3 698 přečtení
Srp 19 2011

Jak jsme budovali kruhový objezd

Jak se podporuje veřejná doprava. Možná to tak bylo, možná to tak je, ale stoprocentně to tak nebude.

Kruhový objezd Vlčnov

Město si usmyslí, že na orné půdě, na parcelách vedle dráhy postaví průmyslovou, resp. skladovací nebo moderně – logistickou – zonu. Což je první pozoruhodnost. Ta zona samozřejmě generuje určitou frekvenci kamionů. Protože proč by se stavěla nějaká vlečka, že? Což je druhá pozoruhodnost. No a aby se těm kamionům lépe a snáze vyjíždělo a neměly problém odbočit z vedlejší na hlavní – objektivně vznikne potřeba postavit kruhový objezd. Ale co čert nechce. Chybí nám nějakých 25 metrů a přebývá nějakých 25 mega. A ty se zkrátka proinvestovat musí.

No ale problém je v tom, že parcela ležící vpravo od silnice je soukromá, kdežto ta vlevo je státní – dráha. A my, modří kluci, přece vyvlastnovat nesmíme. Co by na to řekl ovčan??? Přece nebude starosta za blbce, že? Tak ten kruhový objezd postavíme v tělese dráhy. No tak se zalobbuje na kraji, aby se ten šukafonek zrušil. Přece nás nějakých 20 lidí v jednom páru vlaků nezajímá. Ti nikam nespěchají. Mohou klidně obětovat dvojnásobek času a připlatit o nějakých 30% více – vždyt je to jen pouhá daň za blbost. Když jsou tak hloupí, že trvají na vlaku, případně tak líní, že si nevydělají ani na Escorta z AAA.

Problém je vyřešen – kraj neobjedná a nasadíme autobusy. Ale co s nákladní přepravou? No i to má řešení. Změnime kategorii dráhy regionální na vlečku. Tu už zrušíme snáz – v klidu a tichosti. Bez účasti veřejnosti. Přece nám nějaký rýpal, který si myslí, že kovový šrot patří na železnici, nikoliv na kamiony, nebude do správního řízení kecat a tím nám upírat nárok na smetánku z bruselské dotacičky, ne? To by v tom byl čert, abychom ten kruháč neměli!!! A pak se objeví nějaká banda pomatenců z Klubu přátel lokálek, zažaluje to a celý proces nám zhatí. Dotacičku vyčerpat nestihneme, provize nebudou vyplaceny. Kuwa, to je ale den!

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 4.6/5 (9 votes cast)
Jak jsme budovali kruhový objezd, 4.6 out of 5 based on 9 ratings
Share


Autor:


9 komentářů

 • Napsal Kubik, 24. 8. 2011 @ 22:23

  Článek pěkný,ale proč je v něm zatajeno,že se jedná o Pohořelice?Je ostuda dopravní politiky,že u železnice která leží přímo u evropského koridoru se buduje průmyslová zóna bez napojení na dráhu.V tomto státě by nás již nemělo nic překvapit,ale toto?To je těžce ruské myšlení-chtít zrušit trať z důvodu kruhového objezdu.To se mi snad zdá!Nejprve tam Jihomor. kraj zlikviduje osobní dopravu,jak to pěkně korupčně navazuje.Fuj!

 • Napsal bugear, 25. 8. 2011 @ 0:41

  Tou soukromou parcelou myslíte tu patřící Městu Pohořelice nebo tu patřící Městu Pohořelice? Zakopaný pes bude jinde – křižovatka/kruháč a přejezd jsou příliš blízko, což ve stávajícím stavu vzhledem k intenzitě (ne)provozu na trati nevadí (doufám teda, že je na přejezdu omezena rychlost vlaku na 10 km/h), ale nová stavba se tam postavit nedá.

 • Napsal bugear, 25. 8. 2011 @ 1:07

  >Přece nás nějakých 20 lidí v jednom páru vlaků nezajímá. Ti nikam nespěchají. Mohou klidně obětovat dvojnásobek času a připlatit o nějakých 30% více – vždyt je to jen pouhá daň za blbost.
  A jako bonus přihodíme jeden absurdní argument. Bus Pohořelice-Zvonařka 30 minut 34 Kč jednotlivé jízdné, vlak Pohořelice – Brno hlavní 50 minut s jedním přestupem, jízdné zákaznické 38 Kč. Ale klidně mi nějakou vámi popsanou relaci ukažte, velmi rád bych ji viděl.

 • Napsal Marek Tomek, 25. 8. 2011 @ 9:54

  bugear – šlo o relaci Břeclav – Pohořelice

 • Napsal Marek Tomek, 25. 8. 2011 @ 9:55

  a v tom GPS máme chybičku, to místo je o pár metrů jižněji. Pak vám už katastrální mapa prozradí, že parcela vskutku není v majetku města. Opravíme, omlouvám se

 • Napsal Marek Tomek, 25. 8. 2011 @ 9:58

  cestoval jsem ve čtvrtek v cca 11:40 z Vranovic a vracel jsem se cca 14:20 z Pohořelic. A věřte mi, do 20 lidí napočítat umím

 • Napsal Vozka, 25. 8. 2011 @ 23:44

  Zemi, která si neváží zemědělské půdy, lesní půdy a krajiny obecně, zemi, která likviduje železnici, prosazuje negativní a drahou silniční dopravu pro zájmy mocných a spřízněných, zemi, kde korupce a soukromé zájmy mají navrch, tak takovou zemi lze nazývat poouze rozvojovou, či přímo republikou banánovou

 • Napsal bugear, 29. 8. 2011 @ 2:21

  @Marek Tomek: Pokud to nemá být u vjezdu do statku, tak v jediném takovém místě jižněji ve kterém je nyní výjezd z PZ je pozemek naproti opět Města Pohořelice. Pokud by šlo o nájezd na I/53, okolní pozemky jsou PF nebo ÚZSVM.
  Co se týče Břeclavi: 2006/07: 3 přípoje ráno do Břeclavi, cestovní doba +-hodina, jinak 35 minut čekání, současnost 4 přípoje ráno JD 1h, jinak 35 minut čekání. 2006/07 odpoledne 5 přípojů od Břeclavi, nyní 3 přípoje. Ve směru z Břeclavi tedy zhoršení. Nevím jestli těch 20 lidí jelo celkem nebo jen do Břeclavi, ale ve Vranovicích si v těchto časech půl hodiny počkali, i když vlak jezdil.

 • Napsal Marek Tomek, 4. 9. 2011 @ 1:15

  @bugear: Velmi rád váš dotaz zodpovím. Ihned poté, jakmile mi ing. Lehovec vydá kopii správního spisu. Tvrdí, že jej nemá:)

Odkazy k příspěveku

RSS komentářů k tomuto příspěvku | Zpětný odkaz

Děkujeme za komentář

*