5 876 přečtení
Bře 09 2010

ČD: „Nepravdivá vystoupení Pana Duška v médiích hrubě poškozují dobrou pověst naší společnosti“

cestování rychlíkem ČD - ve voze chybí okno

cestování rychlíkem ČD - ve voze chybí okno

Toť pravil pro reportáž hlavní zpravodajské relace České televize tiskový mluvčí ČD a. s. Petr Šťáhlavský. Odpusťte mi to, ale zrovna tahle věta nahrává právě Panu Duškovi. V naší republice neznám žádnou další společnost ze které by si dělali od západu k východu všichni srandu. Skoro každý, kdo praví, že jel někam vlakem je otázán na zpoždění, v zimních měsících si železniční cestovatelé vyměňují otázku „Taky na tebe sněžilo?“ Odpovědi jsou vskutku různé, třeba: „Ne, u nás to tálo, takže mi kapalo na hlavu.“ Kromě příběhů o zpoždění tu máme také příběhy o tom, jak na záchodě něco chybělo, nebo naopak přebývalo, o tom jak nefungoval zámek dveří a tak byla oprava slavnostně provedena přidrátováním dveří k části skříně, aby se ani nehnuly. A můžeme pokračovat dále.

Zkrátka a jistě akciová společnost České Dráhy dobrou pověst za poslední léta určitě mezi veřejností nemá a výrok o homosexuálech v jejím vedení byl pouze bombou, kterou noviny v okurkové sezóně prostě potřebovaly. Pan Dušek si nemohl vybrat lepší načasování! Pokud zhodnotíme výstup Petra Šťáhlavského v televizi, tvrzení o poškozování dobré pověsti jen potvrzuje to co pravil Dušek. Tedy, že na vysokých postech ČD by mohli být lepší zaměstnanci. Kdybychom totiž slovo “dobrou” z té věty vypustili, byla by zcela v pořádku. Tvrdit, že Duškovy výroky poškozují (respektive spíš „dodělávájí“) jméno společnosti můžeme. Ačkoliv já osobně tomu nevěřím. Ono totiž tvrzení o tom, že je v dnešní době někdo homosexuál má asi stejnou hodnotu jako když já prozradím něco o svém soukromí. Ale musí to být věc, která není obvyklá u většiny lidí. Bum, bác, máme to tady! Já mám rád koprovou omáčku. A není to jen o tom, že bych jí přetrpěl a dojedl, já jí fakt rád upřednostním i před jiným jídlem. A o tom to je, právě jsem vám prozradil věc, kterou bych na místě osoby, jež potřebuje mít skvělou imidž asi řekl jen svým nejbližším. Říkáte si, že koprovka nelze srovnávat s homosexualitou? Já myslím, že lze a to celkem v pohodě. Homosexualita je v dnešní době vnímána jako normální věc, což dokonce i potvrzuje možnost registrovaného partnerství v naší zemi. A můžu skutečně říct, že je mi informace o sexuální orientaci nějakých šéfů ČD, či  lidí z ministerstva úplně k ničemu. Že má tenhle drb stejnou váhu, jako například všechny články o Agátě Hanychové si dle svých tvrzení uvědomuje i Pan Dušek. (cituji ze stejné reportáže: „Kdybych to řekl velmi kulantně, kdybych byl velmi uhlazený v tom rozhovoru, myslíte si, že bych tady teď seděl proti vám a myslíte, že bych mohl věcně poukázat na problémy, které tam jsou? –praví redaktorovi před kamerou) Proto zde chci napsat, že za aféru o homosexuálech na generálním ředitelství nemůže ani tak odborový předák, ale hlavně média, která uvedla výrok o homosexuálech na první stranu svých plátků. Hlavní věc, na kterou mělo být upozorněno, byla zpronevěra 8 miliard korun, která měla údajně v Českých Drahách proběhnout, jenže tato informace, která se před časem vyskytla v magazínech  zapadla, protože v ní nebylo nic extravagantního, co by naše dnešní společnost kupovala!

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 3.5/5 (14 votes cast)
ČD: „Nepravdivá vystoupení Pana Duška v médiích hrubě poškozují dobrou pověst naší společnosti“, 3.5 out of 5 based on 14 ratings
Share


Autor: ...je občas zamilovanej, ale někdy taky ví co chce říct...


13 komentářů

 • Napsal W., 9. 3. 2010 @ 15:22

  1, Mi není jasné jak lze poškozovat něco co neexistuje a ani nikdy snad neexistovalo.

  2, Mě fascinuje jak se opět řeší krávoviny typu kdo je sjetá buzna nebo komu vykouřil na odboru 69 namísto řešení zásadních legalizovaných rozkrádaček, který ve státních akciovkách jedou ve velkým.

  A přehnané reakce topmanagementu jenom potvrzují obecně známý fakt, že po faktické stránce měl Dušek pravdu.

 • Napsal Jiří Lojda, 9. 3. 2010 @ 21:31

  Problém s železniční dopravou je právě v té pozornosti, která jí je/není věnována. O nových jednotkách cityelefant se obšírně informuje nejen v místním tisku, zamýšlené výdaje drah na modernizaci vozového parku se dostávají na přední místa internetových periodik, speciálně vypravené vlaky se permanetně dočkávají publicity, ale každodenní realitou na železnici se nikdo většinou nezabývá(přestárlé vagóny, mizerná WC, zpoždění atd.), dokud nepřijde třeba pan Jančura a nezačně dělat dusno, nebo ho nezačně dělat pan Dušek(sympatie či antipatie ke jmenovaným pánům nechám na každém z Vás). Pak se na chvíli objeví články o úrovni cestování vlakem v ČR a pak je zase ticho po pěšině… Kladu si tak trochu otázku, odkud má přijít iniciativa ke změně – z EU, MinDop, Vlády, Parlamentu, samotných Českých drah…(osobně to vidím nejprůchodnějí přes legislativu) a ještě jednu- kde je mez, za kterou už někdo danou situaci začne řešit???

 • Napsal Jiří Šusta, 10. 3. 2010 @ 11:01

  Zabývat se “každodenní realitou na železnici” by od novinářů vyžadovalo vynaložit nějaké to úsilí, zato “o nových jednotkách cityelefant …” vydá ČD tiskovou zprávu, kterou stačí jenom přetisknout…

 • Napsal Domažličák, 10. 3. 2010 @ 17:17

  Že pan Dušek mluvil holou pravdu asi netřeba vyzdvihovat. To ví nebo tuší možná 90% zúčastněných lidí. To že se potrefené husy ozvaly mě taky nijak nepřekvapuje. Mě trápí v této kauze úplně jiná věc. A tou je premiér, který až nebývale silně kope do pana Duška a hájí zájmy “napadených”. Tím totiž jasně dává najevo, že i úřednická vláda plně podporuje a v rámci možností legalizuje tunelování, rozkrádání atp. Šance na nápravu těchto největších viníků (myslím tunelování obecně, nejen napadených 4%tních pánů) zadlužení naší země je v nedohlednu.

 • Napsal W., 11. 3. 2010 @ 10:18

  test

 • Napsal W., 11. 3. 2010 @ 10:31

  Nešel by vymyslet funkčnější systém vkládání příspěvků? Poté co se mi už třetí sepsaný smazal pro údajný špatný přepis kódů už na další rezignuji.

 • Napsal admin, 11. 3. 2010 @ 13:03

  Nešel by vymyslet funkčnější systém vkládání příspěvků?
  Šel a také existuje: registrace, po té pak není třeba opisovat kódy.

  Bohužel bez jakýchkoli restrikcí to nejde. Není tomu tak dávno, kdy jistí příznivci nejmenovaného o.s. zde rozpoutali nechutný flame a kdo ví, čeho všeho jsou tito přátelé Kočičí pracky ve svém zapáleném džihádu ještě schopni.

 • Napsal W., 11. 3. 2010 @ 13:45

  Hm, rozumím… 🙁

 • Napsal Diego, 11. 3. 2010 @ 14:32

  kdyz se lidi ucili ,,kdo neokrada stat, okrada svou rodinu,, tak se to pak musi nekde projevit – ,,co se v mladi naucis jako bys ve stari nasel,,. Kdyz na to nekdo upozorni, tak je velkym tercem – vytrhne se jedno slovo, udela se kauza z toho slova – dokonale maskovani!

 • Napsal Domažličák, 11. 3. 2010 @ 17:27

  W: plně Vás chápu, už jsem si zvykl každý komentář odesílat na dvakrát. Naštěstí se nesmaže text, kdyby ano, žádný komentář by tu ode mne nebyl, na to abych to psal dva i víckrát nemám dostatek trpělivosti.

 • Napsal hank, 11. 3. 2010 @ 21:50

  V mediálně bulvárním poprasku se ztratily dvě zásadní skutečnosti.

  1. Sám Šťáhlavský přiznal, že na většinu míst na GŘ ČD se nevypisují výběrová řízení, protože (necituji přesně) “nedávají záruku, že budou přijati nejlepší lidé”. Takže skutečnost, že státní orgán přijímá lidi podle nejlepších zásad a tradic českého jánabráchismu (nehledě na to, jakými kritérii se přitom řídí) je médii úplně zamlčena.

  2. Už když Dušek odcházel z vedení OSŽ, bylo mu doporučeno psychiatrické vyšetření. Podle informací, které se dají dohledat, patrně oprávněně. Těžko říci, zda to, že se znovu objevil ve vedení jiné organizace, byl záměr škůdců odborového hnutí nebo blbost členů toho svazu, kde teď Dušek je předákem. V každém případě naše jedině správná pravdivě pravá pravicová média z aféry udělala zbraň nejtěžšího kalibru proti odborům a stupeň vymatlanosti mozkoven konzumentů těchto médií – především těch námezdně pracujících, kteří nevědí dne ani hodiny, kdy zastání ze strany odborů budou potřebovat – je takový, že jim houfně dávají za pravdu.

  V době, kdy skutečná globální ekonomická krize ještě ani nezačala, je to to nejhorší, co se českým námezdně pracujícím mohlo stát. Tragédie je, že to nejen ještě nevědí, ale až do poslední chvíle, než skončí na ulici, pod mostem, v rukách exekutorů apod., budou potřebnost odborů do poslední kapky krve popírat a zesměšňovat. A některým to nedojde ani potom… Takhle nějak začínalo růst hitlerovské podhoubí v dobách německé výmarské republiky a odbory a odboráři byli mezi prvními oběťmi hitlerovského režimu.

  Ale budiž, kdo chce kam, pomožme mu tam…

 • Napsal Martin L, 12. 3. 2010 @ 23:38

  W.: Ona ta realita byla trochu jinde, než se snaží Admin vykládat. Oním “nechutným flamem” byla myšlenka věcná, slušná a konstruktivní debata nad článkem, která ovšem měla jednu zásadní vadu a to, že se názorově neshodovala s oficiální idelogií webu. Jeho představitelé pak v duchu svého hesla o “svobodném webu” (viz dole na každé stránce) tyto příspěvky začali mazat (sami toto označovali normalizační rétorikou jako “přesun do neveřejného archivu”) a posléze celou debatu raději uzavřeli.

  Slova o zapáleném džihádu (jako bych četl modernizované Rudé právo) jen dokazují, že administrátorovi nejde o skutečnou svobodu slova a názorovou pluralitu, nýbrž o hlásání vlastních myšlenek, o jejichž nekonečné správnosti je bezmezně přesvědčen.

 • Napsal Karel Mikolášek, 14. 3. 2010 @ 0:44

  Martin L.: Zvažoval jsem, zda-li Váš příspěvek z 12. března 23:38 v této diskuzi ponechám… Nakonec jsem se rozhodl pro ano.

  Nepřekrucujte skutečnosti, sám víte, že realita byla zcela jiná. U Vámi zmíněného článku smazané komentáře se dané diskuze ohledně trati Nový Jičín – Hostašovice (teda přesněji řečeno diskuze ohledně dálniční sítě ČR) vůbec netýkaly, šlo jen o napadání a osočování osoby, či skupiny osob. Bylo několikráte mnou upozorněno pod dotyčnou diskuzí, že toto zde trpěno nebude (neb svoboda kohokoliv končí tam, kde začíná svoboda druhé osoby), přesto jste upozornění nedbali a v osočování nadále pokračovali. Proto došlo následně k uzavření diskuze.

  Ze stejného důvodu bude docházet dále k mazání příspěvků, které se nebudou týkat diskutovaných témat o dopravě. Slova o normalizaci trochu silná ne? Nebo i současné zákony ustanovující mantinely demokracie v naší zemi jsou taky normalizační? Již jsem psal pod oním článkem – nepleťte si demokracii s anarchií, v tom je ku*va velký rozdíl. Případně doporučuji výklad významů těchto pojmů a rozdíly mezi nimi nastudovat.

  K.M.

Odkazy k příspěveku

RSS komentářů k tomuto příspěvku | Zpětný odkaz

Děkujeme za komentář

*