2 488 přečtení
Srp 04 2020

Znovuzrození DW

Vážení čtenáři Dopravního webu, dovoluji si Vám oznámit, že vlivem posledních událostí na tomto webu, které vedly k totálnímu úpadku tohoto média způsobené nedostatkem času původních majitelů a adminů, přebírám spolu s dalšími spolupracovníky tento web. Jako spoluzakladatel DW mi není jeho osud úplně lhostejný.

V minulosti jsem z tohoto webu pro nedostatek času odešel a vzdal se veškerých administrátorských i jiných práv a maximálně jsem jen občas přispíval nějakými články a komentáři. Nyní se vracím a pokusím se spolu s kolegy toto médium rozdýchat a vrátit mu původní lesk. Plánujeme mnoho změn. Hlavní změnou bude snaha o poloprofesionalizaci webu, která vyřeší problém nedostatku času jeho adminů se o něj dostatečně starat. Máme mnoho nápadů, které by mohly pomoci při reinkarnaci webu. Za prvé hodláme odstranit nedostatečné zabezpečení a zabezpečit web tak, jak je u podobných médií obvyklé. Především to bude znamenat konec anarchie, která na tomto webu vládla a odradila od něj všechny slušné přispivatele. Myšlenka předchozích majitelů absolutní svobody a necenzúry vedla k představě některých, že si tu mohou dělat, co chtějí a to vedlo k absolutní anarchii, která v konečném důsledku zavinila úpadek webu. Demokracie nerovná se anarchie. Svoboda slova je hezký pojem, ale v absolutním měřítku znamená úpadek. Člověk bohužel není na tak vysoké morální úrovni, aby se mohla svoboda uplatňovat v totálním měřítku. Plné věznice jsou důkazem, že nějaká kontrola a pravidla musí být. Nově bude mít DW jasně stanovená pravidla chování přispivatelů jak článků, tak komentářů a příspěvky nerespektující tato pravidla budou nekompromisně mazány. Tato omezení se budou však týkat jen formy příspěvků, nikoli témat. DW bude nadále otevřen všem názorům, jako to bylo v minulosti. Zakázána budou jen taková témata, která jsou v rozporu se zákonem.
Počítáme s tím, že dobré jméno DW nebude lehké obnovit, ale věříme, že se to podaří.
Jednou z hlavních změn bude vytvoření nové roviny, ve které se budeme věnovat hrám s dopravní tématikou a možná i vytvoření herní konzole, kde si zájemci o systémové dopravní hry budou moci vytvářet virtuální dopravní systémy a propojovat je s jinými hráči. Něco jako Transport Tycoon po síti. Které hry budou zde k dispozici bude záležet na zájmu vývojářů a majitelů takovýchto her, které hodláme kontaktovat a nabídnout jim tuto možnost na DW. Rozhodně neplánujeme zde provozovat závodní hry. Pouze hry, kde je možné vytvářet dopravní systém a to i jen jako vedlejší možnost, kterou daná hra umožňuje.
Další nápady, jak oživit DW, zatím nebudu prozrazovat z části proto, že ještě nevíme, jestli budeme mít dostatečný prostor k jejich realizaci. Nechte se překvapit.
Všem věrným i novým čtenářům DW děkuji a za celý nový tým vedený mou osobou slibuji, že uděláme vše proto, aby nový Dopravní web byl důstojným zástupcem dopravní tématiky.

Petr Herbrik alias Domažličák.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 5.0/5 (5 votes cast)
Znovuzrození DW, 5.0 out of 5 based on 5 ratings
Share


Autor:


65 komentářů

 • Napsal doktor, 14. 8. 2020 @ 22:29

  Pokud chcete směřovat k “poloprofesionalizaci webu”, měli byste si především uvědomit, jak takový web má vypadat a neplést si ho s osobním deníčkem ukřivděného šotouše plném domněnek. Články by měly být založeny na faktech podložených argumenty, adekvátní reakce na oponenturu jsou samozřejmostí. A k tomu má DW sakra daleko. Už jen tento úvodník a první článek ukazují, že změna kurzu se ani v nejmenším nekoná.

 • Napsal Domažličák, 15. 8. 2020 @ 22:28

  A mohl byste nás prosím poučit, jak by to podle Vás mělo vypadat? Nebo dát nějaký konkrétní příklad, které médium je podle Vašich představ?

 • Napsal doktor, 16. 8. 2020 @ 14:12

  Namátkou SPŽ, K-report, Provoz na Lokomotivy.net, Vlaky.net, Zdopravy etc.

  Psát o “poloprofesionalizaci” a nevědět, jak by měl vypadat formát odborného webu a hlavně článků na něm publikovaných, to nevzbuzuje moc důvěry, že se DW vymaní ze současné podoby. A v té setrvá, dokud zde bude prostor pro vaše fantasmagorie typu, že ODS brání rozvoji železniční dopravy, protože silniční dopravou maskuje trestnou činnost, nebo pro Tužínovu demagogii a hysterii. Články o Kozí dráze rovněž nepůsobí nijak profesionálně, ani poloprofesionálně.

  Netřeba mít vystudovanou žurnalistiku, slohové útvary se učí na základní i střední škole. Pokud je neovládáte, a už jen tento úvodník ke znovuzrození DW napovídá, že ne, zůstane DW deníčkem ultrašotoušů.

 • Napsal Domažličák, 17. 8. 2020 @ 8:57

  Vážený Doktore, jsem rád za Vaší odpověď. Vážně upřímně, jen mě trochu mrzí, že jste nezmínil výspu cenzúry “Želpage”, jejichž pravým opakem chce Dopravní web být. Dopravní web záměrně vzniknul jako protipól klasických periodik. A vzhledem k tomu, že já jsem byl hlavním iniciátorem zadaného směru při zakládání dopravního webu, opravdu nemůžete čakat, že to, čeho jste největším kritikem, se tu při mém návratu sem, změní. Naopak, teď se to ještě víc prohloubí. Profesionálním webem jako je třeba “zdopravy” rozhodně být nechcem, protože když Vás někdo platí, musíte psát to, co chce a tento model nechci. Nemám nic proti “zdopravy”, i jsem s nimi spolupracoval, jsou to skuteční profesionálové a dělají to dobře. A právě proto jim nehodlám konkurovat. Já chci publikovat věci, které si profesionální weby nesmí dovolit.
  Tou poloprofesionalitou myslím to, aby web dokázal vydělat alespoň na webmastera, který se bude o web starat, což byla a zatím je největší achileova pata tohoto periodika.
  A upřímně Doktore, to, že lidi s názorama jako máte Vy, tento web kritizují, je pro mne nejlepší vizitka, že to děláme tak, jak chceme. Proto mně vůbec nevadíte. Naopak.

 • Napsal Pajzák, 18. 8. 2020 @ 8:10

  Pak by ovšem bylo vhodné si konečně přiznat, že DW byl, je a bude šotoušským webem se zaměřením na železnici.

 • Napsal Michal Skala, 18. 8. 2020 @ 16:39

  Pánové, že to tak vidíte vy a pár vašich melody boys, ještě neznamená, že tomu tak je. Nějak jsem si v praxi povšiml, že skutečnou cílovkou tohoto webu je úplně jiná skupina lidí, než nějakých pár fandů, které zrovna baví tady trolit. Jo pánové, pokuste se odhlédnout od svého koníčka, on ten svět je docela někde jinde.

  Mimochodem, jen tak hluboce pod čarou jsem si vzpomněl na Diskusní fórum Českých drah. To také kdysi pradávno asi založili v dobrém úmyslu. Ale pak jej napadli týpci vašeho ražení a to byla pěkná “jumpa”, až jí nakonec zrušili, protože ostuda grandiózní. Jen bych z čistě psychologického studijního hlediska rád věděl, proč tzv. přátelé železnice jsou tak mimořádně agresivní jsou v podstatě v zásadě proti všem, kteří si přejí rozvoj jejich tzv. koníčku. U motoristů, autíčkářů, motorkářů, myslivců, …. jsem to nikdy neviděl.

 • Napsal Domažličák, 18. 8. 2020 @ 8:57

  Když pominu fakt, že vlastně není přesně formulováno, jaký má slovo “šotouš” význam a co si pod tím vlastně představit, tak já klidně přiznám, že DW je šotoušský web, pokud by tím významem byl fakt, že šotouš je ten, kdo nechce vidět železnici v propadlišti dějin a nelíbí se mu silnice plné kamionů. V tomto případě bych i pyšně prohlašoval, že DW je šotoušským webem.
  Koneckonců většina Doktorových “kritikyhodných zavrženců” patří do této skupiny lidí. Ale my už od podobných “doktorů” dávno dostali název “ultrašotouš”, takže já bych se spíš přikláněl k pojmenování “ultrašotoušský web”, co Vy na to Pajzáku, líbilo by se Vám to s Doktorem víc?

 • Napsal Pajzák, 18. 8. 2020 @ 16:59

  Proč ne? Je to celkem trefné. Jen bych zdůraznil, že se jedná o (ultra)šotoušství železniční, které, jak jsem vypozoroval za dlouhá léta “v oboru,” se vyznačuje fanatickým odmítáním jakéhokoli jiného odvětví dopravy. A v tom se výrazně liší např. od šotoušství autobusového.

 • Napsal doktor, 18. 8. 2020 @ 19:58

  Domažličák: “Naopak, teď se to ještě víc prohloubí” … “že lidi s názorama jako máte Vy, tento web kritizují, je pro mne nejlepší vizitka, že to děláme tak, jak chceme”
  Tedy ještě více fabulací, demagogií, lží, nezvládaných reakcí a agresivity? To je totiž to, co je zde v hojné míře prezentováno. Nemluvě o stylu, který má do formy článků odborně zaměřeného webu daleko. A očividně tak činíte vědomě a záměrně, když sám píšete, že tyto kritizované skutečnosti odráží vaši vůli. Věřte, že ta vizitka opravdu není pěkná. Ale když to tak máte rádi…

  Domažličák: “šotouš je ten, kdo nechce vidět železnici v propadlišti dějin a nelíbí se mu silnice plné kamionů.”
  Železnice není v propadlišti dějin, ani tam nesměřuje. Jen se – zcela logicky – vyvíjí v čase a reaguje na aktuální poměry. Proto dnešní železnice není a ani nemůže být tou železnicí, jakou byla před 50, 100 lety. Což vy zde a vám podobní odmítáte pochopit a akceptovat. A chybějící racionalita pak dává vznik všem těm zdejším fantasmagoriím a střet s popíranou a odmítanou realitou vede k útočným reakcím. Takže ano, jste ultrašotouši a DW nemá s odborností nic společného, jde o obyčejný ultrašotouší deníček. Že se navzájem poplácáváte po ramenou, je přirozené.

 • Napsal doktor, 18. 8. 2020 @ 19:58

  Michal Skala: ” Jo pánové, pokuste se odhlédnout od svého koníčka, on ten svět je docela někde jinde.”
  Vtip za 100 bodů. Míjení se s realitou lze pozorovat právě u posádky DW a tento výrok to jen potvrzuje.

  Michal Skala: “proč tzv. přátelé železnice jsou tak mimořádně agresivní ”
  “Mimořádnou agresivitu” zde vykazuje zejména Tom Tužín, ptejte se u něj.

  Michal Skala: “jsou v podstatě v zásadě proti všem, kteří si přejí rozvoj jejich tzv. koníčku”
  Proti všem nikdo není, pouze je zdejším nastavováno zrcadlo a jsou bourány jejich vzdušné zámky, kdy střet s realitou těžce nesou a reagují neadekvátně.
  Přát si rozvoj mohou sebevíce, no svým chováním a jednáním prokazují medvědí službu. Pokud na někoho nastoupí parta ultrašotoušů se svými fantasmagoriemi, případně potencovanými naprosto nezvládanými reakcemi (viz např. Tužínova agrese), pak pro dotyčného budou všichni železniční fandové za takové “blázny” a dle toho k nim bude přistupovat.

 • Napsal Domažličák, 18. 8. 2020 @ 20:14

  Doktore, já jsem právě ten, kdo nejvíc kritizuje staré poměry na železnici a neustále podávám návrhy, jak železnici zmodernizovat. To, co tady píšete je jasný důkaz, že buď
  1) vůbec nečtete mé články, což ovšem není pravda, když na ně reagujete
  2) nechápete je a jakékoli zmínky o železnici berete, že ji chci zachovat ve stavu, v jakém byla, když jsem u dráhy začínal
  3) záměrně děláte nechápavého a snažíte se mě vyprovokovat k neúměrným reakcím stejně jako se Vám to povedlo u T. Tužína.
  Jenže u mě se Vám to nepovede, protože s lidmi jako jste Vy jsem se ve své dlouholeté praxi mnohokrát setkal a už mě nemohou vyvést z míry. Ale klidně se o to (zatím) snažte, já se dobře bavím 🙂

 • Napsal doktor, 18. 8. 2020 @ 20:20

  Michal Skala: ” Jo pánové, pokuste se odhlédnout od svého koníčka, on ten svět je docela někde jinde.”
  Vtip za 100 bodů. Míjení se s realitou lze pozorovat právě u posádky DW a tento výrok to jen potvrzuje.

  Michal Skala: “proč tzv. přátelé železnice jsou tak mimořádně agresivní ”
  “Mimořádnou agresivitu” zde vykazuje zejména Tom Tužín, ptejte se u něj.

 • Napsal doktor, 18. 8. 2020 @ 20:20

  Michal Skala: “jsou v podstatě v zásadě proti všem, kteří si přejí rozvoj jejich tzv. koníčku”
  Proti všem nikdo není, pouze je zdejším nastavováno zrcadlo a jsou bourány jejich vzdušné zámky, kdy střet s realitou těžce nesou a reagují neadekvátně.
  Přát si rozvoj mohou sebevíce, no svým chováním a jednáním prokazují medvědí službu. Pokud na někoho nastoupí parta ultrašotoušů se svými fantasmagoriemi, případně potencovanými naprosto nezvládanými reakcemi (viz např. Tužínova agrese), pak pro dotyčného budou všichni železniční fandové za takové “blázny” a dle toho k nim bude přistupovat.

 • Napsal doktor, 18. 8. 2020 @ 20:23

  Michal Skala: “Jo pánové, pokuste se odhlédnout od svého koníčka, on ten svět je docela někde jinde.”
  Vtip za 100 bodů. Míjení se s realitou lze pozorovat právě u posádky DW a tento výrok to jen potvrzuje.

  Michal Skala: “proč tzv. přátelé železnice jsou tak mimořádně agresivní ”
  “Mimořádnou agresivitu” zde vykazuje zejména Tom Tužín, ptejte se u něj.

 • Napsal doktor, 18. 8. 2020 @ 20:38

  Domažličáku, opět se vyskytly problémy při vkládání příspěvků. Opakuje se situace z dřívějška. Tak asi další útok hackerů z řad trollů…

  Domažličáku, vy ale nejste jediný autor na DW. Zato jste autor mnoha fabulací a fantazií, které na webu s odborným zaměřením nemají místo. Tom Tužín spustil hysterii jako reakci na svoji neschopnost ustát ty své demagogie a lži. Vaše představy o provokování jsou tak liché.

 • Napsal doktor, 18. 8. 2020 @ 20:39

  Michal Skala: ” Jo pánové, pokuste se odhlédnout od svého koníčka, on ten svět je docela někde jinde.”
  Vtip za 100 bodů. Míjení se s realitou lze pozorovat právě u posádky DW a tento výrok to jen potvrzuje.

  Michal Skala: “proč tzv. přátelé železnice jsou tak mimořádně agresivní ”
  “Mimořádnou agresivitu” zde vykazuje zejména Tom Tužín, ptejte se u něj

 • Napsal Domažličák, 18. 8. 2020 @ 22:29

  Problémy s webem ještě nějakou dobu budou, ale řeší se a budou vyřešeny. A Vy Doktore si dobu než budou vyřešeny dobře užijte, pak se leccos změní.

 • Napsal Pajzák, 19. 8. 2020 @ 9:00

  M.S.: Jen bych z čistě psychologického studijního hlediska rád věděl, proč tzv. přátelé železnice jsou tak mimořádně agresivní jsou v podstatě v zásadě proti všem, kteří si přejí rozvoj jejich tzv. koníčku

  ——
  Nešlo by to přeložit?

 • Napsal Domažličák, 19. 8. 2020 @ 9:39

  No vidíte Pajzáku a já mám zase pocit, že je to přesně naopak, že jsou agresivní odpůrci. Ono to totiž není o tom, kdo je čí příznivec a odpůrce, ale je to o povahách konkrétních lidí. Konkrétně Doktor vs Tužín. Tihle dva se tady mezi sebou hádali tak, že mít v ruce samopaly, tak to tady vystřílí všechno. A nějak jsem si nevšiml, že by tu byl agresívní někdo jiný. Nehodlám rozebírat, kdo si začal, ale příčina je jednoduchá: Doktor se neustále ptal a kritizoval totéž a žádné argumenty na něj neplatily a Tužín to psychicky neunesl. Klasická psychologie prvního ročníku psychologické fakulty.
  U mě čistě morálně vyhrává Tužín, protože ten tady svými články jasně prokázal svou odbornost a zkušenosti (nesoudím jejich kvalitu) zatímco Doktor jen kritizoval a nevzpomínám si, že by krom otřepaných frází typu “na lokálkách jsou vždy všechny zastávky daleko od obcí”, uvedl jediný podložený argument.

 • Napsal Tomáš Tužín, 19. 8. 2020 @ 19:53

  Já bych jen z psychologického a čistě studijního hlediska rád věděl, proč jedinci, kteří mají zásadní výhrady k Dopravnímu webu a hlásají otevřenou nenávist vůči všem, kteří tento web léta tvořili, jejich názorům a v podstatě všemu, co s nimi souvisí, proč tedy na tento web chodí a jednou pro vždy z něj nevypadnou. Bylo by hezké, kdyby top třeba Pajzák osvětlil.

 • Napsal Pajzák, 19. 8. 2020 @ 21:08

  Já jsem sem třeba šel proto, že jsem na něj objevil odkaz na K-Reportu. Přečetl jsem si tu několik článků a dovolil si projevit svůj názor na některé z nich. Když se tu pak dlouho nic nedělo, nijak zvlášť mě to netrápilo, jednou týdně jsem sem nahlédl, zda se neobjeví něco zajímavého (ano, i takové články jsem tu prve četl), a když jsem našel oznámení o zmrtvýchvstání webu, přečetl jsem si i ty dva články, co se tu poté zjevily. A nemyslím, že jsem např. svými reakcemi na článek o SŽ a lokálkách hlásal nějakou nenávist. A totéž si myslím o ostatních reakcích, max. jsem prezentoval jiný než ultrašotoušský náhled na popisovanou problematiku. Že někdo trpí paranoiou a vidí v tom nenávist vůči němu (nevím, jak můžu nenávidět někoho, koho neznám), je jeho problém, ne můj.

 • Napsal Domažličák, 20. 8. 2020 @ 9:13

  Řeknu Vám to pánové na rovinu (ať má Doktor zase důvod zuřit). Já osobně bych se na DW vykašlal a nechal ho umřít, ale je to jediné celorepublikové médium, které je ochotno zveřejnit pravdu o Kozině a co se na ní děje. A upřímně si myslím, že Kozina je ten důvod, proč má někdo takový zájem na likvidaci DW, že na něj posílá hackery. Když někomu kvůli Kozině stálo zato vyhrožovat soudci, co na děčínský mafiány, chtějící Kozinu zrušit, podával žaloby, smrtí, toto je pro ně maličkost. Většina profesionálních dopravních médií je sponzorována mimojiné SŽDC a fandovským médiím typu K-report jde o fandovské záležitosti. Jedině médium nezávislé na sponzorských financích je ochotno uveřejňovat nomenklatúře nemilé informace a byla by škoda takové médium nechat padnout, když je jediné. Sice tu máme demokracii jen podle názvu, ale když už ten název používáme, tak proč toho nevyužít, ne?

 • Napsal doktor, 20. 8. 2020 @ 19:11

  Domažličák: “Tužín, protože ten tady svými články jasně prokázal svou odbornost a zkušenosti”
  Myslíte těmi články a komentáři plnými demagogie, lží, neschopnosti pracovat s daty a neschopnosti své výstupy argumentačně obhájit? Pokud Tužínovy slátaniny vystavěné na jeho domněnkách a fanatické zaslepenosti považujete za důkaz odbornosti, pak vám chybí soudnost a DW bude nadále médiem, které bude bráno s hodně velkou rezervou. Což vám nedochází a docházet nebude a navzájem se ve své bublině budete plácat po ramenou.

  Ani se samopalem v ruce bych nic a nikoho nevystřílel. Nevím, proč bych to měl dělat. Tužín se “odstřelil” sám. Nemám potřebu sklouzávat k agresi a vulgarismům. Jako Tužín, u nějž to vygradovalo až k výhružkám fyzickým násilím. Vskutku ukázkový morální vítěz.

  Argumenty by na mě platily a přesně ty jsem očekával a poptával – argumenty. Žel se mi jich nedostalo. Pokud jste z mé strany nezaregistroval argumenty, pak jste mé komentáře nečetl. Uváděl jsem jich dost, včetně vypíchnutí, v čem a proč Tužín – a nejen on – má logické zkraty.

  Nic takového jako “na lokálkách jsou vždy všechny zastávky daleko od obcí” jsem neřekl. Opět – buď mé komentáře nečtete, nebo máte výrazný deficit ve schopnosti porozumění textu. Naopak, právě umístění zastávek mimo obce, resp. na jejich úplném okraji, často zmiňuje Tužín a toto považuje za výhodu.

  Domažličák: “Klasická psychologie prvního ročníku psychologické fakulty.”
  A kolik těch ročníků máte za sebou, že tak přesně víte, co je obsahem prvního ročníku? Jen bych vás upozornil, že “psychologická fakulta” neexistuje. Psychologie se vyučuje převážně na filozofických fakultách.

 • Napsal Domažličák, 21. 8. 2020 @ 6:07

  Doktore nemám čas se prohrabovat vašimi komentáři a dokazovat Vám, že lžete. Kdybyste věnoval tolik času, co věnujete svým nenávistným myšlenkám, nějaké prospěšné činnosti, mohl by z Vás být slušný odborník. Tím jsem s Vámi skončil. Myslete si o DW, co chcete, ale tady jste skončil.

 • Napsal Domažličák, 21. 8. 2020 @ 6:32

  Jo a ještě poslední věc na Vaši adresu Doktore. Když už jste ochoten věnovat tolik času na dokazování, že se někdo mýlí, tak jste měl ještě dodat, že psychologie je součástí i pedagogických a zdravotnických fakult. Ani v tomhle nedokážete být důsledný. Já jsem si Vás vyzkoušel a chytil jste se jako rybka do sítě. Nyní si hodláme mnohem víc vážit lidí, co nám chtějí přispívat článkama a vůbec se podílet na rozvíjení tohoto webu a ochraňovat je před útočníkama jako jste Vy.
  Dnes dostanete ban a jestli chcete, abych svůj názor změnil, napište článek, my Vám ho rádi vydáme (pokud nebude protizákonný a bude z dopravy), tam se ukáže, co jste zač a co umíte. Téma je na Vás.

 • Napsal zzz, 21. 8. 2020 @ 7:39

  Jé tady to žije.
  Pane Domažličák, Doktor tam píše PŘEVÁŽNĚ, tak nechápu tu narážku na “nedůslednost”.

  Můžete být nekompromisním zastáncem lokálek za každou cenu, s tím většina lidí už tak nějak počítá, ale tohle snad nemáte zapotřebí….

 • Napsal doktor, 21. 8. 2020 @ 10:39

  Domažličáku, namátkou z hlavy:
  – Tužínovy řeči, jak IDS JMK zlikvidoval dopravu na železnici a jednostranně preferuje autobusy. Dostal data, na kolika procentech železniční sítě je provozována osobní doprava, z čehož vyplynulo, že železnice je pevnou a významnou součástí IDS JMK. Následovala Tužínova série hysterických reakcí.
  – Tužínovy řeči, jak autobusy nikdo jezdit nechce, jak pozoruje (polo)prázdné spoje. Dostal příklady, kde se pro velký zájem cestujících autobusové spoje přidávají a zahušťují na interval MHD.
  – Tužínovo tvrzení o několikaleté uzavírce lávky na Vranovské přehradě (s odkazem na novinový článek, kde se píše o jednom roce). Dostal termín, kdy byla lávka ve skutečnosti uzavřena – pouze 4 měsíce. Nulová sebereflexe.
  – Tužínovy řeči o špatném spojení s komplikovaným přestupem v Ivančicích pro cestující vlakem na trase Oslavany-Brno. Dostal odpověď, že z Oslavan je návaznost na vlaky v Tetčicích.
  – Tužínovy výroky o nevyužívání cyklostezky ve stopě Mutěnky. Dostal data ze sčítání, která hovořila opak. Nejprve mě Tužín obvinil, že jsem si data vymyslel, po odkazu na dokument o sčítání začal data relativizovat.

  Řeči, že lžu, ale dokazovat to nebudete, jsou přesně v duchu DW a jejich tvůrců – odmítavé reakce při narušení svého fantazijního světa, obviňování narušitelů ze lží, neschopnost vnímat a přijmout realitu.

  Vězte, Domažličáku, že nenávist ani v nejmenším necítím, mé myšlenky těžkou mohou být nenávistné. Ale chápu – s odkazem na o odstavec výše uvedené, že vy myšlenky, které vám nabourávají vaše ideály, považujete za nenávistné. A v každém oponentovi vidíte trolla (aniž byste chápali význam tohoto slova). Žijete ve své bublině a jakoukoliv interakci s realitou považujete za útok. A to se odráží ve vašem chování v diskuzích, odráží se to v článcích na DW.

  K místům studia psychologie. Domažličáku, co nechápete na slově “převážně” ve větě “Psychologie se vyučuje převážně na filozofických fakultách”? Takže řeči o zkoušení a chytání se do sítě si nechte od cesty. Jako pravděpodobnější se jeví, že jste až ex post sedl k vyhledávači a hledal, jak se to se studiem psychologie vůbec má a snažil se najít něco, co byste mi mohl otlouct o hlavu. Což se ovšem nekonalo. Tak jste se chytnul jako tonoucí se stébla čehokoliv, byť to byl absurdní nesmysl, kterým jste se pouze ztrapnil. A tato epizoda dokonale ilustruje podstatu DW, jejich tvůrců a jejich schopnosti komunikace.

 • Napsal Pajzák, 21. 8. 2020 @ 13:01

  A hacker opět úřaduje, jak vidím.

 • Napsal Tomáš Tužín, 21. 8. 2020 @ 18:40

  Občas se zájmem sleduju, jak se vyvíjí znovuzrození dopravního webu. Jestli už konečně nastává ten cílený obrat k lepšímu? Shrňme si fakta: Dopravní web byl a je cíleně likvidován jedním těžkým psychopatem („doktor“) a dvěma trolly, kteří s ním úzce kooperují („Pajzák“ a „zzz“). Všichni tři přišli zcela koordinovaně ve stejný okamžik ze stejné stránky (K – report), kde jednají naprosto stejně jako tady. Akorát tam je většina, která má svá témata a jejich výlevy ignoruje. Tento web ovládli. Byť jsem původního admina okamžitě varoval, aby zasáhl, protože jsem od prvního momentu přesně věděl, co nastane, tak tomu nechal „volný průběh“. Výsledek vidíme všichni. Anarchie není řešením.
  Nemám čas ani chuť pokračovat v nekonečných střetech, které jsou ostatně jejich cílem. Diskuse musím „prohrát“ prostě už jenom proto, že mám spoustu důležité práce a nebudu hodiny vyvracet demagogie a lži nějakého psychopata. Na to mám příliš rád svůj čas, i své úspěšně provozované podnikání v oboru, svou práci, zákazníky, přátele. Těm svůj čas věnuju, psychopatovi a jeho partě ne. Navíc své zákazníky a kolegy z oboru nemusím o ničem přesvědčovat, o mé odbornosti nepochybují – což je pro mne stěžejní. Vlastně by mi mohl být celý dopravní web docela volný …
  Přesto jsem chtěl bývalému adminovi pomoci tím, že jsem psychopata vyprovokoval k naprosté ztrátě sebekontroly a amoku, což vzhledem k jeho ne příliš vysoké inteligenci a zejména snížené schopnosti sebeovládání nebylo nijak těžké. Potom stačilo dát BAN (před půl rokem) a dnes Dopravní web mohl vypadat jinak. Zejména se mohla znovu vrátit témata, která lidi zajímala – doprava a dopravní infrastruktura. Počet přečtení článků šel ještě před rokem do tisíců a na mnoha odborných akcích a konferencích mi hodně lidí říkalo, že se zájmem četli moje články (a nejenom ty). Dnes tady žádné články nevychází, diskuse je rozvrácena psychopatem a trolly, čtenost je téměř nulová. Kdy to nastalo, čí vinou to nastalo, proč to nastalo a jak to vyřešit – myslím, že odpověď je v zásadě velmi prostá, stejně jako řešení, jak z toho ven. Nemám více co dodat, toto už nemá v ruce nikdo jiný než nový admin, který tento web buď zachrání, nebo pohřbí. V podstatě obojí je přijatelné, protože než Dopravní web takový jaký je teď, tak raději žádný. Já samozřejmě nemám vůbec žádný problém publikovat svoje texty kdekoliv jinde, kde je funkční redakční systém, zajišťující ochranu stránek před trolly a psychopaty, hackerskými útoky (zřejmě těch stejných osob) atd. Nicméně chtěl bych ještě dát tomuto webu šanci.

 • Napsal Domažličák, 21. 8. 2020 @ 20:27

  Tohle vůbec není o lokálkách, tohle už je jen o lidech. Je možné, že se to tu vyostřilo právě kvůli lokálkám (spíš jen kvůli jedné: Kozině), kde jedni jsou pro a druzí proti. To je v pořádku. Problém je v tom, že ti, co jsou proti, umí jen plivat síru na ty, co jsou pro a těm, co jsou pro, nezbývá, než se bránit. Když je Vás tu tolik proti lokálkám (Kozině), proč tedy neuděláte to, o čem tenhle web je: napiště článek o vašich názorech a podložte ho faktama. Ukažte své schopnosti a um. Otočte to a nechte zastánce lokálek, aby kritizovali Vás jako Vy kritizujete je. Tady na tomto webu od nynějška bude platit (a to nekompromisně), že ti, co budou přispívat, budou chráněni. Tak se jimi staňte. Pro mě za mě, ať se klidně tento web stane kolbištěm mezi pro a proti lokálkám. Oba tábory ale nechť bojují stejnými zbraněmi. Doktor už to přehnal, ale to neznamená, že nemá šanci se vrátit. Je to jen na něm, jestli chce jen útočit na přispivatele nebo také něčím přispět. Koukám, že tu má dost přátel a koneckonců může si vytvořit nový profil, je to jen na něm. Navíc dosáhli jste pánové Doktoři svého: zastánci lokálek už sem přestali chodit a přispívat, takže teď už to je jen o Vás a o mě, který chce tento web oživit. Já mám jednu obrovskou výhodu: nemám co ztratit. Teď je to na nule, web je na dně, ale ze dna se dobře odráží. A upřímně, já budu rád, když se sem prolokálkáři vrátí, protože ti přispívají, zatímco vy jen útočíte. Když vy ničím nepřispějete, proč bych si vás měl vážit? Bohužel nemám důvod. Dejte mi ho a já si vás vážit budu.

 • Napsal Pajzák, 22. 8. 2020 @ 8:55

  Na tu snůšku nesmyslů TT reagovat nebudu, dovolím si jen poznámku k poslednímu příspěvku Domažličáka. O Kozině jsem minimálně já nikdy nepsal ani slovo, s výjimkou dotazů, jak vznikl její název. To jen tak na okraj, kdyby se zase někdo lživěvyjádřil, jak jsem přispěl k likvidaci webu a jak nenávidím lokálky a všechny kolem nich.

 • Napsal doktor, 22. 8. 2020 @ 12:53

  Tomáši Tužíne, váš paranoidní komentář nemá hlavu ani patu, těžko na ten chaos jakkoliv reagovat. Jen jedna drobnost – z K-reportu jsme sem přišli na vaši žádost, kdy jste se tam odmítl vyjadřovat k věcem publikovaným zde a trval jste na tom, že diskutovat budete pouze zde. Toliko k vaší paranoidní představě o koordinovaném příchodu.

  — — —

  Domažličáku, klidně mažte mé komentáře, pro mě je to důkazem, že jste je četl a že jsem tnul do živého. Jen byste měl smazat i svůj komentář, kde mě obviňujete ze lži, když jste odstranil komentář, kde dokazuji, že nelžu a vyvracím vaše falešné nařčení. Z vaší strany je to amorální.

  Vězte, že “Kozina” pro mě není, ani nebylo téma. Pokud si myslíte, že eskalace má kořeny v tomto tématu, očividně netušíte, která bije. To by potvrzovalo i vaše přesvědčení, že za úpadek DW mohou trollové. Nenapadlo vás, že DW je na dně vinou právě toho, na co zde poukazujeme – že se z něj stal deníček ultrašotoušů žijících mimo realitu?

 • Napsal doktor, 22. 8. 2020 @ 12:54

  Tomáši Tužíne, váš paranoidní komentář nemá hlavu ani patu, těžko na ten chaos jakkoliv reagovat. Jen jedna drobnost – z K-reportu jsme sem přišli na vaši žádost, kdy jste se tam odmítl vyjadřovat k věcem publikovaným zde a trval jste na tom, že diskutovat budete pouze zde. Toliko k vaší paranoidní představě o koordinovaném příchodu.

 • Napsal d0kt0r, 22. 8. 2020 @ 12:56

  Tomáši Tužíne, váš paranoidní komentář nemá hlavu ani patu, těžko na ten chaos jakkoliv reagovat. Jen jedna drobnost – z K-reportu jsme sem přišli na vaši žádost, kdy jste se tam odmítl vyjadřovat k věcem publikovaným zde a trval jste na tom, že diskutovat budete pouze zde. Toliko k vaší paranoidní představě o koordinovaném příchodu.

  — — —

  Domažličáku, klidně mažte mé komentáře, pro mě je to důkazem, že jste je četl a že jsem tnul do živého. Jen byste měl smazat i svůj komentář, kde mě obviňujete ze lži, když jste odstranil komentář, kde dokazuji, že nelžu a vyvracím vaše falešné nařčení. Z vaší strany je to amorální.

  Vězte, že “Kozina” pro mě není, ani nebylo téma. Pokud si myslíte, že eskalace má kořeny v tomto tématu, očividně netušíte, která bije. To by potvrzovalo i vaše přesvědčení, že za úpadek DW mohou trollové. Nenapadlo vás, že DW je na dně vinou právě toho, na co zde poukazujeme – že se z něj stal deníček ultrašotoušů žijících mimo realitu?

 • Napsal Domažličák, 22. 8. 2020 @ 16:29

  Doktore, s Vámi se hádat vůbec nemá smysl, to je nekonečný a marný boj. Nikdo není neomylný, ani já, ani Tužín a dokonce ani Vy. Tužín a Vy jste na sebe totálně alergičtí, to je naprosto evidentní, nejradši bych vás smazal oba, jenže Tužín narozdíl od Vás dokáže vytvářet i něco pozitivního. Když už tak podrobně znáte své komentáře, dokázal byste tam také najít, kdy jste na nějaký článek zde reagoval pozitivně?
  Máte pravdu, že já vůbec netuším, co je troll, ale dobře vím, že když někdo jen slepě kritizuje a hledá chyby (které bezpochyby najde když chce) a nedokáže to vyvážit ničím pozitivním, není to člověk, kterého tu chci a s tím se smiřte. Jestli to jediné, o co Vám jde je zničit tento web (jak tvrdí Tužín a já mu dosud nevěřil, protože jsem si myslel, že jdete jen po něm), budeme holt nepřáteli, ale je to jen Vaše volba. Mě nezbývá nic jiného, než ji přijmout anebo se tohoto média vzdát a uznat před Vámi porážku. Co myslíte, že si vyberu?
  Já můžu dát webmasterovi příkaz zabanovat všechny Vaše reinkarnace okamžitě, jak je vytvoříte a napíšete něco nenávistného. Vy si můžete donekonečna dělat nové profily anebo přijít k rozumu a ukázat dobrou vůli. Kauzu Doktor vs Tužín řešit nehodlám, ale pokud chcete vytvořit kauzu Doktor vs Domažličák, tou se zabývat bohužel musím.
  Já mám čas, na webu se pořád pracuje a ještě dlouho pracovat bude, protože je opravdu v žalostném stavu. Až ale bude hotovo, nechci tady někoho, kdo má zájem jen ničit. Chápete to?

 • Napsal Tomáš Tužín, 22. 8. 2020 @ 21:46

  Domažličáku, asi není fér se tvářit, že jsou tady jacísi dva, kteří se hádají a mají na tom vinu půl napůl. Moje téma je doprava, psychopatovo téma je Tužín. Psychopat se o dopravě bavit nechce, nic o ní neví, nic o ní ani nechce vědět. Potřebuje se pomstít někomu, kdo jej evidentně znalostmi i úrovní osobnosti převyšuje. Nemá na to argumenty, ale má spoustu času a neuvěřitelnou motivaci, která zřejmě vyplývá z jeho poruchy osobnosti.
  Diskusi jsem chtěl přesunout vždy sem zejména proto, že jsem věřil, že na rozdíl od K- čka tady existuje admin, který dokáže udržet tento web v nějakých mezích. Bohužel admin existoval jen formálně, reálně ne, a neexistuje dodnes. Neznám jiný web, který by nedokázal dát ani evidentnímu psychopatovi BAN, a to půl roku. O čemsi to svědčí. V nějaké znovuzrození tohoto webu už opravdu nevěřím, nejlepší by bylo jeho trvalé zrušení.
  Jinak pro mou práci je to přeci jen docela přínosná zkušenost, a to proto, že jsem si dokázal zmapovat míru ignorantství mých odpůrců a hranice, za které jsou schopni zajít. Vlivem toho celá řada aktivit zůstane v diskrétním režimu tak, aby se těmto jedincům nedostaly žádné informace a neměli tak možnost škodit. Samozřejmě se toho děje docela dost, a bylo by možná dost normálních lidí – zájemců o dopravu, kteří se nic z toho nedoví, byť by je to zajímalo. Nedoví se nikoliv proto, že bych si nějak zásadně lámal hlavu z mentálních výlevů duševních trpaslíků, kteří tento web už zcela ovládli a mají pocit, že tím okopáváním kotníků mne strašně likvidují, ale proto, abych neohrozil jmenované aktivity jako takové. A to si samozřejmě nemůžu dovolit, protože ty už mají nějaký význam a dopad. Namátkou můžu jmenovat třeba letošní veřejné slyšení v senátu, které jsem sice neorganizoval, nicméně do jisté míry jsem se podílel.
  Když se tedy vrátím k meritu věci – nemám motivaci na tento web cokoliv psát, protože jsem svou práci transformoval do jiné, méně viditelné, avšak účinnější formy. Jiné autory tady v podstatě taky nevidím. Čtenáři tady také nejsou, protože tady nejsou informace, které by je zajímaly, jen výlevy jednoho psychopata a dvou trollů, plus jeden zoufalý admin, který neumí dát ani BAN. Takže jaký má smysl dopravní web?

 • Napsal Pajzák, 22. 8. 2020 @ 23:12

  Aneb ve jménu vlastní velikosti shodím jediné médium, které mi dávalo prostor pro mé ultrašotoušské myšlenky. A jediným důvodem je, že si nedokážu ty myšlenky obhájit jinak, než napadáním kritiků. Bravo, co příspěvek, to pokles ještě níže, marně maskovaný smrdící sebechválou.
  Jestli to ovšem znamená, že už na tomto ani jiném webu nebudou k přečtení tvé nesmysly, musím toto srabské rozhodnutí kvitovat.

 • Napsal Bohouš, 23. 8. 2020 @ 0:25

  Jako velmi občasný návštěvník tohoto webu musím napsat, že napadení tohoto webu “demokraty” odněkud snad z K-reportu je fakt svinstvo. To je opravdu ke zvracení, podobně, jako když se hejno feťáků rozhodne zlikvidovat nějakou firmu, protože se jim znelíbil nějaký její zaměstnanec.

 • Napsal Pajzák, 23. 8. 2020 @ 1:14

  A na to můžu napsat jen to, že stabilita webu byla/je velmi slabá, když ji zničí trojice lidí poukazující na věcné chyby v článcích a žádající je jejich vysvětlení. Spíš mi z toho vychází, že do té doby byl web založen na bezmezné adoraci všeho zde napsaného s nulovou sebereflexí.

 • Napsal Domažličák, 23. 8. 2020 @ 7:17

  Pajzáku a zzz, ať už je to co píše Tužín pravda nebo ne, že jste Doktorovi pohůnci, věřte, že mě to vůbec nezajímá a nehodlám to nijak řešit ani zjišťovat. Pro mne tato diskuze plná nenávisti není ničím jiným než dobrou zkušeností, kam až osobní nenávist může zajít. A teď mám námět na přemýšlení, co s tím. Doktorovi jsem nechal dát ban, protože tady opravdu neukázal jedinou dobrou vůli a nepamatuji se, že by ji někdy projevil (ale možná se mýlím, jsem starší člověk a nemám dokonalou paměť). Ale vzhledem k tomu, že ani sám doktor, jak má ve zvyku, nepodal ani na vyzvání důkaz, že něco pozitivního v minulosti vytvořil, tak asi opravdu nevytvořil. Já jen mohu říct, že krom banu jsem mu žádný komentář nevymazal (ani nemohu nejsem admin) a ani současný admin to neudělal. Komentáře nám tu blbnou stejně jako spousta dalších věcí, to je bohužel smutná skutečnost dnešní reality tohoto webu. Předpokládám, že tuto zoufalou diskuzi čtou “přeživší” slušní čtenáři a nemohu se díky tomu od nich dočkat nějakých příspěvků a vzhledem k tomu, že web ještě není zdaleka opraven mě to ani moc nemrzí. Než bude ale opraven, mám spoustu času na přemýšlení, kam ho poté směřovat a byl bych samozřejmě moc rád za nějaké pozitivní náměty. Děkuji.

 • Napsal Pajzák, 23. 8. 2020 @ 11:09

  Ano, komentář, který zmizel, a já jsem proto psal o hackerech, se vrátil, takže tato svá slova beru zpět.

 • Napsal Tomáš Tužín, 23. 8. 2020 @ 11:42

  Jen k Pajzákovým výlevům – já si své výroky umím velmi dobře obhájit na odborné půdě mezi odborníky. Před omezenými trolly, jejichž argumenty jsou toho ražení, že v sobotu, v únoru a za deště nejeli vlakem v turistické oblasti žádní turisté, to je něco, o čem nehodlám debatovat. Pokud si to troll vykládá jako zdrcující vítězství svých skvělých argumentů a dovolává se jakési sebereflexe, kterou to mělo zřejmě z mé strany vyvolat, tak je to opravdu velmi směšné. Na to, abych tady s Pajzákem vedl nějakou odbornou debatu, mu chybí zejména odborná erudice, kterou primitivním buranstvím, verbální agresivitou, ani nepodloženými kecy z hospody IV cenové skupiny nenahradí.

 • Napsal zzz, 23. 8. 2020 @ 21:15

  Domažličák:

  Jakou nenávist myslíte?

  Ani já jsem sem nešel kvůli Kozině, ale díky článku, kterým TT hodnotil IDS – JMK

  a který hodnotil tento systém zavádějícím až nepravdivým způsobem.

  Po dlouhé době se nakonec došlo k tomu, že mu vadí neexistence možnosti přepravy kol

  do Oslavan (3km z vlaku od Ivančic) a za Jevíčkem (to už je v Pardubickém kraji).

  Což je vzhledem k jeho sáhodlouhému článku, kde označil systém vhodný “pro babičky a šotouše”

  a ne pro většinovou veřejnost,docela kapka v moři.

  Jednotlivé relace a vazby se rozebíraly konkrétně a nešlo o nějaké všeobecné hospodské řeči.

  Takže je smutné, když pak tento člověk napadá ostatní z neodbornosti, nadává jim do trollů apd.

  Konkrétně u tohoto článku nechápu, čím pozitivním přispěl, jak píšete výše, vždyť doba před integrací v jmk

  i jednotlivé období jsou zdokumentované a nejde o nějakou dávnou historii.

  O současném provozu se koneckonců může každý přesědčit sám(byť je dnešek ovlivněm čínskou chřipkou).

  A ještě k tématu nenávistným přizpěvkům:

  Na k-rep vyhrožoval (myslím, že šlo o T Hádka) fyz. napadením, to mluví samo za sebe…

  A oponentů měl v té době velice mnoho a to mezi nima ai Pajzák nebyl, co si tak vzpomínám.

 • Napsal zzz, 23. 8. 2020 @ 21:25

  Nějak se to ztratilo, zkusím znovu.

  Dovolil bych si navrhnou, požádat některé odborníky na veř, dopravu,

  zdali by zde neokomentovali článek T Tužína o ids – jmk

  Někoho mimo tento web a k- rep.

  A třeba i někdo z Kordisu, kdo byl u začátků intgrace

 • Napsal zzz, 23. 8. 2020 @ 21:46

  Ještě bych připojil dotaz, kteří odborníci považují T Tužína za odborníka na VEŘEJNOU dopravu.??
  Zcela bez ironie a nenávisti.
  Já vím jen o těch druhých….

 • Napsal Bohouš, 24. 8. 2020 @ 0:12

  Fakt tragické, že se tento prostor změnil na pranýřování pana Tužína. To opravdu nemůže mít odlišný názor od skupinky kamarádů od busíků na jižní Moravě? Opravdu si myslíte, že je jediný, kdo tento názor má? Pro mne, za mne ať celá jižní Morava vyletí na Mars, jen to víno a slivovica by tu mohla zůstat. Její vláčky a busíky jsou mé maličkosti úplně ukradené. Já zde čerpal úplně jiné informace, které nejspíš skutečně pravověrní šotouši, kteří jiné šotouše nazývají ultrašotouše, ani nepostřehly.

 • Napsal Domažličák, 24. 8. 2020 @ 2:48

  Dobrá, tak tedy uznávám svůj další omyl, že jsem si myslel, že tady ty vášně rozdmýchala Kozina, která vyvolala také mnoho vášní. IDS JMK nemohu soudit, protože to neznám, nejsem místní. Mě na Kordisu vadí jediná věc: že se snaží (a bohužel se jim to jako jediným daří) tratě, které oni nepotřebují, zrušit úplně a navždy, aby je nikdo nemohl již nikdy k ničemu použít. Jinak jejich systém nemohu soudit a tak mi vášnivá diskuze pod tímto tužínovým článkem unikla.
  Mě nejde o to, jak tyto vášně vznikly, ale rád bych je nějak ukončil, aby DW mohl pokračovat dál a stát se uznávaným médiem jako býval kdysi. Toť vše k mým současným aktivitám. Kdybych neměl k DW jistý osobní vztah, vůbec bych se nenamáhal a jen bych nečinně přihlížel, jak mizí z povrchu mediálního.
  A k Tužínovi: z mého pohledu tu vytvořil několik velmi zajímavých článků, kterými potvrdil svou profesionalitu a já osobně jsem se hodně poučil (IDS JMK k nim nepatřil) a proto se ho tu zastávám, i když jsem pochopil, že on je tím kritizovaným a vyvolávajícím tyto vášně.

 • Napsal zzz, 24. 8. 2020 @ 7:15

  Domažličák: Mě osobně se nelíbí všechno, co Kordis vymyslel, ale na KU ani Kordis se nezasadil co vím, o jediné zrušení železnice jako takové.

  Mutěnka a Ždáňka padla ještě úpřed IDS a na cykloztezku tam byl tlak od místních , co vím….

  Téma Tužín: Nikdo ,vč. k -rep. se s ním nehádá kvůli jeho oboru, nebo jsem si nevšiml, ale za odborníka na (zdůraznňuji) veřejnou dopravu považován není ani mimo Moravu.

  Výjimku tvoří lidi, kterým jdou z nějakého důvodu jeho názory “na ruku”.

  Alespoň to je nejen moje zkušenost

 • Napsal Tomáš Tužín, 24. 8. 2020 @ 9:53

  zzz:
  Můžete mi prosím ve stručnosti vysvětlit –

  1) Kdy a kde jsem sám sebe označil za “odborníka na veřejnou dopravu”?

  2) Z čeho vyplývá, že jako cestující a občan nemůžu publikovat svůj názor na veřejnou dopravu, třeba na jižní Moravě? Nebo jinak – je můj názor na KORDIS a jeho publikace podmíněna prokázáním nějaké odborné kvalifikace?

  Závěrem (pro komplexní a objektivní hodnocení) by bylo fajn, když už zmiňujete mou jistou reakci na jistého pana Hádka, co o mně psal před tím a co potom. Ono když přijde jakási reakce, tak jí většinou předchází jistá akce. Ono vytrhávat nějaký výrok z kontextu asi není úplně košer, že ano.

 • Napsal admin, 24. 8. 2020 @ 13:20

  Pánové, myslíte, že by uklidnilo situaci a ukončilo vylévání nenávisti (kohokoli !!!), kdyby článek o IDS JMK zmizel z očí? Co na to vaše ego a hormony? Jste ochotni přistoupit na tuto dohodu?

 • Napsal doktor, 24. 8. 2020 @ 13:33

  Tomáš Tužín: “Diskusi jsem chtěl přesunout vždy sem zejména proto, že jsem věřil, že na rozdíl od K- čka tady existuje admin, který dokáže udržet tento web v nějakých mezích.”
  Touto větou sám sebe usvědčujete, že jste v předchozím komentáři lhal. Jste lhář! Lhář natolik hloupý, že se i sám prozradíte.

  Tomáš Tužín: “Z čeho vyplývá, že jako cestující a občan nemůžu publikovat svůj názor na veřejnou dopravu, třeba na jižní Moravě?”
  Svůj názor samozřejmě publikovat můžete, no musíte počítat s kritikou a umět ji přijmout. A že se kritika na váš názor objeví, je přirozené, neboť jde o názor běžného cestujícího, nikoliv odborníka na veřejnou dopravu, kdy jako běžný cestující nemáte takový přehled a rozhled jako odborníci.

  Tomáš Tužín: “když už zmiňujete mou jistou reakci na jistého pana Hádka, co o mně psal před tím a co potom”
  Náhled pana Hádka na vás byl před tím i potom stále stejný – má vás za kašpara. Stejně jako valná část K-reportu, což byl předpokládaný důvod stáhnutí se na DW.

 • Napsal doktor, 24. 8. 2020 @ 13:33

  Domažličáku, znovu vám opakuji, že necítím žádnou nenávist. Ani k Tužínovi, ani k vám, ani k DW. Můj postoj je ryze neutrální. Negativní emoce, nenávist či útoky jsou vaší chimérou. Zcela nesmyslně si polemiku vykládáte jako útok a projev nenávisti.

  A polemika k odborným článkům patří. Ba dokonce odborné články před publikací v řadě médií prochází oponentním řízením. Pokud má být DW odborným webem, s kritikou článků musíte počítat a musíte s ní umět pracovat. Což ani v nejmenším nezvládáte. Anebo rovnou řekněte, že DW je útočištěm pro rozličné snílky a od reality odtržené fanatiky. Pak je polemika zbytečná, neboť tito lidé žijí ve vlastním světě.

 • Napsal doktor, 24. 8. 2020 @ 13:35

  Domažličáku, znovu vám opakuji, že necítím žádnou nenávist. Ani k Tužínovi, ani k vám, ani k DW. Můj postoj je ryze neutrální. Negativní emoce, nenávist či útoky jsou vaší chimérou. Zcela nesmyslně si polemiku vykládáte jako útok a projev nenávisti.

  A polemika k odborným článkům patří. Ba dokonce odborné články před publikací v řadě médií prochází oponentním řízením. Pokud má být DW odborným webem, s kritikou článků musíte počítat a musíte s ní umět pracovat. Což ani v nejmenším nezvládáte. Anebo rovnou řekněte, že DW je útočištěm pro rozličné snílky a od reality odtržené fanatiky. Pak je polemika zbytečná, neboť tito lidé žijí ve vlastním světě.

  — — —

  Tomáš Tužín: “Diskusi jsem chtěl přesunout vždy sem zejména proto, že jsem věřil, že na rozdíl od K- čka tady existuje admin, který dokáže udržet tento web v nějakých mezích.”
  Touto větou sám sebe usvědčujete, že jste v předchozím komentáři lhal. Jste lhář! Lhář natolik hloupý, že se i sám prozradíte.

  Tomáš Tužín: “Z čeho vyplývá, že jako cestující a občan nemůžu publikovat svůj názor na veřejnou dopravu, třeba na jižní Moravě?”
  Svůj názor samozřejmě publikovat můžete, no musíte počítat s kritikou a umět ji přijmout. A že se kritika na váš názor objeví, je přirozené, neboť jde o názor běžného cestujícího, nikoliv odborníka na veřejnou dopravu, kdy jako běžný cestující nemáte takový přehled a rozhled jako odborníci.

  Tomáš Tužín: “když už zmiňujete mou jistou reakci na jistého pana Hádka, co o mně psal před tím a co potom”
  Náhled pana Hádka na vás byl před tím i potom stále stejný – má vás za kašpara. Stejně jako valná část K-reportu, což byl předpokládaný důvod stáhnutí se na DW.

 • Napsal doktor, 24. 8. 2020 @ 13:45

  Domažličáku, znovu vám opakuji, že necítím žádnou nenávist. Ani k Tužínovi, ani k vám, ani k DW. Můj postoj je ryze neutrální. Negativní emoce, nenávist či útoky jsou vaší chimérou. Zcela nesmyslně si polemiku vykládáte jako útok a projev nenávisti.

  A polemika k odborným článkům patří. Ba dokonce odborné články před publikací v řadě médií prochází oponentním řízením. Pokud má být DW odborným webem, s kritikou článků musíte počítat a musíte s ní umět pracovat. Což ani v nejmenším nezvládáte. Anebo rovnou řekněte, že DW je útočištěm pro rozličné snílky a od reality odtržené fanatiky. Pak je polemika zbytečná, neboť tito lidé žijí ve vlastním světě.

  — — —

 • Napsal d0kt0r, 24. 8. 2020 @ 14:05

  Domažličáku, znovu vám opakuji, že necítím žádnou nenávist. Ani k Tužínovi, ani k vám, ani k DW. Můj postoj je ryze neutrální. Negativní emoce, nenávist či útoky jsou vaší chimérou. Zcela nesmyslně si polemiku vykládáte jako útok a projev nenávisti.

  A polemika k odborným článkům patří. Ba dokonce odborné články před publikací v řadě médií prochází oponentním řízením. Pokud má být DW odborným webem, s kritikou článků musíte počítat a musíte s ní umět pracovat. Což ani v nejmenším nezvládáte. Anebo rovnou řekněte, že DW je útočištěm pro rozličné snílky a od reality odtržené fanatiky. Pak je polemika zbytečná, neboť tito lidé žijí ve vlastním světě.

  — — —

  Tomáš Tužín: “Diskusi jsem chtěl přesunout vždy sem zejména proto, že jsem věřil, že na rozdíl od K- čka tady existuje admin, který dokáže udržet tento web v nějakých mezích.”
  Touto větou sám sebe usvědčujete, že jste v předchozím komentáři lhal. Jste lhář! Lhář natolik hloupý, že se i sám prozradíte.

  Tomáš Tužín: “Z čeho vyplývá, že jako cestující a občan nemůžu publikovat svůj názor na veřejnou dopravu, třeba na jižní Moravě?”
  Svůj názor samozřejmě publikovat můžete, no musíte počítat s kritikou a umět ji přijmout. A že se kritika na váš názor objeví, je přirozené, neboť jde o názor – jak sám píšete – běžného cestujícího, nikoliv odborníka na veřejnou dopravu, kdy jako běžný cestující nemáte takový přehled a rozhled jako odborníci.

 • Napsal Domažličák, 24. 8. 2020 @ 15:57

  Doktore, když necítíte žádnou nenávist, tak potom musíte být hodně nemocný nebo ublížený člověk, protože já si od Vás nevybavuji jedinou pozitivní reakci a ani Vy sám jste mi na mou žádost žádnou svou pozitivní reakci ve svých komentářích nenašel.
  Poraďte mi, co si mám o Vás myslet? Buď z toho máte radost, když rád nachytáváte lidi při omylu a pak se bavíte jejich reakcemi nebo musíte být psychicky nemocný člověk anebo jste toho v životě hodně vytrpěl a léčíte si bolístky zraňováním jiných. A nakonec je tu ještě paranoidní důvod, že jste najat na rozvrácení a zničení tohoto webu.
  Vážně netuším, co si s Vámi počít a jak na Vás reagovat, s někým takovým jsem se ještě v životě nesetkal. Přemýšlím zkontaktovat pan Radkina Honzáka, aby si Vaše komentáře přečetl a poradil mi, co mám s Vámi dělat.
  Ohledně Tužína já sám jsem mu mnohokrát zkritizoval některé jeho názory a nikdy na mě takhle negativně nereagoval. Možná proto, že narozdíl od Vás jsem mu dokázal i pochválit to, co se mi na jeho názorech líbí a s čím souhlasím. Ono donekonečna jen kritizovat jednoho unaví a jiného rozčílí. Mě už to unavuje a Tužína rozčiluje.

 • Napsal Tomáš Tužín, 24. 8. 2020 @ 23:24

  Snažil jsem se několikrát naznačit, že “doktor” potřebuje zejména odbornou psychiatrickou péči, kterou mu niko na tomto webu poskytnout nemůže, nicméně je to marné … Bohužel se zřejmě už dostal do stavu, kdy si rozsahu svého psychického onemocnění není vědom. O to je to horší. Nemoci postihující jiné části těla než hlavu mají výhodu v tom, že nemocný si je alespoň své nemoci vědom a má tendenci vyhledat lékařskou péči na místech, kde se zpravidla poskytuje, nikoliv na Dopravním webu.

  Je mi ho opravdu spíše líto, ale z této pozice mu neumím nijak pomoci, není schopen vnímat realitu.

 • Napsal doktor, 25. 8. 2020 @ 8:50

  Domažličáku, a co si představujete pod pojmem “pozitivní reakce”?

  Nejde o omyly, při kterých bych kohokoliv nachytával. Poukazuji na systémové fabulace, ba dokonce až lhaní, demagogii. To je setsakra rozdíl.

  Radit vám, co si máte o mně myslet, nebudu. Je to zbytečné. Řekl bych, že budete dobrý člověk, čistá duše (pozitivní reakce), no žijete ve vlastním světě a je znát, že ne zcela chápete, co se děje okolo vás.

 • Napsal doktor, 25. 8. 2020 @ 12:13

  Tomáš Tužín: “Bohužel se zřejmě už dostal do stavu, kdy si rozsahu svého psychického onemocnění není vědom.”
  Děkuji za názor cestujícího Tužína. A prosím o doplnění, o které psychické onemocnění by se mělo jednat. Samozřejmě beru na vědomí, že jde o občanský názor, tedy nejste odborníkem ani v oblasti zdravotnictví.

 • Napsal Domažličák, 26. 8. 2020 @ 5:34

  Doktore, to je sice pěkné, že jsem podle Vás hodný člověk, ale tenhle web není o hodných lidech, ale o dopravě. Pod pozitivní reakcí si představuji třeba článek s dopravní tématikou (klidně kritický, jako je na tomto webu obvyklé) nebo jako součást kritického komentáře napsat i něco pozitivního. Např: “s tímto souhlasím … , ale zde se podle mne mýlíte … Cílem komentáře by nemělo být si proti sobě autora poštvat, ale upozornit ho (nejlépe citlivým způsobem), že se podle mne v tom a tom mýlí.

 • Napsal Petr Kudrej, 26. 8. 2020 @ 23:38

  Prosím, až si tady roztrháte občanky a zubní karty, mohl by se s. Domažličák konečně uvolit k zajištění aktualizace PHP (nutno ze strany hostingu, WP tohle sám neumí), jinak DW chcípne nikoli na žabomyší války či amatérské články, ale na nekompatibilitu. Modelářská sekce předem děkuje.

 • Napsal Domažličák, 29. 8. 2020 @ 8:32

  Petře věř mi pracuje se na tom, jako i na jiných závažných problémech.
  A ještě jedna věc: pokud vám nevyjde komentář hned, mějte trpělivost a neposílejte ho opakovaně, on se tu časem objeví a pokud ne, napište to prosím mailem, admin ho pak vloží osobně.

 • Napsal Pajzák, 29. 8. 2020 @ 22:24

  Odepisoval jsem tu před několika dny na cholericko-paranoidní výlev TT. Příspěvek se objevil a pak zmizel v propadlišti. Psát to znova nebudu, v jeho závěru jsem psal, že mě tyto osobní útoky z jeho strany už nebaví, takže to berte jen jako poznatek k funkčnosti.

 • Napsal Pajzák, 2. 9. 2020 @ 22:49

  Sice jsem do této diskuze už přispívat nechtěl, ale dovolím si jedno upozornění. Poslední 2 články (nanočástice a Sofia) obsahují tolik gramatických a stylistických chyb, jako tomu nebylo snad nikde jinde. Zkuste provést revizi textu, prosím.

 • Napsal Ivo, 10. 11. 2020 @ 15:12

  Dotaz:
  Mám tam již nějaký rok v příspěvcích čekající na schválení článek s názvem Nový luxusní vyhlídkový vlak Shiki-shima (Ostrov čtyř ročních období) v Japonsku od roku 2017 a rád bych se zeptal, co jsem udělal špatně, že nebyl vydán.
  Moc děkuji za odpověď.

Odkazy k příspěveku

RSS komentářů k tomuto příspěvku | Zpětný odkaz

Děkujeme za komentář

*