Dub 08 2010

Minibusová linka MHD v Plzni

FN Bory

Autobus připravený k odbavení cestujících na zastávce FN Bory

V podstatě utajena před zraky mnoha zájemců o veřejnou dopravu již jezdí mnoho let jedna linka MHD po Plzni. Nejedná se však o běžnou linku, ale o účelovou linku, která spojuje různé areály Fakultní nemocnice po městě.

Na linku je nasazen minibus Iveco Daily pro 19 cestujících a její současná trasa vede z fakultní nemocnice Lochotín do fakultní nemocnice Bory, kde obsluhuje oba areály, tedy jak severní, tak jižní. V době, kdy ještě nebyla součástí areálů porodnice na Slovanech, jezdily některé spoje přes Slovany. Také v době samostatnosti kliniky ORL na náměstí Míru byly některé spoje trasovány okolo této kliniky. Dnes již tedy zůstalo u hlavní linky Lochotín – Bory, která je v provozu od pondělí do pátku v hodinovém intervalu, její délka je rovných 5 km. Tato linka je pak posilována ráno a odpoledne v době střídání směn v úseku Nemocnice Lochotín – U Gery, kde je přestup na tramvaj a meziměstské autobusy, délka tohoto úseku je necelých 900m.

Jízda je bezplatná s tím, že nejvyšší prioritu v přepravě mají zaměstnanci FN, pak pacienti (žádanka o přepravu však není třeba) a pokud je ve vozidle místo, mohou se svézt i ostatní cestující. Autobusík rozhodně netrpí nezájmem cestujících, přesto vylučování z přepravy s ohledem na nedostatek místa ve vozidle je velmi ojedinělý.

Odkaz:

Share

Můžete komentovat