6 119 přečtení
Pro 10 2008

Osobní vlaky přes Lubawku nevyjedou ani od 14.12.2008

Motorový vlak Viamontu v Trutnově-Poříčí

Motorový vlak Viamontu v Trutnově-Poříčí

AKTUALIZOVÁNO

Ačkoli traťová tabulka pro trať č. 043 SŽDC (ex ČD), zveřejněná v knižních jízdních řádech SŽDC dostupných v tištěné i elektronické podobě, obsahuje tři dvojice „víkendových” osobních vlaků relace Jelenia Góra – Trutnov a zpět, jejichž vozbu měla stejně jako v létě roku 2008 zajišťovat svými náležitostmi polská strana, podle aktuálních informací získaných od zástupce dopravce VIAMONT ani tyto vlaky zatím jezdit nebudou.

Železniční osobní doprava přes hraniční přechod Královec – Lubawka tak nebude obnovena ani od počátku platnosti nového jízdního řádu a dopravce VIAMONT bude pokračovat v provozování víkendových osobních vlaků v relaci Trutnov – Královec – Žacléř a zpět v rozsahu obdobném jako dosud: jízdní řád zůstane v podstatě shodný s tím, který platí dosud, pouze poslední vlak ze Žacléře do Trutnova byl posunut „do taktu”, takže pojede v celé o 2 minuty dříve než dosud. V platnosti také zůstává, že vlaky budou jezdit pouze o kalendářních sobotách (6) a kalendářních nedělích (7), nikoli o svátcích připadajících na jiné kalendářní dny – vlaky tedy pojedou pouze ve dnech 14., 20., 21., 27., 28. XII. 2008, 3., 4., 10., 11., 17., 18., 24., 25., 31. I. a 1. II. 2009; zachován zůstává i provoz formou „zvláštních vlaků”, mění se pouze jejich čísla: místo dosavadní série 3970x je použita série 3930x. Viz tabeláry vlaků.
Osobní doprava v této podobě je zatím naplánována pouze do konce ledna roku 2009, protože v případě, že se negativní přístup polské strany k vedení přeshraniční dopravy do té doby nezmění, má údajně OREDO Královéhradeckého kraje zájem časové polohy vnitrostátních vlaků upravit.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
Share


Autor:


4 komentáře

 • Napsal David, 11. 12. 2008 @ 3:58

  No výborně. Takže polská strana se opět vyznamenala. Asi se to dalo tak trošku čekat, proč by po 3 měsících provozu a dalších 2,5 měsících “neprovozu”, zase Poláci souhlasili?
  Provoz vlaků z Trutnova do Polska přitom považuji za životaschopný, železnice je v tomto směru docela konkurenceschopná.
  Chci doufat, že vlaky do Polska budou jezdit alespoň v letním období, protože, jak jsem se letos mohl přesvědčit, byly velmi dobře zaplněné.

  Na druhou stranu – do Žacléře je trať z Trutnova delší, cesta tam trvá (v relaci Trutnov – Žacléř) o hodně déle než autobusem, autobus přijede na přívětivé náměstí, a ne na ohyzdné nebezpečné nádraží. Osobně bych koleje minimálně minimálně z Lampertic až do Žacléře dal vytrhat a nádražní budovu srovnat se zemí, protože ta dělá městu jen ostudu.

 • Napsal David, 11. 12. 2008 @ 4:16

  Ještě si dovolím uvést, že mi dost dobře nejde do hlavy, jak může být (dle uvedených “tabelárů vlaků”) stanoven pobyt v Královci při cestě z Trutnova do Žacléře i zpět jen na 2 minuty! Pro osvětlení – pokud se oproti letošnímu roku nic nezmění, je potřeba během pobytu v Královci toto: strojvedoucí musí jít do dopravní kanceláře, tam provést stanovené úkony, potom odjet za lubawecké zhlaví; průvodčí vystoupí z vlaku a přestaví výměnu, vlak popojede za výměnu, průvodčí opět nastoupí, a až potom se může jet dále.
  Ještě v první polovině t. r., za provozu ČD, byl pro tyto úkony stanoven čas 5 – 7 minut. Myslíte, že to bylo jen tak z legrace? Nikoliv. Tento čas stačil právě tak akorát na výše uvedené úkony.
  Pokud zůstanou v platnosti uvedené 2 minuty, budou se vlaky proti pravidelnému JŘ zákonitě zpožďovat. A toto zpoždění se bude zákonitě kumulovat, vzhledem k pouze 2-minutovým obratům v Žacléři, které samy o sobě rovněž nemusejí být dostatečné vzhledem k tomu, že Žacléř je (resp. minimálně letos tomu tak ještě bylo) dopravnou D3, takže opět je nutné provést nutné dopravní úkony, které se také nemusejí za ony 2 minuty stihnout.

 • Napsal mouka, 13. 12. 2008 @ 22:39

  Davide, do Žacléře jsem jel 16.11. už tedy s Viamontem. Žádný šibování v Královci se nekonalo. Fíra se zajde nahlásit, mezitím závorář přestaví výměnu, fíra nastoupí na opačný stanoviště a jede se. Jinak tam tenkrát nebyly ani žádný nákladní vozy. Btw používá se vlečka v Lamperticích?

 • Napsal David, 13. 12. 2008 @ 23:03

  No tak to jo, toho 12. října bylo všechno jinak – nákladní vozy tam byly, jelo se přes lubawecké zhlaví, čímž se vlaky oproti stanovenému JŘ zdržely.

Odkazy k příspěveku

RSS komentářů k tomuto příspěvku | Zpětný odkaz

Děkujeme za komentář

*