2 652 přečtení
Lis 15 2009

U Jablunkova se při stavbě tunelu zřítil strop, vlaky nejezdily

Na stavbě nového dvojkolejného tunelu v Mostech u Jablunkova došlo dnes ráno ke zřícení stropu tunelu. Stavba je součástí modernizace III. tranzitního koridou z Dětmarovic ke hranici se Slovenskem. Vlaky na Slovensko nahradily autobusy.Stavba nového tunelového tubusu o délce 540 metrů, který vzniká přestavbou původního jednokolejného tunelu je zavalena přibližně z jedné osminy. Nad místem propadu se vytvořil obří kráter o rozměrech 150 krát 50 metrů, informoval o tom server Aktuálně.cz

V úseku Jablunkov-Návsí – Čadca byla na místo vlaku zavedena náhradní autobusová doprava, neboť je potřeba vyčkat na zjištění statika, který kontroluje jen několik metrů vzdálený vedlejší starý tunel, kterým v současné době projíždějí vlaky na Slovensko.

Původně se počítalo, že omezení provozu potrvá do poledne, po té dle informací z webu českých drah bylo omezení provozu předpokládáno až do 18 hodin. Nakonec se vlaky rozjely okolo 16. hodiny. Byla zde však rozkazem zavedena pomalá jízda 10 km/h.

Tunel který staví firma Subterra, měl být uveden do provozu v roce 2011. K závalu při přestavbě zde již došlo podruhé. První zával byl v dubnu. Dle expertů je na vině pravděpodobně nestabilní podloží, spekuluje se rovněž o dědictví tuhých bojů z doby druhé světové války.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 5.0/5 (1 vote cast)
U Jablunkova se při stavbě tunelu zřítil strop, vlaky nejezdily, 5.0 out of 5 based on 1 rating
Share

Zdroj: Aktuálně.cz, České dráhy
Autor:


Žádné komentáře

Zatím zde nejsou vloženy žádné komentáře.

RSS komentářů k tomuto příspěvku | Zpětný odkaz

Děkujeme za komentář

*