Bře 17 2010

Novinky na Dopravním webu

Našim věrným čtenářům snad ani nemusíme představovat ty nedávno vytvořené nejviditelnější novinky na webu. Těmi je jednak TV kanál, který umožňuje sledovat videa vyrobená tvůrci webu, tak vybraná dopravní videa z celého světa. Taktéž mnozí z Vás již pronikli do tajů Dopravního webu na Facebooku, kam se snažíme umísťovat nejen odkazy na zajímavé články jinde, ale i vlastní krátké zprávičky.

Největší novinkou, avšak nejméně viditelnou, je reakce na nedávné napadení našeho webu jistými lidmi, blízkými náhodnou shodou okolností určitému fandovskému občanskému sdružení. Toto o.s. zde záměrně nejmenuji, nikoli proto, že bych nechtěl být konkrétní, ale proto, že toto je odborný web o dopravě a různé pokusy o flame a dnes moderní kyberšikanu, zde nikdy nebudou trpěny.

V zápatí webu je napsáno, že texty jsou duševním vlastnictvím jejich autorů, kteří odpovídají za jejich obsah. Obdobně tomu tak je i u komentářů. A také že názory přispěvatelů se nemusí shodovat s názorem redakce. Nicméně svoboda každého jednotlivce končí tam, kde začíná svoboda druhého.

Věřte, že je velmi nepříjemné pro autora článku, který si dal práci s jeho zpracováním, když se pod jeho dílem objeví nikoli diskuze k tématu (která mu i argumentačně článek pohaní), ale diskuze, která odvádí čtenáře jinam a končí v napadání různých skupin. Jistě namítnete, že se stačí podívat pod různé články na jiných zpravodajských webech a i tam na sebe útočí tu modří, tu červení, tu zelení nebo oranžoví. Jenže jak říká jedna žena, které si velmi vážím: „Svinstvo nemá barvu, svinstvo prostupuje vším“.

Na základě výše zmíněných zkušeností s nájezdem „kobylek“, jsme se jako kolektiv autorů dohodli, že nemilosrdně budou odstraňovány příspěvky, které budou kohokoli napadat, či budou mít jakýkoli náznak kyberšikany. Součástí tohoto opatření je zařazení „známých firem“ na speciální listinu, na jejímž základě jsou jejich komentáře zadržovány ve frontě a zveřejňovány až po schválení některým z administrátorů. Dalším opatřením je, že hodnocení jak článků, tak komentářů bude umožněno jen registrovaným a přihlášeným čtenářům.

Věříme, že slušní čtenáři toto opatření přivítají a neslušní si uvědomí, že toto je ryze soukromý web a jeho majitelé a investoři mají plné právo určovat pravidla hry.

Zároveň uvítáme aktivitu všech čtenářů, kteří by se rozhodli nejen na dopravním webu číst, ale svým příspěvkem také nabídnout zajímavé informace ostatním.

Share

Můžete komentovat