Led 21 2009

Nový tramvajový provoz v Maroku

Schéma sítěNové tramvajové provozy v severní Africe rostou nejen v Alžírsku. V Marocké aglomeraci Rabat-Salé mají 1 900 000 tisícům obyvatel od roku 2010 přinášet prospěch dvě nové tramvajové linky. Tratě budou dlouhé 19 km a najdeme na nich 32 stanic. Celkové náklady na první fázi projektu tramvají v Rabat-Salé jsou odhadovány na 346 milionů eur.

První dvě linky budou mít kapacitu až 350 000 cestujících denně a po rozšíření sítě na čtyři linky se počítá s kapacitou sítě až 660 000 cestujících za den. Rabat-Salé by měla být první aglomerace s MHD, která využívá elektrickou trakci a chová se tak příznivě k životnímu prostředí. Mimo ekonomické a environmentální výhody systému se také přihlíží k tomu, že tramvaje přispějí k integraci městského obyvatelstva.

Zakázku na stavbu trati a dodávku tramvají v hodnotě 350 milionů eur získala společnost Alstom v roce 2007. Dodány sem budou vozy Citadis v počtu 50 kusů. V provozu však budou jezdit jako soupravy dvou třicetimetrových jednotek. Zakázka obsahuje ještě opci na dalších osm souprav o dvou vozech.

V současné době se staví na všech místech sítě a v některých místech jsou již položeny koleje.

Related Images:

Share

Můžete komentovat