Bře 08 2010

Cesta vlakem z Milovic do Prahy jen za 1 Kč

Praha Masarykovo nádraží

Praha Masarykovo nádraží

Obyvatelé Milovic a další zájemci si mohou zítra, tj. v úterý 9. března vyzkoušet přímé spojení vlakem do Prahy a zpět za pouhou jednu korunu. Jedná se o společnou akci Českých drah a Středočeského kraje. Za symbolickou cenu 1 Kč budou České dráhy celý den prodávat v Milovicích zpáteční jízdenky Milovice – Praha – Milovice. Dopravce chce tímto způsobem motivovat hlavně nové obyvatele Milovic, aby místo aut začali do práce či za zábavou do Prahy jezdit vlakem.

Cestovat za 1 Kč mohou cestující kdykoli v úterý 9. března 2010 kterýmkoli z přímých vlaků linky S20, nebo vlaky linky S22 navazujícími v Lysé nad Labem na vlaky linky S2 z Kolína do Prahy. Všechny zpáteční jízdenky zakoupené za speciální cenu 1 Kč platí až do půlnoci 10. března 2010.

Milovice jsou jedním z nejrychleji rostoucích sídel v okolí Prahy, dnes tam bydlí přes 8 tisíc obyvatel. Přitom velká část z nich do práce, do školy nebo za zábavou dojíždí do hlavního města. Společně s objednatelem, Středočeským krajem, jim nově dopravce nabízí přímé, rychlé a pohodlné spojení jednotkami CityElefant a tento dopravní koncept chce představit i lidem, kteří zatím dávají přednost svým autům.

Elektrifikace Lysá - Milovice

Elektrifikace Lysá - Milovice

Se změnou jízdního řádu loni v prosinci, po půlroční výluce a dokončené elektrizaci, zavedly České dráhy do Milovic novou přímou linku S20, která jezdí každý všední den v hodinovém intervalu a zajišťují ji výhradně nové klimatizované CityElefanty. České dráhy v návaznosti na tuto změnu zaznamenávají kontinuální nárůst počtu cestujících na této trase. Přímé vlaky doplnily dosavadní spoje linky S22 navazující v Lysé nad Labem na vlaky linky S2 z Prahy do Kolína a zpět.

Staré motorové vozy, na jejichž služby byli cestující odkázáni ještě před rokem, zůstaly na trati z Lysé nad Labem do Milovic na všech víkendových spojích a proto je v sobotu a neděli nutné při cestě do Prahy v Lysé vždy přestoupit.

Podobné akce plánují České dráhy ve všech krajích České republiky. Jejich cílem je umožnit lidem snadno a levně vyzkoušet vlakovou dopravu zejména tam, kde dopravce nabízí nové produkty a vysokou kvalitu vlakové spojení.

Share

Můžete komentovat