- Dopravní web - http://dopravni.net -

Praha: Na trase metra C se mělo šetřit, doprava ale zkolabovala

Letňany

Letňany

Pásmový provoz na trase metra C mezi stanicemi Ládví a konečnou v Letňanech pár minut po pondělním zavedení totálně zkolaboval. Ranní špička ho v 6:45 hodin odrovnala. Do Letňan proto několik hodin zajížděly všechny vlaky. Ropid, organizátor pražské dopravy, který cestujícím pásmový provoz kvůli úsporám naservíroval a jeho zavedení direktivně nařídil dopravnímu podniku, se zřejmě přepočítal.

Vlakové soupravy končící v zastávce Ládví totiž nestíhaly vjet za touto stanicí na nultou kolej, která je mezi příjezdovou a odjezdovou, a vyjet na opačnou trasu směr Háje tak, aby byl dodržen interval dvou minut. Odstavné koleje v Ládví totiž chybějí a s tím, že bude tamní vozové obratiště používáno k pravidelnému obracení, se nikdy nepočítalo.

„Vlakový dispečer pásmový provoz proto zrušil a začalo se jezdit celé kolo, tedy z konečné na konečnou,“ potvrdil Právu šéf provozní jednotky metro Ladislav Urbánek. Na vině jsou podle něho velmi krátké intervaly a velké množství vlaků na trati. Soupravy se totiž začaly štosovat před vjezdem do stanice Ládví a také v opačném směru od Letňan je nemohli dispečeři vypravovat po čtyřech minutách, jak měli. Intervaly metra se v tu chvíli protáhly na šest až osm minut.

Zastávky praskaly ve švech. Plno bylo na stanici Střížkov. Ve stanici Nádraží Holešovice, zůstalo dost lidí na nástupišti, neb se nevešli do soupravy metra. celý den byl v pořadích guláš. vše se uklidnilo kolem poledne. Pak byl znovu zaveden pásmový provoz. V úterý již bylo vše v pořádku.

Více zde:

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
Share