7 459 přečtení
Úno 15 2010

Prohlášení občanské iniciativy „Pražané a Pražanky za MHD“

Všemožní obyvatelé Prahy protestují proti omezování MHD!

Lidé si MHD váží a nelíbí se jim nezodpovědný přístup politiků k otázkám dopravy a životního prostředí jejich krásného města. Text iniciativy vzniklé v reakci na aktuální události  mluví za vše:

Jsme proti omezování městské hromadné dopravy v Praze jak před volbami, tak po volbách. Zastupitelstvo hl. m. Prahy schválilo rozpočet MHD na rok 2010 o 300 milionů Kč nižší než na rok 2009. To vedlo k přípravám zásadních změn v provozu metra, tramvají a autobusů. Odmítáme tyto změny nazývat „racionalizací“ a „optimalizací,“ pokud zastírají zhoršení služeb a dostupnosti veřejné dopravy. Žádáme politické představitele, aby rozhodli o dorovnání zmíněné ztráty dopravního podniku na rok 2010.

Chceme žít ve městě, kde je kvalitní veřejná doprava, méně prachu a nečistot a kde chodci přes přechod neběhají, ale chodí. Na tomto stanovisku by se shodla řada pražských politiků, vnímáme ale rozdíl mezi oficiálními cíli a realitou. Vyzýváme k tomu, aby rozvoji MHD jakožto rychlému, ekologickému a dostupnému způsobu dopravy byla dávána přednost před rozvojem individuální automobilové dopravy. Veřejná doprava v Praze se nemůže stát obětí financování vnitřního okruhu, který polyká většinu peněz určených na rozvoj dopravy a jehož zklidňující efekt je přinejmenším sporný.

Jsme za větší účast veřejnosti na rozhodování o podobě veřejné dopravy v Praze. Karta Opencard se stala symbolem předraženého a pro Pražany a Pražanky nevýhodného projektu, který si přivlastnili politici, poradci a poradci poradců. Jsme proto pro veřejnou debatu o takových zásadních věcech jako jsou priority v rozvoji dopravy, zřízení a financování turniketů či instalace kamer do vozů MHD.

Přidejte se k nám.

http://www.prazanezamhd.kvalitne.cz/

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 4.8/5 (4 votes cast)
Prohlášení občanské iniciativy „Pražané a Pražanky za MHD“ , 4.8 out of 5 based on 4 ratings
Share


Autor: Doprava ho zajímá. A chce řešit její problémy.


Leave a Reply

Specify a Disqus shortname at Social Comments options page in admin panel