Bře 14 2009

OpenStreetMap

OSMUznávám, že tento článek se sem moc nehodí, ale na druhou stranu propagace zajímavých projektů, zvlášť když nejsou orientovány na co nejvíc nahrabání peněz, není nikdy dost.

OpenStreetMap – co to je ? Jak si určitě následně všichni zájemci přečtou v článku na serveru www.abclinuxu.cz, jedná se o projekt pro tvorbu, sdílení a zobrazení map, které jsou jednak volně k dispozici a i které je možné doplňovat o nové informace či přímo editovat příslušné mapové prvky. Nemá vcelku smysl to tu okecávat, minimálně proto, že vše potřebné najdete v tom avizovaném článku … 😉

Vlastní projekt naleznete na adrese http://www.openstreetmap.org/, dokonce se tam dají najít i nějaké české pokecy co se s tím a jak dá dělat.

A na závěr drobná poznámka, v sestavení či distribuci Ubuntu je JOSM, zmiňovaný v prvém článku, k nalezení v distribučních zdrojích, čili instalace je až trapně jednoduchá.

Osobní zkušenost v dané chvíli mam akorát jako uživatel výsledných dat, bohužel či bohudík žiji v prostoru, který je docela dobře pomocí tohoto projektu už zmapován a při průzkumech neznámých terénu moje skleróza s oblibou zapomíná zapnout nějaké záznamové GPS zařízení. A mam dost reálné obavy, že ve zlepšení doufat už příliš nelze … 🙁

Tak a teď doufám, že jsem tímto článkem moc správce tohoto serveru nenaštval … 😉

Share

Můžete komentovat