Čvn 12 2009

Vlaky na Doupovskou dráhu vyjíždí

Motorák Doupovské dráhy

Motorák Doupovské dráhy

Od neděle 14. června 2009 opět vyjedou pravidelné sezónní vlaky na Doupovskou dráhu z Kadaně do Podbořan s odbočkou do Kadaňského Rohozce. Motoráky zde budou jezdit v počtu čtyřech párů každou sobotu, neděli a svátek, až do konce prázdnin.

Vlaky pro turisty zde již jezdily v předchozích letech a získaly u turistů na oblibě. Letos však dochází k malé kosmetické změně. Místo Českých drah, které zde zabezpečovaly na objednávku regionu dopravu předtím, zde poprvé vyjede na koleje soukromý dopravce. Koordinátor dopravy, Konzultační dopravní společnost, oslovila Jindřichohradecké místní dráhy, které mají s provozováním turistických vlaků dlouholeté zkušenosti. V jižních Čechách, kde JHMD železnici provozují, se dráha stala impulzem k rozvoji regionu a vlaky každoročně přiváží tisíce spokojených cestujících. Na provozu turistických vlaků letos participuje spolu s JHMD také Společnost železniční Jaroměř.

Na Doupovské dráze dojde oproti loňskému roku k lepší návaznosti vlaků ve směru na Chomutov a Most. Nezanedbatelným zlepšením budou také dva další páry vlaků z Kadaně do Krásného Dvora. Samozřejmostí bude přeprava jízdních kol a jistě příjemnou novinkou bude nabízené občerstvení na palubě doupovských motoráků. Cestující určitě také přivítají nižší jízdné oproti ČD, které navíc bude platit pro každého, aniž by musel být držitelem nějakého průkazu.

Více informací o této malebné trati v podmanivě tajemném koutě naší vlasti se dozvíte na internetové adrese  www.doupovskadraha.cz

Share

Můžete komentovat