Lis 21 2009

České dráhy připravují nové webové stránky

České dráhy a.s.

České dráhy a.s.

Největší český železniční dopravce se začátkem platnosti nového jízdního řádu, který začne platit od 13. prosince spustí nové internetové stránky. Ty by měly být pro cestující podstatně přehlednější a oproti současnému webu nabídnou zákazníkům řadu novinek. Jednou z nich bude i cenový asistent, s jehož pomocí si lidé budou moci rychle najít nejvýhodnější typ jízdního dokladu.

České dráhy chtějí primárně usnadnit cestujícím orientaci ve slevách a obchodních nabídkách, proto bude pro uživatelé na novém webu hned na první stránce připravena nová aplikace „Cenový asistent“. Ten by měl po vyplnění základních údajů, jako je začátek a konec cesty, počet cestujících, datum jízdy a případně nárok na zákaznickou slevu sám vypočítat a nabídnout nejvýhodnější variantu jízdenky a její cenu.

„Uživatelé budou moci on-line sledovat polohu vlaků, jejich řazení, pochopitelně najdou i veškeré informace o výlukách a mimořádných událostech na tratích, bude tam elektronická mapa železniční sítě i seznam stanic se službami, které poskytují,“ vysvětluje možnosti nového webu Českých drah Jiří Krejčí, který má přípravu stránek na starosti. „Celé stránky mají poskytnout zákazníkům komplexní servis od výběru spojení, přes nákup jízdenky na eShopu, až po informace o řazení vozů ve vlaku nebo o případných komplikacích kvůli výlukám. Při jejich tvorbě jsme vycházeli z průzkumu mezi zákazníky a z dlouhodobého sledování jejich připomínek.

Ale již v současné době existují dva kalkulátory jízdenek pro výpočet slev jízdného českých drah. Prvním je aplikace Tarifního kalkulátoru jízdného ČD , která je simulací systému PARIS – Prodejního a Rezervačního Informačního Systému Českých drah. Systém je používán pro prodej jízdenek v pokladnách, avšak bohužel pro jeho složitost se v něm mají při speciálních požadavcích zákazníka problém vyznat i samotní zaměstnanci ČD. Natož aby si v tom pak měl cenu jízdenky vyhledat náhodný cestující, který cestuje vlakem několikrát ročně.

Druhou aplikací je Neoficiální kalkulátor jízdného Českých drah, který po zadání délky trasy a počtu cestujících, dne v týdnu, vozové třídy a druhu vlaků vypočítá ceny pro všechny základní slevy jízdného českých drah. Zároveň je v menu několik rychlých odkazů na již fungující aplikace, které nabízejí cestujícím informace potřebné pro cestování vlakem, jako je například Babitron, který sleduje aktuální polohu všech vlaků na sítí ČD a.s.

Svůj nový web plánují České dráhy spustit 3. prosince a postupně jej budou doplňovat o další aplikace jako jsou odjezdové tabule s aktuálními odjezdy vlaků a nebo tipy na cestu s databází informací pro volný čas. Plná anglická verze webu včetně všech aplikací bude spuštěna v červnu příštího roku.

Related Images:

Share

Můžete komentovat