7 398 přečtení
Pro 11 2008

Praha: Metro D na Žižkov ne, do Modřan ano

Nový koncept územního plánu přeorává plán nové podzemní linky. Pro obyvatele jedné části Prahy je to dobrá, pro druhé špatná zpráva. Trasa D zatím existuje jenom na papíře, ale v plánech se už nyní razantně škrtá a zakreslují se změny.

Vedení města Pražanům chystá „překvapení”, které jim může výrazně ovlivnit život. Včera ho deníku Metro potvrdila Praha 12 i Praha 3 „Neseme toto rozhodnutí nelibě. Poslali jsme už na magistrát připomínky,” řekl šéf odboru územního rozvoje třetí městské části Zdeněk Fikar.

Linka metra D vede z centra metropole přes Pankrác a Novodvorskou dál do Písnice i podle nového konceptu územního plánu, který začne platit od roku 2010.

Podle této varianty se však s metrem mohou rozloučit na Žižkově a v Libni, naopak se na příjezd podzemních souprav mohou těšit v Modřanech.

Původně mělo metro z Hlavního nádraží pokračovat přes zastávky Prokopova, Basilejské náměstí, Nadraží Libeň a Vysočanská. Podle nové varianty by pokračovalo na Náměstí Republiky (přestup na B), kde by bylo ukončeno.  Za Novodvorskou by se rozdělilo na dvě části. jedna se čtyřmi stanicemi k Poliklinice Modřany a druhá přes Libuš do Písnice.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
Share


Autor: městská doprava, příroda (www.biolib.cz, hmyz, biotopy, chráněná území), astronomie, hudba: 1. Hayley Westenra, André Rieu, dálší oblíbení: Il Divo, Celtic Woman, Katherine Jenkins, Andrea Bocelli, Gloria Estefan, ABBA, Celine Dion, Shania Twain, Queen, Marie Rotrová., J. Carreras, G. Puccini, A. Vivaldi, W. A. Mozart, Kelly Family, Tony Henry (GB) aj.


Žádné komentáře

Zatím zde nejsou vloženy žádné komentáře.

RSS komentářů k tomuto příspěvku | Zpětný odkaz

Děkujeme za komentář

*