1 043 přečtení
Čvc 01 2020

Sezónní vlaky k moři

Lokomotiva RegioJetu na hlavním nádraží v Praze.

V úterý 30. června vypravila společnost RegioJet první sezónní vlak z Prahy do chorvatské Rijeky. Jednalo se o naprosto nečekaný a převratný tah, který málokdo čekal, avšak už nyní se ukázal jako úspěšný.

Uprostřed koronavirové krize, kdy docházelo k zavírání hranic mezi jednotlivými státy, oznámil Radim Jančura start vlaku z Prahy do chorvatské Rijeky. Mnoho skeptiků předpokládalo neúspěch a nezájem, ale nestalo se tak. Jak ukazuje rezervační systém RegioJetu a jak už to zmínil tisk, množství vlaků je již zcela vyprodaných. Nejsou vyprodaná jen lůžka ve spacích vozech, ale i místa ve vozech k sezení.

Kdo nevěří, nechť se podívá přímo do rezervačního systému RegioJetu: www.regiojet.cz

Radim Jančura tak vzal vítr z plachet těm, kteří tvrdili, že noční vlaky jsou přežitek a nemají smysl. A že takových bylo, kteří tuto tezi neustále opakovali, především v internetových diskuzích.

Cestující nastupují do vlaku směr Rijeka.

Nutno ovšem dodat, že Jančura nebyl první, kdo se pokusil o sezónní vlak k moři. Již od roku 2018 provozují České dráhy (ČD) přímý noční rychlík do Polska k Baltskému moři, v trase Bohumín – Hel. Letos byly přidány další dva vlaky, v trasách Bohumín – Kołobrzeg a Bohumín – Świnoujście. Tyto vlaky ale nejsou typickými nočními vlaky, soupravy jsou složeny převážně z vozů k sezení, přičemž ve vlaku je řazen jeden nebo dva lůžkové vozy.

Poznámka: v tuto chvíli je provoz spacích vozů na území Polska pozastaven z důvodu epidemiologických opatření proti koronaviru.

Přesto je to zajímavý experiment. Vlaky slouží především pro polskou vnitrostátní přepravu, a jejich vedení z Bohumína je způsobeno především nedostatkem vagónů v Polsku během letní sezóny (potřeba přepravit rekreanty), a který je řešen pronájmem vagónů od ČD. Ze stejného důvodu bylo zavedeno podobné spojení Žilina – Gdynia (TLK Rozewie), kde si polská společnost PKP Intercity pronajímá vagóny od ZSSK. Tato spojení tím pádem doplňkově slouží i Čechům a Slovákům.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 4.8/5 (5 votes cast)
Sezónní vlaky k moři, 4.8 out of 5 based on 5 ratings
Share


Autor:


3 komentáře

  • Napsal Domažličák, 31. 7. 2020 @ 22:15

    Zkouška funkčnosti komentářů.

    VA:F [1.9.22_1171]
    Rating: 0 (from 0 votes)
  • Napsal Domažličák, 2. 8. 2020 @ 9:59

    Když už fungují komentáře, jejichž nefunkčnost byla pravděpodobně způsobena hackerským útokem některého nespokojeného “trolla”, tak by nebylo od věci nějaký napsat, ať tento neznámý troll co nejvíc zuří, že? 🙂
    Článek je velmi dobrý, chybí mi v něm ale jedna zásadní informace: co dělá Jančura s cestujícími dále z Rijeky. Rijeka samotná totiž není zrovna ideální cíl turistů a těžko by se vlak uživil jen tímto cílem. Rijeka je hlavně průmyslové a celkem špinavé centrum turisticky moc nevyhledávaným. Já osobně bych jeho vlak rád také využil, ale to by musel jezdit nejlépe do Splitu. Důvod proč tam nejezdí, přestože tam a do jeho okolí směřuje největší počet turistů, je jednoduchý: finance. Proto Jančura ze Záhřebu rozváží své cestující (mající zájem) autobusy. Pro mě to sice tímto ztrácí zajímavost (do Splitu jsem již jednou autobusem jel, když ještě nebyla po válce zprovozněná trať a byl to děs), ale evidentně ostatním turistům to problém nedělá a to je pro provoz tohoto spojení důležité.

    VA:F [1.9.22_1171]
    Rating: +1 (from 1 vote)
  • Napsal Domažličák, 2. 8. 2020 @ 10:02

    Chybička se vloadila: samozřejmě nerozváží lidi ze Záhřebu ale z Rijeky.

    VA:F [1.9.22_1171]
    Rating: 0 (from 0 votes)

Odkazy k příspěveku

RSS komentářů k tomuto příspěvku | Zpětný odkaz

Děkujeme za komentář

*