Pro 17 2014

Otazníky nad tratí Mladotice – Rakovník

Motorák vyčkává odjezdu z Čisté po té, co sem byla deportována konečná z Kralovic

Motorák vyčkává odjezdu z Čisté po té, co sem byla deportována konečná z Kralovic

Dnes proběhla na nádraží v Kralovicích druhá obhlídka prodávaného úseku Kralovice-Mladotice. Jako při první prohlídce žádný zájemce nedorazil (to neznamená, že není), ale ihned po skončení prohlídek se na trať vydali dva pracovníci firmy H-rekultivace, což na mne působí dojmem, že je vše už dopředu naplánované a když všichni lidé z krajského úřadu, ale i z drah mluví o tom, že z této dráhy bude krásná cyklostezka, zachvacuje mne pocit zoufalství.

Správa železniční dopravní cesty ještě ani neotevřela obálky, natož aby proběhlo další kolo prodeje (kraj,obce), a už si na tuto nešťastnou dráhu brousí zuby likvidační firma…? Je snad něco shnilého v naší státní správě?
Co se týče cyklostezky na tomto drážním tělese, nedovedu si představit, kdo tam bude jezdit. Vždyť komu by se chtělo jet na kole 6 Km z kopce, aby poté jel zpět 6 Km do táhlého stoupání? Např. na in line brusle je to nepředstavitelné. Proti cyklostezce navíc mluví fakt, že jen její vybudování bude stát podobnou částku, jako obnova vlakového spojení, které by navíc poté mohlo přímým vlakem spojovat Plzeň s Kralovicemi, nebo ještě lépe s Rakovníkem, nebo Kladnem. Mimochodem, podle jedné studie, i při spojení přes Mladotice by vlak z Kralovic dokázal do Plzně dojet pod jednu hodinu. Z Rakovníka za hodinu a půl…

Koschlan-Kožlany

Koschlan-Kožlany

Proč pánové sedící za stoly na židlích v Praze alespoň nepřipustí možnost obnovy trati, např. výhledově? Vždyť už v roce 2006 byla zpracována i přípravná dokumentace k obnově onoho úseku. Vždyť i plzeňská SŽDC by byla pro obnovu. Proč je nevyslyší pánové v Praze?

Ono z Plzně jsou Kralovice na dohled, ale z Prahy? Přece každý, kdo se podívá na mapu, musí vidět nesmyslnost rozhodnutí zrušení úseku Mladotice -Kralovice, protože se tím dnes i do budoucna znemožňuje nejpřímější vlakové spojení z Plzně do Rakovníka a dále do Kladna.

Málo známým faktem je, že na trati nebyl zastaven provoz z důvodu malého vytížení, jak jsem už několikrát zaslechl, ale z důvodu podcenění údržby, nebo lépe řečeno nulovou údržbou. Při tom do roku 1989 byla trať kompletně postupně rekonstruována a to z Rakovníka. Patrně proto dnes (zatím) jezdí vlak z a do Rakovníka a ne do Mladotic. Kdyby oprava proběhla až do Mladotic, zřejmě dnes by byla situace naprosto jiná a spojení Plzně a Rakovnicka by celkem solidně fungovalo. Bez tohoto zdánlivě nesmyslného krátkého úseku, ale nemá tato trať šanci nadále sloužit svému účelu.

Zde má dnešní společnost velký dluh a má co napravovat. Místo toho se bohužel někdo snaží zamazat stopy po dřívějším neuváženém rozhodnutí.

Share

Můžete komentovat