5 148 přečtení
Dub 06 2013

Bitva o prodloužení agónie ČD Carga

Potkat nákladní vlak ČD Cargo je čím dál tím vzácnější

Potkat nákladní vlak ČD Cargo je čím dál tím vzácnější

Stejně jako kdysi ministr Grégr chtěl zachránit ČKD nalitím peněz do bezedné díry našeho největšího koncernu a se zlou se potázal, dnes něco podobnýho dělá vláda s ČD Cargem. V ČKD si onehdá manageři peníze rozebrali mezi sebou a koncernu to nijak nepomohlo, bůh ví, co se stane nyní s ČD Cargem? Jediné, co se od ČKD liší je to, jakým způsobem stát dnes nalívá peníze do ČD Carga.

Zatímco Grégr nalil peníze do ČKD přímo a vůbec se tím netajil, dnes se to vláda snaží udělat chytřejš a potichu. To, co by se ale mělo nejvíc změnit je způsob “pomoci” a hlavně zabránění zneužití peněz. V tomto bodě ovšem zůstává vláda stejně “najivní” jako pan Grégr. Ty uvozovky jsou tam proto, že tehdy pan Grégr byl zřejmě skutečně najivní zatímco dnes … Zásadní chybou, kterou pan Grégr tehdy udělal bylo to, že nezajistil v ČKD nové myšlení a ponechal vedení podniku stejnýmu ansámblu a tudíž se těžko dalo čekat, že peníze budou rozumně využity.

Nechci kritizovat myšlenku potřeby záchrany jednoho z našich největších zaměstnavatelů, protože si myslím, že od toho tu vláda je, aby zajistila lidem živobytí, ale způsob jakým to dělá mi jako daňovýmu poplatníku přijde poněkud … (ne)promyšlený.

Ministr dopravy dal příkaz na SŽDC, že musí zlevnit DC pro nákladní vlaky o 55%. Aby toho ovšem nemohli využívat i soukromí dopravci, sleva se týká jen neucelených vlaků, přesněji řečeno vlaků, který sestávají z vagonů jednotlivých vozových zásilek.

Většinu ucelených přeprav dnes vozí soukromníci.

Většinu ucelených přeprav dnes vozí soukromníci.

To ovšem příkře nekoresponduje s plánem managerů ČD Carga vozový zásilky zcela zrušit. Tento plán měl ovšem dosud každý nový ekonom, co na ČD Cargo a před tím na ČD přišel. Nejdál se v tomto plánu dostal legendární plzeňský Vízek. Všichni ekonomové, co na dráhu v posledních desetiletích přišli, měli jedno společné: s dráhou neměli nikdy nic společné. Všichni tito ekonomové však narazili na argumenty provozáků, že pokud se dráha zbaví vozových zásilek, skončí, páč ucelenky jí celkem úspěšně přebírají soukromí dopravci. ČDC se tak dostalo do patové situace: v ucelenkách má konkurenci v podobě jiných železničních dopravců a s vozovými zásilkami si neví rady, jak zajistit, aby byly rentabilní. ČDC má totiž zásadní nedostatek lidí, kteří by železničnímu provozu rozuměli. Ono koneckonců je o takovýhle odborníky všeobecná nouze. Většina okolních států už povětšinou z tohoto důvodu na vozový železniční zásilky rezignovala a tento segment nechala kamionům, čímž státní železniční dopravce v takové zemi zanikl nebo živoří na hranici konce. Ale zpět k ČDC. Jejich největší problém je nyní to, že neexistuje žádná koncepce vedení a strategie, jak pokračovat dál.

Generální ředitel Žaluda mění vedoucí pracovníky ČDC, jak ponožky a pod ním samotným se prý taky houpe židle. Jen jedný myšlence je stále věrný: na vedoucí místa nedávat železniční odborníky. Kde by je také vzal, že, když všichni odborníci byli v minulosti z ČD vyhnáni patolízalama?

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 4.1/5 (9 votes cast)
Bitva o prodloužení agónie ČD Carga, 4.1 out of 5 based on 9 ratings
Share


Autor:


8 komentářů

Zatím zde nejsou vloženy žádné komentáře.

RSS komentářů k tomuto příspěvku | Zpětný odkaz

Děkujeme za komentář

*