7 344 přečtení
Úno 07 2009

Škoda Transportation dodá další tramvaje pro Wroclaw

Tramvaj Škoda pro Wroclaw

Tramvaj Škoda pro Wroclaw

Dvouhlavá Poršata se v blízké budoucnosti mají začít prohánět polskou Vratislaví. Škoda již do tohoto města v roce 2007 dodala sedmnáct tramvají typu 16T. Ve čtvrtek 6. 2. 2009 získala Škoda Transportation zakázku na dalších 28 vozů. Tentokrát ale půjde o typ 19T. První vůz se má do Wroclavi přestěhovat v září 2010 a poslední kusy se zde zabydlí do konce roku 2011.

Typ 19T byl vyprojektován dle vratislavských požadavků a půjde o další tramvaj z rodiny s designem Porsche. Jistá spekulace o tom, že Škoda s příchodem nového vozu 15T končí Škoda Transportation s výrobou vozů částečně nízkopodlažní koncepce se tedy nepotvrdila. Rozdíly mezi vozy 16T a 19T budou jasně patrné. V případě Škody 19T půjde totiž o obousměrný vůz, který se tak bude vyznačovat kabinou řidiče na obou koncích i dveřmi po obou stranách. Změní se i interiér. Změn dozná jak uspořádání sedadel, díky jemuž by se mělo dosáhnout více míst k sezení v interiéru, tak i vzhled interiéru, který by měl mít barevné obložení stěn.

S novými vozy se počítá pro kyvadlovou dopravu na nové rychlé tramvajové lince „Tramwaj Plus”, která je ve Wroclavi budována a má být otevřena v roce 2012, před mistrovstvím Evropy v kopané. Poláci tak 19T nazývají rychlou tramvají s rychlostí přes 70 km/h. Zakázka tramvají vyjde na 263 miliony zlotých.

V Polsku se v současnosti Škoda Transportation také  zúčastnila soutěže o zakázku tramvají pro Štětín. V tomto tendru však vyhrály tramvaje Solaris Tramino, které tam s největší pravděpodobností budou nakonec dodány.

Odkaz

Wikipedia

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
Share

Zdroj: Polska Gazeta
Autor: ...je občas zamilovanej, ale někdy taky ví co chce říct...


Žádné komentáře

Zatím zde nejsou vloženy žádné komentáře.

RSS komentářů k tomuto příspěvku | Zpětný odkaz

Děkujeme za komentář

*