4 780 přečtení
Bře 08 2009

Pendolino dnes mimořádně zastavilo v České Třebové

Jednotka řady 680 Pendolino v OlomouciRanní vlak SuperCity Pendolino (SC500) jedoucí z Bohumína do Prahy dnes mimořádně zastavil v České Třebové, kde byl proveden reset hnacího vozidla jednotky řady 680.

Z důvodu poruchy na hnacím vozidle zůstala stát jednotka vlaku SC Pendolino v poli před Třebovickým tunelem mezi stanicemi Rudoltice v Čechách a Třebovice v Čechách. Zanedlouho po zastavení vlaku o tom informoval vlakový personál cestující.

Z důvěrného zdroje se podařilo redakci dopravního webu zjistit, že skutečným důvodem zastavení ale nebyla porucha na vozidle, nýbrž vyšší napájecí napětí v trolejovém vedení, načež zareagovala přepěťová ochrana vozidla, aby nedošlo k poškození soupravy. Proto vlak zastavil a muselo se vyčkat na odstranění tohoto problému.

Asi po 25 minutách se podařilo strojvedoucímu vlak rozjet, aby dojel do stanice Česká Třebová, kde mimořádně zastavil, aby mohl být proveden reset soupravy. Asi po desetiminutovém zastavení se souprava bez problému rozjela a pokračovala ve směru Praha hlavní nádraží. Celkové zpoždění po odjezdu z České Třebové činilo asi čtyřicet minut.

Vlak na své cestě do stanice Úvaly zvýšil zpoždění na téměř padesát minut. Vzhledem k naléhavosti některých cestujících, kteří cestovali na letiště se osádce soupravy SuperCity podařilo vyjednat průjezd přes Prahu-Libeň po novém spojení na místo trasy přes Malešice, čímž se výsledné zpoždění na příjezdu do stanice Praha hlavní nádraží zkrátilo o deset minut.

Vlakové soupravy řady 680 nazývané pendolino jezdí na pravidelně spojích SuperCity mezi Prahou a Ostravou od 11. prosince 2005, o rok později byly tyto soupravy nasazeny také na spoje do Bratislavy a Vídně.

V počátcích pravidelného provozu se objevily problémy těchto vlaků se zabezpečovacím zařízením a v průběhu ledna 2006 se postupně všechny soupravy pendolino ocitly mimo provoz. České dráhy pak musely na všech spojích SuperCity nasadit klasické vlaky složené z vozů pro vlaky kategorie EuroCity a vyčkat na odstranění závady softwaru ze strany společnosti Alstom, jenž tyto vozidla vyrobila.

Od té doby vlaky SC Pendolino přepravily více než dva a půl milionů cestujících a všech sedm souprav dohromady v provozu urazilo přes šest miliónů kilometrů.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
Share


Autor:


Žádné komentáře

Zatím zde nejsou vloženy žádné komentáře.

RSS komentářů k tomuto příspěvku | Zpětný odkaz

Děkujeme za komentář

*