Pro 25 2021

V Moskvě otevřeli 7. 12. 2021 nejdelší část okružní linky metra najednou v historii města

Nejdelší okružní linka metra na světě - linka č. 11 v Moskvě

Nejdelší okružní linka metra na světě – linka č. 11 v Moskvě

Dne 7. prosince 2021 se moskevská dlouho plánovaná, takzvaná „Big Circle Line“ (BCL), rusky „Большая кольцевая линия“, posunula o velký krok vpřed: 21 km dlouhý úsek linky metra 11 byl oficiálně slavnostně otevřen prezidentem Vladimirem Putinem (prostřednictvím videokonference) a moskevským starostou Sergeyem Sobyaninem. Vede na jihu a západě města. Úsek zahrnuje tyto stanice: Terekhovo, Kuntsevskaja, Davydkovo, Aminjevskaja, Mičurinskj Prospekt, Prospekt Vernadskogo, Novatorskaja, Vorontsovskaja, Zjuzino a Kakhovskaja. Linka 11 nyní navazuje na 10 dalších linek metra na různých zastávkách podél své cesty. Původní linka 11 byla vyřazena z provozu v roce 2019 za účelem integrace do BCL.

Tento start je pro město velkou událostí – poprvé od roku 1935 bylo v Moskvě otevřeno deset stanic najednou a totéž platí pro 21 nových kilometrů: jde o nejdelší úsek v historii moskevského metra, který byl spuštěn pro cestující ve stejnou dobu.

10 nových stanic BCL zlepší dopravní dostupnost pro obyvatele 11 městských částí s 1,4 miliony obyvatel. Téměř 450 tisíc lidí bude mít stanici BCL poblíž svého domu. Cestující díky novému úseku metra denně ušetří v průměru 35-45 minut jízdní doby.

Nové otevření je součástí Big Circle Line, což je jeden z největších infrastrukturních projektů v ruské metropoli. Úplné spuštění BCL je plánováno na konec roku 2022 nebo začátek roku 2023, celá okružní linka č. 11 bude mít 31 stanic. Úplné spuštění BCL zjednoduší pohyb 3,3 milionu občanů Moskvy žijících ve 34 městských částech. Bude to nejdelší okruh metra na světě. Její délka je 70 kilometrů, což je 3,5krát déle než stávající linka 5 (Circle Line) a o čtvrtinu delší než linka 10 v Pekingu – prozatím světový lídr v délce. Překlad Google.

Originál článku v angličtině zde: https://www.urban-transport-magazine.com/en/metro-moscow-new-section-of-the-big-circle-line-inaugurated/

Další článek o této události zde (Anglicky): https://www.raillynews.com/2021/11/10-stations-of-the-big-circle-line-of-the-moscow-metro-will-be-opened-by-the-end-of-the-year/

Moskva má 12 655 050 obyvatel.

Mapa kolejové dopravy v Moskvě – metro a železnice: http://www.urbanrail.net/eu/ru/mos/moskva.htm

Mapa kolejové dopravy v Moskvě – tramvaje, metro a železnice: http://www.urbanrail.net/eu/ru/mos/tram/mos-tram-map.htm

 

Videa:

https://youtu.be/FtmVJCNTbIs

 

 

 

Related Images:

Share

Můžete komentovat