2 900 přečtení
Lis 20 2009

Netradiční pohled na pražské tramvaje ze Žižkovského památníku

Video zachycuje netradiční pohled na pražské tramvaje ze Žižkovského památníku 15.11.2009, který byl nedávno otevřen veřejnosti. Je to z vyhlídky na kterou je omezen počet návštěvníků a je otevřena jen do 15:30 hod.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 4.5/5 (2 votes cast)
Netradiční pohled na pražské tramvaje ze Žižkovského památníku, 4.5 out of 5 based on 2 ratings
Share


Autor: městská doprava, příroda (www.biolib.cz, hmyz, biotopy, chráněná území), astronomie, hudba: 1. Hayley Westenra, André Rieu, dálší oblíbení: Il Divo, Celtic Woman, Katherine Jenkins, Andrea Bocelli, Gloria Estefan, ABBA, Celine Dion, Shania Twain, Queen, Marie Rotrová., J. Carreras, G. Puccini, A. Vivaldi, W. A. Mozart, Kelly Family, Tony Henry (GB) aj.


1 komentář

 • Napsal Honza, 20. 11. 2009 @ 8:41

  Velmi mě překvapuje, jak pomalu tu vyhlídkovou plošinu (ale nejen ji – i další vyhlídkové body na cestách poblíž západního vyústění tunelů “Nového spojení”) objevují “železniční šotouši” – mnoho fotografií odtud zatím nikdo nikde nevnucuje …

  Informace o zpřístupnění renovovaného “Památníku” a zcela nové expozice v něm jsou na Internetu dostupné už dávno = viz:

  http://www.nm.cz/sluzby-detail.php?f_id=7

  – na i jen nepříliš podrobnou prohlídku expozice a objektu “se vším všudy” (včetně třeba i vypití jednoho čepovaného piva za 30 Kč v nově vybudované kavárně, jejíž ocelová konstrukce je místy dost dobrou “Faradayovou klecí” pro signály operátorů MT) je vhodné vyhradit si alespoň 2 hodiny času. Vyhlídková plošina nabízí skutečně pro většinu lidí neobvyklé a dosud zcela neznámé pohledy na Prahu a okolí, protože “pozorovatelna” leží podstatně výše, než okolní terén pražské kotliny, a tudíž jde o “mírný nadhled” do ní.

  Památník je přístupný denně kromě pondělí od 10 do 18 hodin, v pátek dokonce až do 20 hodin – vyplatí se zajít tam v pracovní den, kdy je návštěvníků méně (převažují důchodci a “středoškolní exkurze”). O tom, že vyhlídka je přístupná jen do cca 15:30 hodin, se sice píše na Internetu, ale myslím, že v době “zaváděcího provozu” (do konce listopadu 2009 je vstup zdarma) by personál v případě pěkného počasí byl asi vstřícnější. Pro “železniční šotouše” je ovšem v tomto ročním období vhodnější výstup na plošinu spíše dříve, protože nízké slunce se v odpoledních hodinách už stáčí dost “do objektivu”.

  Alespoň jednu cestu je vhodné absolvovat po vítkovském hřbetu (pohodlnější je pochopitelně příchod tudy k Památníku od Ohrady), protože stromy už jsou téměř bez listí a umožňují i “boční nadhled” na část “Nového spojení” východně od tunelů pod Vítkovem – poblíž hlavní cesty navíc denně funguje i vcelku “lidově” vyhlížející “občerstvovna” v objektu místní TJ, bohužel však až od 14:30 hodin.

Odkazy k příspěveku

RSS komentářů k tomuto příspěvku | Zpětný odkaz

Děkujeme za komentář

*