- Dopravní web - http://dopravni.net -

Cestování po SH III

Puttgarden

Puttgarden

V jedné diskuzi na jednom nejmenovaném, občas tzv. diskuzním fóru jsem byl posouzen jedním, co “tahal” pražce po pešunku, jako nehoden vyjadřovaní k železniční problematice, bo jsem napsal jen nějaké cestopisné články a prej jsem udělal jen jeden web, který údajně už nefunguje. A tak jsem si řekl, že pokud z toho někdo má mindrák, tak ať si jej dosyta užije a je čas se zase nějak vhodně projevit …

Jo, a pokud se to někomu nelibí, tak zase na konci je zase anketa, ano – přesně ta, co posledně. Zatím je to tam tuším ve prospěch těchto mých pindů, třeba se to bude dát změnit …

Tentokráte se nebudu věnovat žádné konkrétní cestě, ale semelu to tak nějak jak mě napadne, ale zatím zůstanu v prostoru Schleswig-Holstein. I když hlavním námětem pro toto mé povídání bude směr východní, tj. tratě směr Hamburg – Lübeck – Puttgarden a přilehlé. Proč tento směr? Důvod jest prostý, bo Puttgarden je trajektový přístav pro Dánsko a jehož proti přístavem jest Rodbyhvn (Roedbyhavn ?), ale ten už bude mimo zájem tohoto článku.

Nějak se mě to nechce moc slovně rozpatlávat, takže tak nějak stručněji.

O úseku Hamburg – Lübeck není vcelku moc co psát, snad jen dvoukolejná elektrifikovaná trať sloužící pro všechny druhy železniční dopravy.Další pokračování směr Puttgarden je jednokolejná elektrifikovaná  trať s krátkou odbočkou do bf. Neustadt (Hoist). Tato trať má i své jméno – Vogelfluglinie.

Popis je tratě jednoduchý, z Hbf Lübeck cca na sever dvoukolejka, nejprve následuje odbočka Schwartau Waldhalle, kde odbočuje elektrifikovaná trať směr Lübeck – Travemünde Strand s odbočkou na Lübeck – Skandinavienkai, což je zase trajektový přístav pro Skandinávii. Mírně napsano zvláštní na této odbočce je to, že se jedna o odbočku dvoukolejky s dvoukolejky, kdy po pár stech metrech po průjezdu zaniklé zastávky Lübeck – Schwartau Waldhalle dojde k spojení obou traťových kolejí v jednu, která následně pokračuje k odbočce v kilometru 12.6, kde se trať dělí na příslušné cílové směry. S tím, že tam je ještě mezilehlá odbočka + bf. Lübeck – Dänischburg, které obsluhuje přilehlou část přístavu. Jinak na trati bylo ještě pár dalších výhyben, leč ty dosloužily a údajně by mělo dojít k částečnému zdvoukolejnění práve po odbočku v traťovém km 12,6. Jinak cílová stanice pro osobní dopravu Lübeck – Travemünde Strand je jednokolejná bez možnosti objezdu soupravy, byť stanice obsahuje dvě nástupiště pro celkem čtyři koleje, leč není důvod pro jejich existenci. Stejně tak tato situace potkala i stanici Lübeck – Travemünde Hafen, kde  kdysi bylo i depo a odbočovala zde trať směr Niendorf (Ostsee). Ostatně podobnou “modernizací” prošla i později zmíněna bf. Neustadt (Hoist).

Další odbočka je schována v bf. Bad Schwartau, kde reálně končí dvoukolejka ze směru Lübeck a kde se tato dělí na směr Puttgarden/Neustadt (Hoist) a Kiel. O provedené “modernizaci” této stanice se můžete přesvědčit v galerii.

Nějak extra tyto tratě nemá smysl popisovat, od toho existuje x literatury, takže toho, koho by to reálně hodně zajímalo, má dost možnosti, jak se o nich něco více dozvědět.

Jen asi tak tři poznámky:

Zajímavého tu, kromě trajektového přístavu Puttgarden, není vcelku nic. Takže k tomu trajektovému přístavu. Obsluha jsou obousměrné lodě jezdící v půlhodinovém intervalu a převážející co se na ně naloží a naložit se dá poměrně cokoliv – lidi, auto, nákladáci, mašinky v podobě motorových jednotek ICE-3 DSB (1 – 2x) ci ICE-TD DB (1x). Železniční kolej v počtu jedné se nachází na spodní nákladové palubě a přednost při nakládce má mašinka, pak ji zarovnají kamiony. Pokud není, tak mají kamiony celou palubu pro sebe.

Fotky najdete, i s dalšími s Německa, na mých stránkách v fotogalerii na adrese http://jalbum.pjp.cz/Deutschland/.

Je tento typ článku pro Vás zajímavý ?

View Results

Nahrávání ... Nahrávání ...
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
Share