7 419 přečtení
Zář 02 2013

Zajímavá železniční výluka na trati č. 120 Hostivice – Praha Masarykovo nádraží

Rakovnický rychlík linky R5.

Rakovnický rychlík linky R5.

Od 4. srpna do 13. srpna proběhla na trati č. 120 (Praha Masarykovo Nádr. – Hostivice – Kladno – Lužná u Rakovníka – Rakovník) výluka v úseku Hostivice – Praha Masarykovo Nádraží. Všechny vlaky linek S5 a R5 byly odkloněny po trati č. 122 (Rudná u Prahy – Hostivice – Praha Hlavní Nádraží/Praha Smíchov Na Knížecí) do žst. Praha Zličín. Rakovnické rychlíky a některé kladenské Sp a Os byly prodlouženy do žst. Praha Smíchov Na Knížecí po tzv. Pražském Semmeringu. Na trase zastavovaly jen na zastávce Praha Cibulka. Interval zde byl ve všední den 60 minut. Vlaky linky S65 byly zrušeny, ale víkendový Pražský motoráček zůstal v provozu. Na Zličín jel dle pravidelného jízdního řádu. Zpět dle výlukového JŘ (opožděn oproti normálnímu JŘ.). V úseku (Hostivice?), Praha  Zličín – Praha Ruzyně – Praha Veleslavín byla zavedena NAD. Protože nástupiště v žst. Praha Smíchov Na Knížecí je dlouhé akorát na jednu Regionovu, mohli jsme zde vidět jednu zajímavost. A to když přijel Rakovnický rychlík linky R5 v kombinaci  ABfbrdtn795 + Bdtn756 +Bdtn756+ 750.7 .Výstup a nástup byl umožněn pouze z prvního vozu  ABfbrdtn795 a prvních dveří druhého vozu Bdtn756. Další zajímavostí byl digitální panel, který až do žst. Hostivice ukazoval, že vlak jede do žst. Praha Masarykovo nádraží. Od Kladna s poznámkou, že vlak jede po odklonové trase. V žst. Hostivice se to změnilo na Praha Smíchov Na Knížecí s příští stanicí Praha Cibulka. Při cestě zpět digitální panel ukazoval konečnou Rakovník s příští stanicí Praha Cibulka. Žst. Praha Smíchov Na Knížecí je cca 50 metrů od stejnojmenné tramvajové zastávky linky č. 7 a kousek od autobusového obratiště a druhého vstupu do stanice metra linky B Anděl. Video ukazuje jak to vypadalo 9. a 11. srpna 2013 odpoledne. Délka videa je 24 minut.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 5.0/5 (1 vote cast)
Zajímavá železniční výluka na trati č. 120 Hostivice - Praha Masarykovo nádraží, 5.0 out of 5 based on 1 rating
Share


Autor: městská doprava, příroda (www.biolib.cz, hmyz, biotopy, chráněná území), astronomie, hudba: 1. Hayley Westenra, André Rieu, dálší oblíbení: Il Divo, Celtic Woman, Katherine Jenkins, Andrea Bocelli, Gloria Estefan, ABBA, Celine Dion, Shania Twain, Queen, Marie Rotrová., J. Carreras, G. Puccini, A. Vivaldi, W. A. Mozart, Kelly Family, Tony Henry (GB) aj.


6 komentářů

 • Napsal Kubik, 7. 9. 2013 @ 22:44

  Kdyby byly provozuschopné výhybny Žvahov a stanice Jinonice obsazena výpravčím jistě by to propustnost tratě zvýšilo, to by však muselo bývalé ČD s.o. (nyní SŽDC s.o.) myslet na budoucnost a ne likvidovat předchozími rozhodnutími propustnost tratě. v 90.letech 20.století však byly jiné priority..Co se týká Knížecí je budoucnost stejně nejistá, jedna nejmenovaná společnost by to ráda vše zastavěla pochybným centrem ze skla a betonu, tak proč prodlužovat nástupiště…

 • Napsal Domažličák, 8. 9. 2013 @ 17:41

  To, že jsou Jinonice neobsazené, to je celkem pochopitelné. To co já považuju za trestuhodnou nebojím se říct sabotáž je to, že SŽDC neumí (nebo spíš nechce) v případě potřeby některé výhybny na určitou dobu obsadit, jako se to na méně vytížených tratích dřív normálně při odklonech dělávalo.

 • Napsal Zvukař, 14. 9. 2013 @ 8:54

  Zajímavý článek. Ale to video…. . Nezlob se, ale s kamerou Ti to nejde (jsou tam snad všechny začátečnické chyby – škuby, zbytečné panorámování, natáčení za chůze – pak jsem to už nevydržel a vypnul jsem to). Piš, to Ti jde opravdu skvěle. Ale kameru nech příště doma. Co takhle zkusit foťák?

 • Napsal Ivo, 14. 9. 2013 @ 19:47

  RE Zvukař:
  Kameru nemám. Bylo to natočeno fotoaparátem Olympus, který jsem vyhrál v tombole. Je to ten nejlevnější model. Proto fotky a video nejsou tak kvalitní a přibližovat při natáčení nejde. Natáčeno za deště a ve vlaku z okna. Drženo v ruce. Jinak díky za připomínky k natáčení.

 • Napsal Ivo, 14. 9. 2013 @ 19:49

  Jinak mám lepší fotoaparáty Canon EOS 600D, ale tam zas nemám ten správný objektiv na toto.

 • Napsal Ivo, 29. 1. 2014 @ 19:50

  Byl jsem nucen zrušit účet google neb se nepřípustně propojil z youtube (pěkní špioni). Tím pádem jsem přišel i o všechny videa. Proto videa již nebudou dostupná. Díky za pochopení.

  Zajímavé stránky: http://www.orgo-net.blogspot.cz/

Odkazy k příspěveku

RSS komentářů k tomuto příspěvku | Zpětný odkaz

Děkujeme za komentář

*