2 769 přečtení
Pro 17 2008

Nová technika na trati č. 022

Ilustrační obrázek

Ilustrační obrázek

Dnem 14.12.2008 byly motorové vozy řady 810 na většině vlaků na trati č. 022 Častolovice – Solnice nahrazeny motorovými jednotkami ř. 814 Regionova. Zlepšila se kultura cestování a ocení to jistě i strojvedoucí a vlakvedoucí. Jako student jezdím po této trati denně a tak mi neuniklo pár podrobností.

Vlaky mají oproti sólo motoru větší kapacitu, došlo tedy k posílení souprav. Zejména u odpoledního Os 20229 je to opravdu znát. Moderní soupravy také určitě přilákají větší množství cestujících. Všiml jsem si ale také, že Regionovami vedené vlaky ze směru Solnice přijíždějí často do žst. Častolovice zpožděné. Vypadá to, jako by Regionovy nestačily na jízdní doby vedených vlaků. To se však jistě zlepší. Mnoho i autobusem dojíždějících lidí se o “ty nový vlaky” zajímá. Nicméně dnes se na trati Regionova z neznámých příčin neobjevila. Byla nahrazena sólo motorem(!) ř. 810. Nabídka vlaků je na trati Častolovice – Solnice dostatečná, jen by bylo dobré vést některé vlaky, které končí ve stanici Rychnov nad Kněžnou, až do zast. Rychnov n. Kn. zastávka. Tato zastávka obsluhuje rychnovskou nemocnici a zejména starší cestující by tento krok jistě ocenili.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
Share


Autor:


2 komentáře

  • Napsal Vozka, 18. 12. 2008 @ 1:19

    Nejen to, ale mělo by se častěji jezdit do Solnice, protože jako cestující z dálky nemíním přestupovat zbytečně na autobus, pokud nějaký tam hned je a navíc znovu platit. Naopak autobusy by měly navazovat hned u nádraží v Solnici na všechny směry. To by mělo smysl a ušetřilo by.

  • Napsal Lucas6, 18. 12. 2008 @ 19:13

    Vozka
    S více vlaky do Solnice souhlasím, bohužel povolaní lidé z kraje a Oreda mají jiný názor.

Odkazy k příspěveku

RSS komentářů k tomuto příspěvku | Zpětný odkaz

Děkujeme za komentář

*