Říj 14 2009

Jízdenek ČD Net Lidl se prodalo 7 000, na Ostravsku bude prodej ukončen

ČD Net Lidl

síťová jízdenka ČD Net Lidl

Řetězec Lidl začal s prodejem jednodenní síťové jízdenky ČD Net Lidl ve čtvrtek 8. října a do včerejšího dne si je pořídilo už asi 7000 zákazníků. Cestující mohou s touto síťovou jízdenkou cestovat za 149 korun ve státní svátek 28. října ve 2. třídě všech vlaků Českých drah bez omezení po celý den. Jízdenku si lze koupit výhradně u pokladen obchodů Lidl v předprodeji do 27. října nebo do vyprodání nabízené kapacity.

Jízdenek se zatím prodalo za víc než milion korun a další dodatečné tržby přinese Českých drahám prodej rezervací na vlaky SuperCity Pendolino a ostatní dálkové spoje, přičemž některé z nichž jsou už téměř vyprodané. Platí to zejména pro ranní vlaky z Ostravy a Brna do Prahy a také z Prahy do Vídně. „Rychle se plní i odpolední spoje, které cestující využijí k návratu z jednodenního výletu. Největší zájem je o jízdenky ČD Net Lidl na severní Moravě a to hlavně v Ostravě, Frýdku Místku, Havířově, Opavě nebo v Olomouci,“upřesňuje ředitel odboru produktů a obchodu Aleš Ondrůj. „Předpokládáme, že se dnes prodá dalších asi 500 jízdenek. Je zřejmé, že měl Lidl dobrý odhad, když se s námi vsadil, že jich prodá víc jak 10 000. Blížíme se prohře v námi uzavřené sázce.“

Ve vybraných prodejnách Lidl byl prodej jízdenek zastaven

Jak obě společnosti předem avizovaly, budou v závislosti na překročení nabízené kapacity jízdenek omezovat jejich prodej, aby nedošlo k přeplnění vlakových spojů. V tuto chvíli už proto prodej jízdenek ČD Net Lidl neprobíhá v prodejnách v Ostravě, Opavě, Frýdku Místku, Havířově a také v jedné z olomouckých poboček. V dalších prodejnách Lidl v regionu se také počet prodaných jízdenek blíží naplnění nabízené kapacity a večer bude pravděpodobně ukončen prodej na celé severní a střední Moravě. České dráhy se v návaznosti na velký zájem o jízdenky chystají 28. října posílit nejvíce exponované spoje na trase Ostravsko – Praha a zpět.


Přečtěte si také:
ČD Net Lidl: Cestování po celé republice za 149 korun


Zatím co běžná jízdenka ČD Net na jeden den stojí 450 korun, za ČD Net Lidl zákazník zaplatí pouhých 149 korun. „Když si k tomu koupí rezervaci na Pendolino s In-kartou/Rail Plus za 100 korun v jednom směru, může si udělat výlet z Ostravy do Prahy a zpět za skvělých 349 korun a ke všemu vlakem té nejvyšší kvality. Místenka na vlaky EuroCity nebo třeba na oblíbený spoj InterCity Manažer stojí se zákaznickou kartou v jednom směru jen 35 korun,“ dodává Aleš Ondrůj. Kromě vlaků SC Pendolino nejsou místenky povinné, s ohledem na velký zájem je ale dobré si místo předem rezervovat třeba z domova přes internet nebo kontaktní centrum ČD.

ČD Net Lidl – celodenní síťová jízdenka

  • stojí 149 korun pro jednoho cestujícího
  • je v prodeji pouze na pokladnách Lidl ČR od 8. do 27. října 2009 (nebo do vyprodání nabízené kapacity)
  • platí v den státního svátku 28. října 2009
  • lze na něj cestovat 2. třídou všech kategorií vlaků po celé ČR, u spojů SC Pendolino jen s povinnou rezervací
  • první razítko od průvodčího musí mít čas před 12:00 hod., cestu je tedy nutné zahájit před polednem
  • ČD Net Lidl má podobu účtenky s razítkem prodejce a dalšími ochrannými prvky, cestující vyplní jméno a příjmení, při kontrole ve vlaku předloží společně s jakýmkoliv průkazem se svou fotografií a jménem
  • jízdenka je nepřenosná
  • prodejce si vyhrazuje právo ukončit předprodej dříve v závislosti na počtu prodaných jízdenek
Share

Můžete komentovat