Pro 12 2021

V Magdeburgu byla 28. 11. 2021 otevřena nová tramvajová trať do rezidenční čtvrti Kannenstieg

Slavnostní zahájení provozu na nové tramvajové trati v Magdeburgu do rezidenční čtvrti Kannenstieg 28. 11. 2021.jpg

Slavnostní zahájení provozu na nové tramvajové trati v Magdeburgu do rezidenční čtvrti Kannenstieg 28. 11. 2021

Dne 28. listopadu 2021, po více než dvou letech výstavby, provozovatel městské hromadné dopravy Magdeburger Verkehrsbetriebe GmbH & Co. KG (MVB) oficiálně zahájil provoz na nové tramvajové trati do rezidenční čtvrti Kannenstieg. Délka nové tramvajové trati je 1 km. Tento den byla jízda zdarma. V pondělí 29. listopadu 2021 byla zahájena pravidelná osobní doprava na lince č. 1 z Kannenstiegu do Sudenburgu s využitím nové tramvajové trati začínající na zastávce Milchweg a obsluhující tři nové stanice Hanns-Eisler-Platz, Pablo-Picasso-Strasse a Kannenstieg (tramvajová smyčka). Všechny zastávky jsou bezbariérové. Zastávka Milchweg nebyla obsluhována od 28. června 2021, kdy byly zahájeny stavební práce na trati na křižovatce Ebendorfer Chaussee/Johannes R. Becher-Strasse. Od té doby nebyl obsluhován úsek do smyčky „Ikea“ a také mezizastávka Danziger Dorf, a linka č. 1 byla dočasně odkloněna do Neustädter See (linka č. 9). Od té doby jezdí autobusová linka 69 na konečnou Ikea a předpokládá se, že to zůstane až do roku 2025, kdy bude otevřeno jižní spojení ze zastávky Milchweg přes Burgstaller Weg přes Neustädter Feld na Damaschkeplatz.

Nová tramvajová trať do Kannenstiegu je součástí stavebního projektu „2. severojižní spojení pro tramvaj“. Nový úsek je dlouhý jeden kilometr. S výjimkou křižovatky Ebendorfer Chaussee je zcela oddělena od automobilové dopravy, aby tramvaje mohly jezdit bez přerušení. Na většině trasy byla položena travnatá dráha.

2. severojižní spojka je financována spolkovou zemí Sasko-Anhaltsko a spolkovou vládou. MVB investuje do této fáze výstavby 34,7 milionů eur, z toho 28 milionů eur poskytuje jako dotace.

V Magdeburgu žije 230 000 obyvatel.

Ve stejný den MVB také znovu otevřelo 500 metrů kompletně obnovené a přestavěné tramvajové trati na Schönebecker Straße, včetně obnovené zastávky Budenbergstraße a vytvořené zastávky Benediktinerstraße / Gesellschaftshaus. Tramvajové linky č. 2 a 8 nově jezdí přímo mezi Westerhüsen, Buckau a Alte Neustadt nebo Neustädter See, odklon přes Südring již není nutný. Nové tramvajové linky č. 5 a 13 jezdí mezi City Carré a Klinikum Olvenstedt přes Warschauer Straße a Wiener Straße (linka č. 5) a mezi Buckau a Sudenburgem přes Warschauer Straße a Wiener Straße (linka č. 13), čímž zajišťují přímé spojení mezi oběma čtvrtěmi. (Překlad Google).

Video z provozu po nové tramvajové trati:

Related Images:

Share

Můžete komentovat