3 935 přečtení
Bře 15 2011

To není naše starost

Naše společnost provozuje mnoho vleček a na vlečkách bývají běžně přejezdy. Většinou se jedná o přejezdy s místními komunikacemi, občas s třeťotřídkama, ale máme i vlečku křižující nechráněným přejezdem silnici první třídy a ta mě na dnešní inspekci připravila řádný šok.

Jelikož se jedná o velmi frekventovanou silnici, musí dle vnitřních předpisů zaměstnanec vlečky při přejezdu posunu přejezd střežit. A tak předpisově oblečen do výstražné vesty a s předpisovým praporkem dnes náš zaměstnanec zastavoval auta na tomto přejezdu. Vedle přejezdu se navíc postavila policejní hlídka a zastavovala auta, jejichž řidičům dávala dýchnout apod. Na jedné straně poctivě zastavil před kroužením červeným praporkem řidič linkového autobusu, ale na druhé straně si jakási řidička asi myslela, že jí náš zaměstnanec mává na pozdrav a směle projela, za ní jedoucí řidička dokonce našeho zaměstnance málem porazila, když s kvílením brzd zastavila 20cm před ním. To vše cca 5m před zraky stojících policistů. A policisté nic. Tak jsem k nim popošel a zeptal se jich, jestli jim nevadí, že jim tady před zraky auta projíždí přes zavřený přejezd? A jejich odpověď mě vyrazila dech: “to není naše starost”.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 4.0/5 (8 votes cast)
To není naše starost, 4.0 out of 5 based on 8 ratings
Share


Autor:


3 komentáře

 • Napsal Pražan, 16. 3. 2011 @ 7:38

  Učinila Vaše firma v návaznosti na nastalou skutečnost neprodleně příslušné podání ke krajskému ředitelství PČR v Plzni ??? A máte nějakou fotodokumentaci “aktivity” policistů v předmětné oblasti, z níž by byla možno aspoň identifikovat jejich služební vozidlo?

 • Napsal Domažličák, 16. 3. 2011 @ 15:18

  Fotografie samozřejmě žádné nemám, poněvadž jsem nepředpokládal nějakou zajímavou situaci k focení a zjistit totožnost policistů není nejmenší problém, protože, jak jsem zjistil, hlídka byla plánovaná, měla i naplánovaný předmět činnosti a protože v plánu nebyla kontrola dodržování předpisů na přejezdu, logicky mnou popisovaný přestupek nebyla starost oné hlídky. Takže dle této logiky až budete chtít projet obcí 150 km/h, můžete klidně před očima policistů, když si zjistíte, že tam jsou kvůli kontrole cyklistů, jestli nejezdí po chodníku a klidně můžete při té zběsilé jízdě srazit na přechodu matku s kočárkem. Rozhodně nemusíte mít obavu, že vás policejní hlídka zastaví.

 • Napsal Pražan, 17. 3. 2011 @ 9:55

  Ad “Domažličák” = 16.03.2011 – 15:18:
  Tím spíše by bylo vhodné ten případ ohlásit, ale, jak vidím, nejlépe nikoli plzeňskému krajskému ředitelství PČR, ale přímo stížností proti takovému hloupému a nebezpečnému systému, směrovanou na Policejní presidium ČR a v kopii na MV ČR: jinak se pořádku a praktického naplňování hesla “Pomáhat a chránit” asi nejen nedočkáme, ale ani nebudeme mít naději se toho dočkat, protože se zrůdností tohoto systému zjevně ani nikdo nebude zabývat …

Odkazy k příspěveku

RSS komentářů k tomuto příspěvku | Zpětný odkaz

Děkujeme za komentář

*