3 873 přečtení
Bře 11 2009

Ministr dopravy zrušil tendr na údržbu kolejí za 36 miliard korun

Oprava a údržba želeniční tratě

Oprava a údržba želeniční tratě

Ministr dopravy Petr Bendl včera na mimořádné tiskové konferenci oznámil, že dal pokyn k ukončení soutěže na údržbu železniční infrastruktury, kterou vypsala Správa železniční dopravní cesty (SŽDC). Jednalo se o zakázku na období osmi let v celkové hodnotě 36 miliard korun, lhůta pro podání nabídek byla 16. března.

Bendl dal pokyn na zrušení soutěže generálnímu řediteli SŽDC, s.o. Janu Komárkovi. Správa železniční dopravní cesty měla převést na soukromou firmu údržbu a opravy drah celostátních i regionálních a tím také 4 000 svých zaměstnanců a slibovala si od toho větší efektivitu práce. Pro tendr se rozhodl Bendlův předchůdce Aleš Řebíček, výběrové řízení vypsala SŽDC 8. ledna, uzavřeno mělo být do konce června.

“Chceme ještě jednou prověřit základní principy projektu. Jeho ekonomickou výhodnost, časové období smluvního stavu a systém jednoho či naopak více smluvních partnerů,” uvedl Petr Bendl.

„Nezískali jsme jistotu, zda je prostřednictvím outsourcingu v tomto rozsahu možné plně garantovat bezpečnost železniční cesty na celém území státu, zejména v havarijních situacích,“ dodal ministr dopravy. Bendl dal proto pokyn řediteli SŽDC Janu Komárkovi, aby soutěž ukončil. Stát by se tak mělo nejpozději dnes 11. března 2009.

Podle ministra dopravy byl problém také v tom, že výběrové řízení neřešilo bezpečnost na železnici například v případě havárie. Odbory zase kritizovaly, že do vítězné firmy měly přejít čtyři tisíce zaměstnanců.

Důvody zrušení soutěže

  • Negarantuje bezpečnost železniční dopravní cesty
  • Nesouhlas odborů
  • Parametry tendru – 1 firma na 8 let

Další nejasnosti jsou skryté kolem výše finančních prostředků na údržbu tratí. Není totiž zcela jasné, zda by bylo v případě tendru vůbec v budoucnu možné navýšit jejich objem!

V současné době je potřeba investovat do údržby a oprav železniční infrastruktury v české republice, vzhledem k dlouhodobé podudržovanosti železničních tratí, každoročně minimálně 8 miliard korun. Přitom pro letošní rok 2009 je zatím v rozpočtu Státního fondu dopravní infrastruktury schváleno na opravy a údržbu celostátních a regionálních drah pouze 5,7 miliardy. Pokud však rozložíme plánovaných 36 miliard na období osmi let, na které byl tendr vypsán, jednalo by se v průměru pouze o 4,5 miliardy korun ročně, čímž by hrozilo další zhoršování kvality celé železniční sítě v České republice.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
Share

Zdroj: Ministerstvo dopravy , SFDI
Autor:


Leave a Reply

Specify a Disqus shortname at Social Comments options page in admin panel