8 556 přečtení
Led 19 2011

Svinovské mosty jsou po tmě, lidé si svítí mobilem

Tma na Svinovských mostech

Tma na Svinovských mostech

Ostrava – Bez osvětlení dnes zůstaly zastávky městské hromadné dopravy na Svinovských mostech. Jeden z největších přestupních uzlů veřejné dopravy v Ostravě tak zcela zahalila tma. Mimo provoz bylo jak veřejné osvětlení vozovky Svinovských mostů, tak i světla na autobusových i tramvajových zastávkách, v podchodech, i na provizorním přístupovém chodníku vedoucím k nádraží.


Ještě po sedmnácté hodině byla v podchodech úplná tma. Lidé si na cestu museli svítit na schodištích k zastávkám MHD a v podchodech mobilními telefony. Nebyo nic neobvyklého, když se v podchodu se ozval výkřik: „Co je to za bordel!“. O něco lepší viditelnost byla na zastávkách autobusů, které byly průběžně osvětlovány projíždějícími auty. Silueta chodníku k nádraží byla vidět díky osvětlení kolejiště.

Situace se stabilizovala po osmnácté hodině, kdy začala zajišťovat hlídka městské policie alespoň nouzové osvětlení ručními svítilnami v podchodech a na schodištích k tramvajovým zastávkám.

Snad již brzy by se ale cestující měli na tomto důležitém ostravském přestupním uzlu dočkat výrazného zlepšení, neboť celé svinovské mosty, včetně zastávek a podchodů čeká rozsáhlá rekonstrukce. Kdy však bude přestavba zcela hotova nikdo s jistotou nedokáže přesně říci, protože celý projekt neustále nabírá zpoždění. Podle původního plánu mělo být vše hotovo již v roce 2008, ale nyní je ale předběžný termín dokončení stanoven až na konec roku 2011.

Fotogalerie – tma na Svinovských mostech:

Svinovské mosty po tmě Svinovské mosty po tmě Svinovské mosty po tmě
Svinovské mosty po tmě Svinovské mosty po tmě Svinovské mosty po tmě

Oficiální stránky projektu: www.ostrava.cz/revitalizace.nadrazi

Vizualizace dopravního terminálu Nádraží Svinov: Nové stavby pro dopravu

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 5.0/5 (4 votes cast)
Svinovské mosty jsou po tmě, lidé si svítí mobilem, 5.0 out of 5 based on 4 ratings
Share


Autor:


1 komentář

  • Napsal arj, 21. 1. 2011 @ 9:42

    Měl bych jeden dotaz:
    v Ostravě oprava překopnutého kabelu nebo dokonce jen “výměna pojistek” trvá 3/4 roku? Vycházím z textu článku, kdy “Bez osvětlení dnes (tj. 19.1.2011) zůstaly zastávky … již brzy by se ale cestující měli na tomto důležitém ostravském přestupním uzlu dočkat výrazného zlepšení … nyní je ale předběžný termín dokončení stanoven až na konec roku 2011.”

    Nebo byl výpadek osvětlení jen náhodnou technickou událostí (s rekonstrukcí mostů nemající nic společného)? Ale i tak – to správce městského osvětlení má nastaveny takové podmínky, že na opravu na jednom z nejfrekventovanějších bodů města potřebuje několik hodin? Neměl by se třeba místo budování (a následnému snímání) exkluzivního sezónního super-osvětlení Stodolní ulice věnovat své základní činnosti, mezi které nepochybně funkční osvětlení hlavních komunikací patří?

Odkazy k příspěveku

RSS komentářů k tomuto příspěvku | Zpětný odkaz

Děkujeme za komentář

*