Lis 22 2014

Z veletrhu Czechbus 2014

Elektrobus SOR

Elektrobus SOR

Čtvrtý středoevropský veletrh autobusů, hromadné dopravy, garážové a servisní techniky Czechbus 2014 proběhl v listopadu v Praze. Bylo zde k vidění přes 60 autobusů osmnácti značek od světových i domácích výrobců. Mezi novinky patřily Daily Minibus a Magelys Euro VI, linkový bus Setra MultiClass LE business, Volvo městský kloubový hybrid 7900 Articulated hybrid EU6 a například nové VISIGO Euro VI. Pro nás byla jistě nejzajímavější nová generace vozů Solaris. treadmill workouts cheap treadmill

New Urbino 12 a v pozadí New Urbino 18V září 2014 představila polská firma Solaris Bus & Coach novou generaci rodiny Urbino. Původně byla označována jako Urbino IV. generace, ale protože nakonec došlo k celkovému přepracování karoserie vozu, zvolil výrobce označení jako New Urbino.

Zahájení sériové výroby je naplánováno na květen 2015. Nadále však bude v příštím roce probíhat i výroba vozů s karoserií Ubino III. generace. Výrobce předpokládá, že 30% v příštím roce vyrobených vozů Urbino už bude v novějším provední. Do sériové výroby se prvně dostane pouze dieselová verze Urbina, další verze (CNG, Hybrid, elektrobusy a trolejbusy) budou následovat postupně až do roku 2016. Po roce 2016 by se výhradně měla výrábět pouze karoserie v provedení New Urbino, výjimku budou představovat jen dlouhodobé kontrakty.

Share

Můžete komentovat