5 570 přečtení
Bře 30 2009

Amsterdam – Frankfurt rychleji

ICE3, Frankfurt nad Mohanem

ICE3, Frankfurt nad Mohanem

Také Nizozemsko si začíná uvědomovat potřebu vytvoření nabídky rychlého cestování po železnici. A proto zahájí práce na vytvoření plánu vysokorychlostní tratě z Amsterdamu k německé hranici (HSL východ) s cílem zkrátit jízdní dobu vlaků do Německa.

Už řadu let zajíždí vysokorychlostní jednotky ICE 3 nizozemských drah z Amsterodamu přes Kolín nad Rýnem do Frankfurtu nad Mohanem. V současné době však soupravy ICE 3 plně využívají jen dobře postavenou čtyřkolejnou trať mezi Amsterodamem a Utrechtem a v Německu rychlý úsek od Kolína nad Rýnem.

Nyní nechá nizozemské ministerstvo dopravy staré plány ožít a zadá zpracování studie ke stavbě vysokorychlostní tratě HSL východ. S výstavbou HSL by se mělo cestování obchodním cestujícím mezi vyznanými německými městy a Amsterodamem podstatně zkrátí.

Nová vysokorychlostní trať by mohla být dokončena do roku 2020. Měla by zároveň sloužit pro dopravu západ – východ směrem k východní Evropě, to znamená také pro rychlejší spojení města Den Haag. Starší myšlenky vždy ztroskotaly na problému s vysokými náklady.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
Share

Zdroj: Der Mobilitätsmanager
Autor:


2 komentáře

 • Napsal JPP, 31. 3. 2009 @ 17:36

  Nizozemci chtějí stavět další VRT? To jim nestačilo, jak se jim prodražila stavba té severojižní VRT, nehledě na posunutí termínu otevření tratě?
  Nevím, když “Starší myšlenky vždy ztroskotaly na problému s vysokými náklady”, proč by to nemělo zkrachovat nyní, zvláště, když jsme přece v krizi. 🙂

 • Napsal arj, 1. 4. 2009 @ 14:35

  [proč by to nemělo zkrachovat nyní, zvláště, když jsme přece v krizi]

  Protože krize je obdobím, kdy se plýtvá veřejnými penězmi

  [To jim nestačilo, jak se jim prodražila stavba té severojižní VRT, nehledě na posunutí termínu otevření tratě?]

  Posunutí termínu bych nedával za vinu ani nákladům, ani Nizozemcům. Skutečnost, že na trhu není železniční vozidlo, které vyhovuje platným normám, je problém – bohužel dost obecně platný – pro železnici jako takovou.
  Ale tahle trať by (pokud chápu správně) měla fungovat v rámci ICE, takže snad nikdo na ní nebude zkoušet zabezpečovací systém x-té generace, ale bude vybavena právě pro soupravy ICE.

Odkazy k příspěveku

RSS komentářů k tomuto příspěvku | Zpětný odkaz

Děkujeme za komentář

*