátu ČR 17. června 2011. Vylosovaný navrhovatel obdrží volnou rodinnou vstupenku na zajímavou akci spojenou se železnicí – parní vlak nebo jízdenku na jízdu po soukromé železnici

Z historie soutěže

Soutěž o titul Nejkrásnější nádraží ČR probíhá od roku 2007. Kandidáty na titul navrhuje veřejnost, která také rozhoduje o vítězi. Smyslem soutěže je zlepšit prostředí železničních nádraží, stanic a zastávek a zvýšit zájem veřejnosti o železnici a o cestování vlakem. Soutěž motivuje vlastníky, správce, zaměstnance a obce k zodpovědné péči o svěřený majetek. Po zásluze oceňuje dobrou práci lidí, kterým na jejich nádraží či stanici opravdu záleží. Zveřejňujeme finalisty v médiích a tím šíříme jejich dobrou pověst a příklad pro ostatní.

Soutěž získává stále větší popularitu ve veřejnosti i v médiích. Výsledky jsou vyhlašovány v Senátu za účasti náměstka Ministra Dopravy, ředitelů či náměstků Správy železniční dopravní cesty, Českých drah a dalších dopravců, dále za účasti starostů vesnic a měst s oceněnými nádražími a také těch, kteří se o stav stanic- finalistů přímo zasloužili.

Soutěž vyhlašuje Asociace Entente Florale CZ  Souznění, o.s., spoluvyhlašovateli jsou dva význační spojenci v obnově nádraží a stanic Bezdružicka – Mikroregion Konstantinolázeňsko a Plzeňská dráha, o.s..

Mediálním partnerem je Český rozhlas 2  Praha.
Spolupracují:

 • Správa železniční dopravní cesty
 • České dráhy
 • Jindřichohradecké místní dráhy
 • Posázavský pacifik
 • Království železnic
 • ŽelPage
 • Foto Pavlík
 • Grafické studio Žabka
 • Turistika CZ

Vyhlášení výsledků a rozhovory se zaměstnanci oceněných nádraží a stanic proběhly mj. na ČT 1, ČT 2, ČT 24, TV Nova a TV Prima, v Českém rozhlasu Praha a Radiožurnál, v rádiu Blaník, Rozhlasu Plzeň atd. Články vycházejí v celostátním i regionálním tisku.

Vylosovaný navrhovatel obdrží volnou rodinnou vstupenku na zajímavou akci spojenou se železnicí – parní vlak nebo jízdenku na jízdu po soukromé železnici.

Nejkrásnější nádraží roku 2007 Ostroměř

Vítězové jednotlivých ročníků jsou:

 • 2007 – Ostroměř
 • 2008 – Trutnov
 • 2009 – Zahrádky u České Lípy
 • 2010 – Choceň

Pátý ročník soutěže odstartoval 18. června 2010. Těšíme se na Vaše návrhy adeptů pro další ročník, na vaše podněty a případně spolupráci. Už samotným projevem zájmu nám s nelehkým úkolem velmi pomáháte.

PhDr. Pavel Bureš, vedoucí projektu Vlídná nádraží
Ing. Drahomíra Kolmanová, ředitelka Asociace
RNDr.Alena Dostálová
Bližší informace naleznete na stránkách:
www.aefcz.org

Related Images:

Share

Můžete komentovat