4 736 přečtení
Bře 09 2011

Další železniční trať v Karlovarském kraji v ohrožení

Zatímco před měsícem jsme psali o naději pro železniční trať Loket – Horní Slavkov ( viz článek zde ), dnes musíme informovat o ohrožení tratě číslo 146 z Chebu do Lubů.

Železniční trať 146 z Chebu do Lubů u Chebu byla slavnostně otevřena 29. června 1900, loni na ní proběhla oslava 110. výročí se zvláštním vlakem vedeným lokomotivou řady 354.195.   Fotogalerie z oslav je zde.

Na trati je v současné době zajišťován provoz 9 páry vlaků denně.

V minulých dnech se objevila znepokojivá zpráva, že ” majoritní autobusový dopravce v kraji si vybral k zaříznutí trať 146. Přitom se logicky nabízel momentálně slabě využitý kus 148, kde by se při troše snahy dal vybudovat životaschopný systém, ale soudruzi prostě chtějí nahrabat víc a nestydí se mlaskat…” .

Dopravcem se nejspíš myslí společnost Autobusy Karlovy Vary. Tato společnost zajišťuje autobusovou dopravu v Karlovarském kraji a části Ústeckého a Plzeňského kraje. Tato společnost je 100% vlastněná a.s. ČSAD Plzeň, ta je 100% vlastněná slovenskou PROMABYT SLOVAKIA a.s., ve firmách figuruje známé jméno podnikatele Zemka. Scénář je nejspíše takový, že AKV “přesvědčila” koordinátora dopravy v Karlovarském kraji o výhodnosti takového kroku, kraj neobjedná dopravu u ČD, ale u nich.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 4.0/5 (8 votes cast)
Další železniční trať v Karlovarském kraji v ohrožení, 4.0 out of 5 based on 8 ratings
Share


Autor:


3 komentáře

  • Napsal -fn-, 10. 3. 2011 @ 7:54

    Myslím, že by to bylo špatně jak u 146, tak u 148. V obou případech je třeba svážet lidi i z obcí, které neleží na tratích. Vždycky se dá zrušit vlak a autobusy to nechat obsloužit vše, ale stejně dobře se dá vhodně zkombinovat vlak s autobusem, když se chce (a když se trať vyloženě nevyhýbá obcím, což se zde nevyhýbá). Zásadní problém je monopolní (zvykově vyšší) cena na železnici kombinovaná s neplacením za silnice a neochotou skutečně investovat do veřejné dopravy.

  • Napsal Kubik, 10. 3. 2011 @ 16:46

    Když to tak půjde dál,za pět let nezbyde žádná regionální trať.Česká republika je tak v dopravní politice zkorumpovaná,že si to již všiml i renomovaný časopis Lokreport,ve svém posledním čísle ze zmiňuje o naprosté likvidaci regionální dopravy v ČR,zde se nejedná již jen o lokálky,ale hlavní tratě se svými grafikony co se týče osobních vlaků vypadají stále více jak noty na buben.Do Lub jezdí plno lidí vlakem a proto je potřebuje busák do svých busů.Jak jednoduché.Stále stejný scénář,který páchne.

  • Napsal Kubik, 10. 3. 2011 @ 21:57

    A na obzoru je i rušení na trati Ždárec u Skutče-Pustá Kamenice,zase ve prospěch busů a všehoschopných pánů z OREDA,kteří již zařízli plno tratí avšak žádný bus.To vše ve jménu spokojenosti cestujících.Prostě mapa rušení z roku 1992 je lákavé sousto,které musí někdo pozřít.Hlavně,že před zrušením si vydělá firma na výrobu dálkového řízení,které se pak dá do šrotu.Jen tak dál!

Odkazy k příspěveku

RSS komentářů k tomuto příspěvku | Zpětný odkaz

Děkujeme za komentář

*