3 594 přečtení
Pro 15 2008

Pražské vlaky míří do Izraele

Vagony pro Izrael 22.10.2008 ve Veselí nad Lužnicí

Vagony pro Izrael 22.10.2008 ve Veselí nad Lužnicí

Během letošního roku rozšíří vlaky z Prahy vozový park Izraelských železnic (ISR). Do konce roku 2008 jsou do Izraele v několika dodávkách přepravovány vozy z SKV Siemens Praha. Vagony určené pro dálkovou i regionální dopravu urazí v počtu 77 kusů za necelý týden trasu dlouhou přibližně 700 km po železnici plus další stovky kilometrů po moři.

Jedná se o dodávku v souhrnu obsahující desetivozové jednotky včetně řídícího vozu s generátorem. Tyto soupravy jsou určeny pro dálkovou i regionální dopravu s cestovní rychlostí do 160 km/h. Transevropskou část cesty absolvuje tato mimořádná zásilka po vlastní ose, i proto je k přepravě nutné mít povolení od českých, rakouských a slovinských evropských železnic. Následně jsou vagony naloděny a dopraveny do místa určení po moři.

Vozy putují ze stanice Praha Zličín zvláštním vlakem do slovinského přístavu Koper. Tam jsou vagony naloženy na lodě rejdařství ZIM Line a následně přepraveny do přístavu Haifa v severozápadním Izraeli, kde proběhne jejich vykládka,” popisuje trasu cesty Radim Procházka, ředitel společnosti Spedi-Trans Praha, která je pověřena obstaráním přepravy i spedičního odbavení pro celý kontrakt. „Jelikož vozy mají vypnuté brzdy, dopravují se ve skupině, která je kryta brzdícími vagony z obou stran. Vozy mají běžné narážecí a spojovací zařízení,” doplňuje Procházka.

První dodávka tří osobních vozů pro ISR se uskutečnila již 4. června 2008 a během léta proběhly další dvě. Dalších cca 30 dodávek po 2 až 3 vagonech probíhá až do konce letošního prosince. Přeprava vozů je neobvyklá nejen kvůli místu určení, ale také kvůli velikosti. Jejich je 26,4 m, výška cca 4,35 m, šířka 2,8 m a váha každého z vozu je až 48 až 56 tun.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
Share

Tisková zpráva Čechofracht
Autor:


Žádné komentáře

Zatím zde nejsou vloženy žádné komentáře.

RSS komentářů k tomuto příspěvku | Zpětný odkaz

Děkujeme za komentář

*