Srp 13 2009

První plzeňský vůz Škoda 25tr Irisbus na zkouškách

25tr na své druhé zkušební jízdě 13. 8. 2009

25tr na své druhé zkušební jízdě 13. 8. 2009

Ve středu 12. srpna 2009 vyjel na zkušební jízdy pod plzeňskými dráty první kloubový trolejbus Škoda 25tr Irisbus z dvacetikusové série. Jedná se zároveň o první osmnáctimetrový nízkopodlažní trolejbus, který bude jezdit v západočeské metropoli.

V loňském roce vyhrála Škoda Electric výběrové25tr ETD řízení na 40 (20+20 v opci) kloubových trolejbusů pro Plzeňské městské dopravní podniky v celkovém objemu až 600 milionů korun. V případě uplatnění opce budou nové trolejbusy Škoda 25tr přicházet do Plzně až do roku 2016. V současné době se ve Škodě Electric také dokončují poslední klasické, dvanáctimetrové trolejbusy Škoda 24tr Irisbus z předchozí zakázky pro stejného zákazníka.

návrh lakování plzeňských trolejbusů Škoda 25tr (c) Škoda Electric

návrh lakování plzeňských trolejbusů Škoda 25tr (c) Škoda Electric

Nový kloubový vůz obdržel navzdory vizualizacím klasické barevné schéma Plzeňských městských dopravních podniků, po vzoru krátkých vozů 24tr. První vůz je taktéž vybaven dieselagregátem, avšak celá série vozů by neměla být takto vybavena.  Dopravní podnik plánuje vozy typu Škoda 25tr obměnit vozový park kloubových trolejbusů, který se v současné době skládá z vozů typu 15tr a 15trM. Provozní stav těchto trolejbusů často není zrovna nejlepší. V zakázce jsou taktéž započítány25tr ETD kloubové vozy potřebné pro novou trolejbusovou trať na Borská Pole, s jejíž stavbou by se mělo začít v nejbližších měsících. Domovskou trasou novým kloubovým trolejbusům bude s největší pravděpodobností linka číslo 16, kam jsou v současné době (s výjimkou mimořádností) nasazovány všechny kloubové vozy.

Share

Můžete komentovat