Čvn 14 2009

České železnice nabídnou v letní období levnější cestování vlakem

Vlak ČD a vlak Doupovské dráhy

Vlak ČD a vlak Doupovské dráhy

České dráhy připravily pro cestující skvělé letní ceny v nabídce „Léto 2009“. Ta začne platit od příští neděle 21. června a potrvá až do konce letního období, tedy do 22. září. Největší tuzemský železniční dopravce tak reaguje na hospodářskou krizi a vychází vstříc zákazníkům, kteří budou letní dovolenou trávit doma v České republice.

„Když nemají lidé na zahraniční dovolenou, umožníme jim levněji cestovat doma. Vyděláme na tom všichni. Lidé ušetří, my posílíme pozici na trhu a hlavně pomůžeme podnikatelům v regionech, kterým přivezeme nové zákazníky,“ vysvětluje letní strategii největšího železničního dopravce v zemi Tomáš Čech, vedoucí oddělení cenotvorby a prodeje ČD.

Nabídka „Léto 2009“ zahrnuje tyto tři zvýhodnění

  • jednodenní síťová jízdenka SONE+ (ve variantě pro Os a Sp vlaky) bude bez změny ceny platit nejen o víkendu, ale nově po celý týden.
  • zlevní krajské síťové jízdenky REGIONet (ve verzi pro jednoho cestujícího)
  • všechny vnitrostátní jízdenky mezi konkrétními stanicemi budou za loňské ceny

Cestujte se SONE+ i ve všední den: Nejvíc ušetří cestující, když pro rodinné a skupinové výlety využijí nejoblíbenější víkendovou turistickou jízdenkou SONE+ pro regionální vlaky. Ta bude letos v létě platit každý den. Za pouhých 150 korun tak nabízí dopravce celodenní putování osobními a spěšnými vlaky po celé naší vlasti ve skupině až pěti osob, kdy maximálně dva jsou starší 15 let.

Další podrobnosti se můžete dočíst na webu www.cd.cz/sone.

REGIONet: S krajskou síťovou jízdenkou REGIONet, která platí ve zvoleném kraji jeden den, ušetří zákazníci v létě 34 %. Běžně stojí REGIONet 150 korun, přes léto za něj zaplatí jen 99 korun.

Další informace o této nabídce naleznete na webu www.cd.cz/regionet.

Loňské ceny pro každého: Celé léto lze zakoupit jakoukoli vnitrostátní jízdenku platnou mezi konkrétními stanicemi za ceny roku 2008. Uspořit tak zákazníci mohou nejen při jednotlivé cestě, ale také při pravidelném dojíždění na prázdninovou brigádu. Například měsíční jízdenka na vzdálenost 60 km vyjde v létě na 2 240 korun, tedy o 56 korun levněji než normálně. Žákovského jízdného, které o prázdninách neplatí, se změna nedotkne.

Bližší informace o letních nabídkách získáte na stránkách www.cd.cz/akvizice.

Nejen s vlaky ČD, ale i s vlaky dalších dopravců

I na dalších tratích se můžete svézt oproti loňsku levněji. Například od letošního roku na dvou tratích v Ústeckém kraji zajišťují provoz Jindřichohradecké místní dráhy. Díky tomu na Doupovské a Švestkové dráze je tarif nižší oproti tarifu ČD.

Ještě na jedné trati v Ústeckém kraji se setkáme s jiným subjektem, než jsou České dráhy. Je jím Šenovka, která letos vyjíždí pod taktovkou poctivé nostalgie s KŽC.


Navštivte také >>> Neoficiální kalkulátor jízdného Českých drah >>>
A vypočtěte si, která sleva na vlak je nejvýhodnější právě pro Vaši cestu.


Share

Můžete komentovat