4 197 přečtení
Bře 31 2009

Berlín, oprava tramvajové tratě

baustelle-k-wolf-1-270309

Rekonstrukce tramvajové tratě

Většina našich čtenářů jistě někdy viděla, jakým způsobem se u nás provádí rekonstrukce tramvajové tratě. Možná někoho napadlo, jak takovou věc asi dělají v zahraničí.

U nás je čím dál tím běžnější, že se určitý úsek tratě uzavře pro dopravu, zřídí se provizorní úvraťová konečná, kde jsou nasazovány obousměrné vozy, pokud si je dopravní podnik nezlikvidoval přestavbami jako např. v Ostravě. Úvraťová konečná je zpravidla řešena povrchovými výhybkami typu Kalifornien, které lze poměrně jednoduše namontovat na stávající trať a po provedených pracích opět rychle bezestopy odstranit.

V galerii přinášíme několik obrázků Christofa Henselera, jak taková rekonstrukce probíhá v Berlíně, zde na takzvané Metrolince M5.

Pokud jste si fotogalerii prohlédli důkladně, pak jste si jistě všimli, že se v Berlíně tramvajová trať opravuje podobně, jako ve většině českých měst.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
Share


Autor:


2 komentáře

  • Napsal arj, 1. 4. 2009 @ 14:41

    [Pokud jste si fotogalerii prohlédli důkladně, pak jste si jistě všimli, že se v Berlíně tramvajová trať opravuje podobně, jako ve většině českých měst.]

    Tuhle větu jsem nějak nepochopil – znamená, že koleje v Česku av Berlíně opravujeme dobře?

    Ptám se, že nějací “odborní šotouši” zjistili, že v Belgii byla poslední “pořádná náhradní doprava” kvůli opravě tramvajové tratě kolem roku 1985 (“pořádná NAD” = náhrada fungující déle než víkend nebo ve všední déle než od cca 20 hod do ukončení provozu).

  • Napsal Tomáš Mykl, 1. 4. 2009 @ 23:02

    Záměrem článku bylo ukázat méně informovaným čtenářům, jak se podobné věci provádí jinde s konstatováním, že v podstatě stejně jako u nás. O NAD řeč vůbec nebyla a je logické, že je zájem, aby výluky byly co nejkratší. Myslím si, že i pověstné několikaměsíční výluky v Praze při pouhé rekonstrukci patří minulosti.

Odkazy k příspěveku

RSS komentářů k tomuto příspěvku | Zpětný odkaz

Děkujeme za komentář

*