3 770 přečtení
Pro 10 2008

Cestujeme vlakem, aneb tvrdá škola cestovatele

Jednoho ošklivého podzimního dne jsem byl poctěn služební cestou z Plzně do Ústí nad Labem. Už mám nějaké roky života za sebou, tak rozhodně nemám důvod si dokazovat, že musím kromě svého běžného pracovního zařazení ve firmě, ještě zvládnout dělat podnikového šoféra. Volba dopravního prostředku byla tedy jednoduchá: jedu vlakem.

Našel jsem si pomocí internetu celkem vyhovující spojení, ráno se přesunul na nádraží a ke své „radosti” jsem zjistil, že přesné parametry spojení jsem nechal doma a hlava už neslouží tak, jak by měla.

Vlevo jízdní řád z "POPky" od průvodčí, vpravo profesionální jízdní řád z ČD centra

Vlevo jízdní řád z "POPky" od průvodčí, vpravo profesionální jízdní řád z ČD centra

První cesta na nádraží tedy směřovala do ČD centra, kde mi paní velice ochotně sdělila, kudy a jak pojedu, jen jeden háček to mělo. Dle mnou vyhledané cesty jsem měl z Prahy použít vlaku EC. Paní ho však nenabídla. Dotazoval jsem se tedy, zda-li je možno nějaký EC využít. Paní hledala a nalezla až spojení odpoledne. Dříve prý nic nejede. Přiznám se, že jsem znejistěl. Docela nepříjemný rozpor s mým hledáním a oficiální informací. Pro jistotu volám kolegovi, ať se koukne do odpovídajících jízdních řádů. Určitě vás nepřekvapí, když zcela nezávisle potvrdil mojí původní trasu. Nu což říkám si, stane se, ale 3x měř a jednou řež, praví lidová moudrost. Zeptal jsem se paní průvodčí ve vlaku. Určitě nebudete věřit, ale dostal jsem zase jinou variantu trasy. Na mé všetečné dotazy odmítavě kroutila hlavou, že nic nejede. Dokonce jsem dostal trasu pěkně vytištěnou. Nedalo mi to a telefonuji dalšímu, tentokráte partnerovi do Ústí, aby se podíval. Ten opět potvrzuje … ano, mé původní hledání.

Pragotron zleva

Pragotron zleva

Pragotron zprava

Nakonec jsem cestu volil dle sebe a zdá se, že jsem nechyboval. Jenže, aby to nebylo tak jednoduché, tak jsem byl svědkem další obdobné zajímavosti. Na 2. nástupišti stojí k odjezdu připravené Pendolino do Vídně. V kolik, že má odjet? No na „pragotronu” obráceným k západu v 10:29, na tabuli orientované východním směrem stálo 10:23. Staniční hlášení pravilo cosi o 10:24. A pak cestujte vlakem bez duševní újmy …

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
Share


Autor:


Žádné komentáře

Zatím zde nejsou vloženy žádné komentáře.

RSS komentářů k tomuto příspěvku | Zpětný odkaz

Děkujeme za komentář

*