Led 23 2019

Malá Morávka, kopanec do zadní nápravy

Malá Morávka v průběhu letních jízd 2018

Kdysi asi před deseti lety (možná dříve) kdesi kdosi řekl, že trať Bruntál – Malá Morávka má přijít ke zrušení. V rámci redukční vlny (smetla nejednu lokálku) se díky aktivnímu přístupu jednotlivců i veřejnosti udržela. Řada lidí obětovala spoustu energie (a čas, prostředky atd. leckteří to znáte), aby zůstalo zachované železniční spojení mezi Malou Morávkou a Bruntálem. Hlavní roli a jasný prim hraje Slezský železniční spolek, který provoz na trati vydupal ze země. Aby na ní mohl jezdit. Podařilo se. Skoro…

Během letní sezony rozhodně vlaky netrpěly na nezájem cestujících

Vlaky SŽS si na prázdnotu nestěžují. Nečekané, rychlé a zásadní slovo přidal kůrovec: „Koleje potřebujete! Hned!“ Ty stejné koleje, které chtěli borečkové ze SŽDC před deseti lety vytrhat. Copak by dnes řekl její tiskový mluvčí, kdyby tak byli učinili, co myslíte?

Každopádně trať teď frčí. Dostalo se to až na kraj. Tam se náhle se zjeví kdosi z ČD (kde před těmi lety trať zvesela zařízli, aby ji mohla SŽDC zrušit) a chce taky jezdit. A bude. No a vlaky Slezského železničního spolku zajistí „historický“ doplněk a v Malé Morávce nebo v Bruntálu budou smutně pozorovat, jak se po „jejich“ kolejích prohánějí 810 ČD.

I mimo sezónu se v Malé Morávce občas objeví vlak. Nikoliv pravidelný, ale objednaný pro skupinu výletníků.

Na rozdíl od jiných krajů není ani náznakem řeč o nějakém výběrovém řízení, nezazněl žádný ekonomický či jiný argument, proč dosud dominantního přepravce (no ano, nebo snad ne?) na této trati krajští zástupci odstavili na vedlejší kolej. Přitom spekuluju, že ČD mají asi jinou cenu za provoz 810, patrně ne nižší. Pokud nasadí moderní vozidla, v rozpočtu se to nejspíš také projeví směrem nahoru (o Regionově se teď raději vůbec nezmiňujme).

Slezský železniční spolek je v situaci podobné, jako byste deset let stavěli baráček a těsně před nastěhováním se vám do něj nakýbluje soused, se kterým si občas vzájemně pomáháte. Chyba je, když se soused rozhodne, že mu barák patří, stejně jako jeho vila s bazénem vedle vašeho domečku. Předpokládám, že až budou mít v ČD průšvih, řeknou si i o manželku a na koleje vyjede „historický“ vlak Slezského železničního spolku.

Ráda si na tyhle borce počkám 🙂

Příspěvek reaguje na článek webu zdopravy.cz.

Share

Můžete komentovat