3 466 přečtení
Říj 27 2009

Za 24 hodin lze ve vlaku urazit vzdálenost 2114 km! Padne zítra rekord na českých kolejích?

Poznámky železničního cestovatele

Poznámky železničního cestovatele

České dráhy ve spolupráci s obchodním řetězcem Lidl připravily na zítřek 28. října výhodnou nabídku pro cestování vlakem po celé České republice ve všech vlacích největšího tuzemského dopravce. Síťovou jízdenku je možné zakoupit v předprodeji od 8. do 27. října výhradně u pokladen v obchodech Lidl, dnes tedy jejich předprodej končí. Zároveň však byla vyhlášena soutěž s jízdenku ČD Net Lidl, kdo urazí největší počet kilometrů. A to je výzva především pro českého „Šotouše“, který by tak mohl vytvořit nový rekord v cestování vlakem a urazit za 24 hodin vzdálenost větší než 2000 kilometrů.

Přesto, že cílem nabídky v podobě jednodenní síťové jízdenky bylo především zvýšit obsazenost vlaků uprostřed týdne v době státního svátku a nalákat do vlaku cestující, kteří by jinak vlakem v ten den vůbec nikam nejeli. Zároveň však vyhlášená soutěž vzbudila pozornost u tzv. Šotoušů a tady je na místě otázka, kolik z nich se bude ochotno vzdát výletu na druhý konec republiky, kde by si mohli nafotit rezavé nárazníky na odstavených vagonech, či nové ostrovní nástupiště s nástupní hranou 550 milimetrů nad temenem kolejnice na nově zmodernizovaném úseku tranzitního koridoru. Ten však v konečném důsledku stejně žádné výrazně lepší zítřky železniční dopravě nepřinese, neboť je jedná pouze o generální opravu trati po 50 nebo více letech na úroveň běžného západoevropského standardu 90. let minulého století.

Ale jistě se najdou tací, kteří se rozhodnou obětovat několik fotek nového nástupiště nebo rezavých nárazníků s vidinou vyhrát závod o kilometrickou banku Českých drah či nákup ve stejné hodnotě 2000 korun v prodejně Lídl. Soutěže se může zúčastnit každý, kdo si koupí jízdenku ČD Netl Lidl a vyrazí s ní 28. října na výlet po České republice.

Pravidla soutěže jsou na webu Českých drah, kde je k dispozici také formulář ke stažení. Ten je potřeba před cestou vytisknout a během cesty ho podle pokynů vyplnit. Správnost údajů potvrdí průvodčí nebo pokladní v příslušné stanici razítkem. Dva soutěžící, kteří na ČD Net Lidl urazí 28. října nejdelší vzdálenost, získají jednu z uvedených cen, nákup v obchodě Lidl ČR v hodnotě 2000 Kč nebo Kilometrickou banku ČD.

Redakce dopravního webu vyzkoušela vyhledat největší počet kilometrů, který je možné vlakem v České republice urazit za 24 hodin a zajistila, že jako nejvýhodnější se nabízí varianta cestování po celý den mezi Prahou a ostravským nádražím ve Svinově tam a zpět.

Tip jak vyhrát soutěž s ČD Net Lídl:

R441 EXCELSIOR, Praha hl.n. – Ostrava-Svinov (0:09 – 4:13)
IC518 MANAŽER, Ostrava-Svinov – Praha hl.n. (4:19 – 7:35)

V případě, že nebude mít Manažer v Praze na příjezdu zpoždění, lze si ještě před návratem do Ostravy „odskočit“ z hlavního nádraží na Smíchov a zpět:
Praha hl.n. – Praha-Smíchov (R1244 7:36-7:43 nebo Os 7:41-7:48)
Praha-Smíchov – Praha hl.n. (R751 7:47-7:55 nebo R851 SNĚŽKA 7:58 – 8:05)

Ex143 ODRA, Praha hl.n. – Ostrava-Svinov (8:09 – 11:49)
EC234 DETVAN, Ostrava-Svinov – Praha hl.n. (12:10 – 15:54)

IC531 HUTNÍK, Praha hl.n. – Ostrava-Svinov (16:09 – 19:56)
Ex140 BESKYD, Ostrava-Svinov – Praha hl.n. (20:10 – 23:54)

Celková délka trasy: 6x 351 km + 2x 4 km = 2114 tarifních kilometrů.

A tak pokud se některý z českých šotoušů rozhodne ubytovat ve vlaku na III. tranzitním koridoru po dobu 24 hodin a budou mu zítra železniční bohové nakloněni, aby vlaky neměly zpoždění, pak má téměř vyhráno. Tímto by mohl padnout nový rekord v cestování vlakem v České republice za jeden jediný den.

Třeba akce s Lídlem porazí i tradiční Železniční rallye :-)

Třeba akce s Lídlem porazí i tradiční Železniční rallye 🙂

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
Share


Autor:


6 komentářů

  • Napsal aldik7, 27. 10. 2009 @ 17:49

    boha.. kdo by chtěl strávit celý den ve vlaku dobrovolně? xD .. říká se že i ceskat může být cíl, to sice ano.. ale strávit jen tak celý den ve vlaku mi přijde divné xD

    VN:F [1.9.22_1171]
    Rating: 0 (from 0 votes)
  • Napsal aldik7, 27. 10. 2009 @ 17:49

    oprava *cesta a ne ceskat 😀

    VN:F [1.9.22_1171]
    Rating: 0 (from 0 votes)
  • Napsal antišotouš, 27. 10. 2009 @ 18:42

    Na to, že “Excelsior” bude ráno v Ostravě patřičně včas, bych rozhodně nespoléhal – zkoušel tvůrce toho extrémně fádního vlakodromu prověřit třeba aspoň prostřednictvím “babitronu”, jaká je v poslední době pravděpodobnost včasné jízdy jednotlivých vlaků?

    VA:F [1.9.22_1171]
    Rating: 0 (from 0 votes)
  • Napsal Honza, 28. 10. 2009 @ 11:42

    “Excelsior” v Praze na hlavním nádraží asi 3 minuty před pravidelným odjezdem (ten je v 00:09 hodin) dne 28. října 2009 kupodivu ani moc “nepřetékal”: obsazení průměrně asi 6 osob v kupé, což sice není vůbec pohodlné, ale po fotbalových utkáních či koncertech bývá ten vlak mnohem plnější (často i “k stání”); mezi cestujícími převládali lidé mladších ročníků, někteří s fotoaparáty či fotografování schopnými mobilními telefony, jimiž někteří už v Praze dokumentovali své zážitky ze zřejmě nezvyklé a mimořádné cesty vlakem. Souprava byla zjevně neposílená, ale kuriózně (či spíše absurdně) měla vedle sebe dva vozy č. 367 a neměla vůz č. 365. Vypadalo to, že vlak odjede včas, na jeho skutečný odjezd jsem ale čekat nemohl. Zda se vlak více zaplnil během své další cesty, netuším, ale v Kolíně i v Pardubicích bývá i nástup ještě docela slušný, protože tudy jede ještě v době, kdy není doslova “hluboká noc” a od přípojů není třeba čekat příliš dlouho – možná by někdo z těch, kdo jej využili, mohl nabídnout nějaká další zjištění.

    VA:F [1.9.22_1171]
    Rating: 0 (from 0 votes)
  • Napsal pikohk, 3. 11. 2009 @ 0:08

    No soutěž pěkná, ale to je o ničem jezdit furt tam a zpátky – lepší je to když se za opětovné projetí nic nepočítá – viz http://krizemkrazem.unas.cz – to je akce 😉

    VN:F [1.9.22_1171]
    Rating: 0 (from 0 votes)
  • Napsal Cigoo, 8. 11. 2009 @ 16:20

    Tolik ujet ani nešlo 2115, ptž ČD mají pořád zpoźdění. Já za ten den ujel 1656 km a byl jsem rád.

    VA:F [1.9.22_1171]
    Rating: 0 (from 0 votes)

Odkazy k příspěveku

RSS komentářů k tomuto příspěvku | Zpětný odkaz

Děkujeme za komentář

*