Dub 21 2011

Francie, nový tramvajový systém v Remeši

Tramvaj při slavnostním otevření.

Ve francouzském městě Remeši byl po ročním zpoždění oproti původnímu předpokladu 16. 4. 2011 uveden do provozu nový tramvajový systém. Město se nachází v kraji Champagne a má 184 000 obyvatel. Trať vede ze stanice Neufchâtel přes zastávku Gare Centre u hlavního nádraží v centru města do zastávky Hôpital Debré. Zde je ukončena dvoukolejným trianglem. Mezi zastávkami Arago a Médiathèque Croix Rouge je odbočka, která pokračuje přes zastávku Léon Blum do zastávky Bezannes Gare Champagne TGV. Je to konečná u rychlostní železniční trati TGV Paříž – Štrasburk.


Tramvajová síť je dlouhá 11,2 km a má 23 zastávek. Rozhod kolejí je 1435 milimetrů. V centru je trať v délce 2 km bez trakčního vedení s pozemním odběrem proudu ze třetí prostřední kolejnice. Na okrajích trakční vedení je. Na trati jsou provozovány dvě linky. Linka A v trase: Neufchâtel – Gare Centre – Hôpital Debré (21 zastávek, 9 km). Linka B v trase: Gare Centre – Bezannes Gare Champagne TGV (13 zastávek, 7 km). provoz této linky je upraven dle provozu ve stanici Bezannes Gare Champagne TGV (17 vlaků TGV za den).

Vozový park tvoří vozidla Alstom Citadis (32.4 x 2.4 m). Růžová, fialová, modrá, anýzově zelená, žlutá a další jsou barvy tramvají ve tvaru flétny na šampaňské. Tyto barvy mají mít i autobusy. Linkové vedení autobusů bylo přepracováno. Město se rozhodlo vybudovat a provozovat systém tramvají a také autobusů pomocí PPP (Public Private Partnerschip). Je to pro Remeš další velká událost roku 2011, tak jako 800. výročí korunovace francouzských králů v katedrále 6. května 2011. Remeš využila stavbu tramvajové tratí a upravila okolí kolem této tratě. Rekonstruovala fasády a nahradila 1500 stromů.

Tramvaje před katedrálou v Remeši

Mapa vedení tramvaje a železniční tratě v Remeši

Odkaz

Share

Můžete komentovat