3 432 přečtení
Lis 25 2008

Carpáthia Express slaví výročí

Vlak je stabilní obchodní spojnicí Česka s Balkánem

Carpáthia Express

Carpáthia Express

Již pátým rokem je pravidelně vypravován systémový vlak do Rumunska, přičemž tento měsíc odjela již dvouapůltisící souprava.

Carpáthia Express, jehož jubilejní dvouapůltisící souprava byla vypravena 23. listopadu, zajišťuje rychlé a efektivní nákladní spojení nejen České republiky s Rumunskem. Během pěti let, po které je vypravován, si získává stále větší oblibu. „Zpočátku jezdilo okolo šestnácti vlaků měsíčně, ale spoj si rychle získával další a další zákazníky. V současnosti se tak měsíční počet vlaků pohybuje okolo šedesáti, tedy průměrně dva denně,” vysvětluje Petr Velecký, který má projekt ve společnosti SPEDI-TRANS Praha na starosti.

Kromě technických předností, jako například zkrácení doby dodání nebo on-line sledování zásilky, je pro podniky zajímavý hlavně cenovou výhodností ve srovnání s běžnými produkty konvenční nákladní dopravy. Daří se tak získávat i zásilky ze zahraničí. „Velký potenciál nyní cítíme v možnosti přeprav z Německa či Holandska směrem do rostoucího Rumunska. Zde se ověřila i cenově velmi zajímavá varianta návozu zboží kamiony do terminálů v ČR s jeho následnou překládkou na železniční vozy a dále Carpáthií do místa určení, “ uvádí Velecký.

Zákazníky vlaku nejsou jen vlastníci komodit, ale díky neutralitě a nezávislosti Carpáthie i české a zahraniční spediční firmy. „Spektrum klientů a jejich zboží, které je dnes Carpáthia Expressem přepravováno, je skutečně široké, původní závislost na dvou klíčových zákaznících je minulostí. Při příležitosti kulatého výročí a vypravení jubilejního vlaku jsme jako výraz poděkování všem zákazníkům, partnerům a obětavým drážním zaměstnancům připravili hru, která velmi odlehčenou formou simuluje, co sestavení takového vlaku obnáší,” říká Velecký. Na stránkách www.spedi-trans.cz je tedy možné se odreagovat virtuálním pokusem o sestavení a vyslání nákladního expresu na Balkán. Je zde připravena i registrace hráčů a ti nejlepší se, kromě prestiže mezi ostatními hráči, mohou těšit na výhru.

Systémový nákladní vlak Carpáthia Express je produktem ČD Cargo s účastí dalších tří spedičních firem, realizovaným prostřednictvím společné pracovní skupiny Carpathia Group. Je určený pro mezinárodní přepravu zásilek ze západní a střední Evropy přes Českou republiku, Slovensko a Maďarsko do východní a jižní Evropy. Poprvé se Carpáthia Express vydal z Havlíčkova Brodu do Rumunska v dubnu 2003.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
Share

Tisková zpráva Čechofracht
Autor:


Žádné komentáře

Zatím zde nejsou vloženy žádné komentáře.

RSS komentářů k tomuto příspěvku | Zpětný odkaz

Děkujeme za komentář

*