4 459 přečtení
Pro 27 2008

Nová varianta Náměstí Milady Horákové v Plzni počítá s protažením tramvaje

Konečná linky 1 Náměstí Milady Horákové

Konečná linky 1 Náměstí Milady Horákové

Správa veřejného statku města Plzně představila novou variantu řešení Náměstí Milady Horákové v Plzni. Nová, další z variant počítá s protažením tramvajové linky číslo jedna. Na novém náměstí tak nebude potřeba prostor pro tramvajovou smyčku.

Náměstí Milady Horákové je z dopravního hlediska nevyhovující a nebezpečné a existuje již mnoho návrhů na jeho nové řešení. Tyto návrhy jsou ale často nepřijatelné pro policisty. Na podzim roku 2008 přišla Správa veřejného statku s novým řešením, které bude revoluční pro tramvajovou dopravu. Na Náměstí Milady Horákové bude pouze odbočka do vozovny a trať bude pokračovat až na následující zastávku trolejbusu linky č. 13 U Školky. Zde je v plánu ukončení trati trianglem a v budoucnu další protažení do bývalých kasáren, kde investor plánuje vybudovat nové byty.

Nový návrh je přijatelný pro policisty, počítá se dvěmi křižovatkami tvaru T a je šetrný k lesoparku Homolka, který se nachází v těsné blízkosti a jiné varianty počítaly s kácením určitého množství zeleně. Pro realizaci by bylo potřeba vykoupit jeden soukromý pozemek.

Realizace dále počítá již se Slovanskou třídou v nové podobě. Na této ulici dnes jezdí tramvaje po krajích silnice. V nové variantě se má tramvajová trať přesunout doprostřed ulice. A středem má být trať vedena až na konečnou v dnešní zastávce U Školky. Proslýchá se mnoho názorů, že by bylo lepší tramvajovou trať přesunout ke straně komunikace a vytvořit tak dva zvláštní pásy pro Tramvaj a pro Automobily. Správa veřejného statku však s touto variantou nepočítá.

Primátor města se v jednom z deníků nechal slyšet, že s prodloužením tramvaje nesouhlasí a že tramvaj se v Plzni má prodlužovat na Borská Pole. Realizace celé akce je ještě dalekou budoucností, samotná Slovanská třída má v roce 2009 projít menší rekonstrukcí, která by její uspořádání neměla měnit.

Mapku v souboru pdf stáhněte zde

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
Share


Autor: ...je občas zamilovanej, ale někdy taky ví co chce říct...


Žádné komentáře

Zatím zde nejsou vloženy žádné komentáře.

RSS komentářů k tomuto příspěvku | Zpětný odkaz

Děkujeme za komentář

*